کد خبر : 2020289 | 21 اردیبهشت 1403 ساعت 10:12 | 129.4K بازدید | 224 دیدگاه

زمین برنابئو عامل اشتباه دروازه‌بان بایرن

نویر از چمن عصبانی است: توپ منحرف شد

مانوئل نویر، دروازه‌بان بایرن مونیخ، اعلام کرد که اشتباه او روی گل تساوی رئال مادرید به دلیل چمن ورزشگاه سانتیاگو برنابئو بود.

نویر از چمن عصبانی است: توپ منحرف شد

به گزارش "ورزش سه"، مانوئل نویر در دقیقه 87 بازی مقابل رئال مادرید یک کابوس را تجربه کرد. شوت وینیسیوس، یکی از شوت‌هایی که دروازه‌بان باتجربه آلمانی معمولا با چشمان بسته آن را دفع می‌کند، از دست او فرار کرد و به خوسلو اجازه داد تا بازی را به تساوی بکشاند. همین گل راه را برای بازگشت رئال مادرید به جریان بازی هموار کرد.

وقتی از کاپیتان بایرن و تیم ملی آلمان در مورد اشتباهش پرسیده شد، تلویحاً به این نکته اشاره کرد که نقص در چمن ورزشگاه تأثیر زیادی داشت.

نویر گفت: "باید بگویم که انتظار داشتم توپ به شکل دیگری به من برسد و بیشتر به سمت سینه‌ام متمایل باشد. توپ کمی بالاتر رفت و انتظار نداشتم یک چیز کوچکی در چمن وجود داشته باشد که باعث انحراف توپ شود. حذف شدن به این شکل بسیار تلخ است."

2020197

دقیقا پپ گواردیولا بعد از بازی رفت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا هم چنین انتقادی از چمن ورزشگاه رئال داشت: "زمانی من بازی می‌کردم، چمن ورزشگاه مثل فرش بود... اما امروز نه. آن‌ها باید از چمن مراقبت کنند. فکر می‌کنم آن را درست کنند، اما فلورنتینو پرز کار تاثیرگذاری داشته و ورزشگاه فوق‌العاده‌ است."

نویر همچنین درمورد عدم تأیید گل ماتیس دی‌لیخت در لحظات پایانی توسط داور، گفته بود: "داور خودش را مشکوک کرد. او باید با خودش صادق باشد. چنین چیزی در این سطح نمی‌تواند اتفاق بیفتد."

این در حالی است که توماس توخل نخواست به اشتباه دروازه‌بان خود اشاره کند. این مربی عملکرد او روی ضربات متعدد رئالی‌ها را مورد توجه قرار داد: "از 10 هزار بار، نویر 10 هزار بار توپ را متوقف می‌کند. این شوت عدد 10 هزار و یک بود. اشتباه نویر عملا منتفی است. او دقیقاً امروز پس از یک بازی در سطح جهانی این کار را انجام می‌دهد. این خیلی تلخ است."

2020198

مکس ایبرل، مدیر ورزشی بایرن، درمورد این صحنه افزود: "این غم انگیز است، به خصوص با توجه به اینکه نویر ما را با تمام سیوهای خود در بازی نگه داشت و بعد چنین اتفاقی می‌افتد."

الیور کان نیز در مورد آنچه اتفاق افتاد صحبت کرد و اشتباه این دروازه‌بان 38 ساله را با اشتباه خودش در فینال جام جهانی 2002 مقایسه کرد که رونالدو از آن استفاده کرد و گلزنی کرد: "در سال 2002 ما هنوز زمان داشتیم. متاسفانه مانوئل در دقیقه 88 اشتباه کرد. قبل از آن سیوهای فوق العاده‌ای انجام داد. این بخشی از زندگی بی‌رحمانه یک دروازه‌بان است. اما مانوئل تجربه کافی برای رویارویی با آن را دارد. بایرن به صعود نزدیک بود، من برای بازیکنان متاسفم."

دیدگاه‌ها