کد خبر : 2020360 | 21 اردیبهشت 1403 ساعت 16:30 | 12K بازدید | 7 دیدگاه

جان پیه‌رو و شانس کسب دو جام در یک هفته

گاسپرینی در تاریخ آتالانتا ماندگار می‌شود

جان پیه‌رو گاسپرینی، سرمربی آتالانتا، در صورت حتی کسب یک جام در فصل جاری نامش را در تاریخ باشگاه ماندگار می‌کند.

گاسپرینی در تاریخ آتالانتا ماندگار می‌شود

به گزارش "ورزش سه"، آتالانتا قبل از جان پیه‌رو گاسپرینی چه بود؟ اگر پس از نتایج دلسرد کننده همراه گاسپرینی در پاییز 2016، آتالانتا تصمیم به تغییر مربی می‌گرفت، چه می‌شد؟

آتالانتا تلاش کرده در رقابت با لاتزیو و یوونتوس جام حذفی ایتالیا را کسب کنیم اما در این امر ناموفق بوده است. گاسپرینی تلاش می‌کند اولین جام طی 60 سال گذشته را کسب کند تا نامش را در تاریخ باشگاه ثبت کند.

2020288

تلاش سوم و چهارم - اولین تلاش آن‌ها برای جام حذفی برنامه ریزی شده است: پس از حذف فیورنتینا، یوونتوس در 15 می منتظر آن‌ها خواهد بود. و سپس زمان بازی در دوبلین است. یک هفته بعد از فینال جام حذفی، آتالانتا باید در فینال لیگ اروپا به مصاف بایرلورکوزن شکست ناپذیر برود.

دو فینال در فاصله یک هفته برای تیمی که قبل از حضور گاسپرینی، برای ماندن در سری A تلاش می‌کرد، اتفاق بزرگی است. آخرین افتخار آن‌ها به قهرمانی در جام حذفی و سری B در سال 1963 برمی‌گردد.

انقلاب در سری A - دفاع سه نفره مدنظر گاسپرینی با نحوه بازی متفاوت وینگر‌ها که با سرعت زیاد به سمت دروازه می‌روند، تبدیل به هیجان انگیزترین بیان از فوتبال مدرن شد: این گاسپرینی بود که این مفاهیم را در ایتالیا معرفی کرد، او در فصل 09-2008 با جنوا این کار را انجام داد که بسیاری از مربیان امروزی مانند تیاگو موتا، ایوان یوریچ، متئو پارو، سالواتوره بوکتی، رافائله پالادینو از آن الگوبرداری کرده‌اند.

2020289

هویت و ارزش - چهره ویژه آتالانتای گاسپرینی، ماتئو روگری است، محصول آکادمی باشگاه که برد مقابل مارسی توسط او قطعی شد. گاسپرینی بازیکنان زیادی را به فوتبال ایتالیا معرفی کرده است: در ابتدا آندره آ کونتی بود، سپس کالدارا و گاگلیاردینی، سپس الساندرو باستونی، امروز هم اسکالوینی و روگری. تصادفی نیست که تقریباً همه آنها وینگر هستند، پستی که در تیم گاسپرینی اهمیت بسیار بالایی دارد.

و آینده؟  - مثل همیشه، بیشتر از بقیه باشگاه ناپولی‌ به دنبال گاسپرینی است که به غیر از استفانو پیولی، به او هم فکر می‌کنند. اما یک جام، اگر نگوییم دو جام، می‌تواند به عنوان انگیزه و محرکی عمل کند تا او در آتالانتا ادامه دهد. گاسپرینی اگر در جام حذفی و لیگ اروپا قهرمان شود، بدون استثنا نام خود را در تاریخ باشگاه ماندگار می‌کند. و سپس، این احتمال وجود دارد که او در سوپرجام اروپا مقابل رئال مادرید و کیلیان امباپه بازی کند.

2020290

دیدگاه‌ها