کد خبر : 2020366 | 21 اردیبهشت 1403 ساعت 16:57 | 1.2K بازدید | 0 دیدگاه

برگزاری شمشیربازی آزاد کشور به میزبانی یزد

مسابقات زیر 23 سال شمشیربازی در یزد برگزار شد.

برگزاری شمشیربازی آزاد کشور به میزبانی یزد

به گزارش "ورزش سه"، مسابقات شمشیربازی آزاد قهرمانی کشور رده سنی زیر ۲۳ سال در بخش آقایان از چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت‌ ماه به میزبانی سالن شمشیربازی کاج یزد برگزار شد.

در این دوره از مسابقات که ۳ روز به طول انجامید مجموعا ۱۰۹ شمشیرباز در سه اسلحه اپه، فلوره و سابر شرکت کردند.

روز نخست مسابقات به اسلحه اپه اختصاص داشت که با حضور ۴۹ اپه‌ایست از ۱۶ استان کشور برگزار شد و امیرحسین موشحی از استان اردبیل به عنوان نخست دست یافت. پس از وی محمد بزرگر از استان آذربایجان غربی در جایگاه دوم ایستاد و عنوان مشترک سومی به محمدعلی خاکزار از استان یزد و یاسین نوری از استان آذربایجان غربی رسید.

در دومین روز از مسابقات ۲۱ فلوریست از ۸ استان به مصاف یکدیگر رفتند که از این نفرات صدرا حسینی از استان اصفهان و صدرا جهانی از ‌استان آذربایجان شرقی به ترتیب در سکو‌های اول و دوم مسابقات ایستادند و علی امینی از استان اصفهان و ماهان میرزایی از استان تهران مشترکا عنوان سومی مسابقات را از آن خود کردند.

و در آخرین روز از این مسابقات، رقابت‌های اسلحه سابر با حضور ۳۹ سابریست برگزار ‌شد و شهریار گلزار از استان یزد جایگاه نخست را از آن خود کرد. نیما آقایی از تهران بر سکوی دوم ایستاد و سکوی سومی مشترک به محمدسام ذوالقدری و میعاد عابدینی از استان مازندران رسید.

گزارشی از علی مختاری اردکان

دیدگاه‌ها