کد خبر : 2020301 | 21 اردیبهشت 1403 ساعت 11:50 | 2K بازدید | 4 دیدگاه

ششمی رستمیان در تپانچه ۲۵ متر جام جهانی

هانیه رستمیان، تیرانداز المپیکی ایران، در فینال تپانچه بادی جام جهانی باکو در رده ششم ایستاد.

ششمی رستمیان در تپانچه ۲۵ متر جام جهانی

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، در هشتمین روز از مسابقات تیراندازی جام جهانی باکو هانیه رستمیان در دومین فینال تپانچه ۲۵ متر زنان در رده ششم قرار گرفت. 

او در پایان مرحله مقدماتی در مجموع مرحله دقت و سرعت با ۵۶۰ امتیاز در رده هفتم ایستاده و راهی فینال شده بود.

پیش از این در روزهای قبل این مسابقات ماده تپانچه ۲۵ متر زنان یک بار انجام شده بود که در پایان آن هانیه رستمیان به فینال رسید و در فینال در رده پنجم قرار گرفت.

هانیه رستمیان به عنوان اولین ایرانی سهمیه المپیک پاریس را کسب کرد. 

در ادامه مسابقات امروز نجمه خدمتی و فاطمه امینی در مرحله حذفی تفنگ سه وضعیت رقابت خواهند کرد که دومین رقابت سه وضعیت در این رقابت‌هاست. 

مسابقات تیراندازی جام جهانی از ۱۳ تا ۲۱ اردیبهشت در سه رشته تفنگ، تپانچه و اهداف پروازی به میزبانی باکو برگزار می‌شود. ایران در این مسابقات در بخش تفنگ و تپانچه نماینده دارد. امتیاز مسابقات جام جهانی در رنکینگ المپیکی تیراندازان تاثیرگذار است.

تاکنون در تپانچه بادی هانیه رستمیان هجدهم، گلنوش سبقت‌اللهی پنجاه و هفتم و سجاد پورحسینی سی و سوم شدند. تیم ایران در میکس تپانچه (گلنوش سبقت‌اللهی و سجاد پورحسینی) در رده بیست و چهارم وتیم‌ میکس تفنگ (شرمینه چهل‌امیرانی و امیرمحمد نکونام) نهم و تیم دیگر (فاطمه امینی و پوریا نوروزیان) سی و پنجم شدند. در تپانچه ۲۵ متر هانیه رستمیان پنجم و گلنوش سبقت الهی پنجاه و هشتم شد.

در تفنگ بادی امیرمحمد نکونام یازدهم، پوریا نوروزیان پنجاه و هشتم، نجمه خدمتی بیست و سوم، فاطمه امینی نوزدهم و شرمینه چهل‌امیرانی سی و ششم شدند. در تفنگ سه وضعیت نیز امیرمحمد در رده سی‌ام، پوریا نوروزیان در رده پنجاه و پنجم و نجمه خدمتی در رده سی و هفتم قرار گرفتند.

دیدگاه‌ها