کد خبر : 2020488 | 22 اردیبهشت 1403 ساعت 10:07 | 28.4K بازدید | 53 دیدگاه

باید با چنگ و دندان صدر را حفظ کنیم

سلمانی: توپ بلانکو گل شد، دنیا را به من دادند

جعفر سلمانی می‌گوید که بازی با فولاد هم مانند سایر مسابقات، برای استقلال حکم فینال را دارد.

سلمانی: توپ بلانکو گل شد، دنیا را به من دادند

به گزارش "ورزش سه"، هفته بیست و ششم برای استقلال بسیار حساس دنبال شد. آبی‌ها به لطف گل ثانیه‌های پایانی بلانکو به پیروزی رسیدند. تأثیرگذاری جعفر سلمانی که در این فصل معمولاً نیمکت‌نشین بوده تا حد زیادی نمایان بوده، چرا که روی قطع توپ این بازیکن، استقلالی‌ها در پایان مسابقه جشن پیروزی و تداوم صدرنشینی خود را برگزار کردند.

درباره دیدار با ذوب‌آهن و سایر مسائل مرتبط، ایران ورزشی با جعفر سلمانی به گفت‌و‌گو پرداخته که در زیر می‌خوانیم:

* از برد ارزشمند هفته گذشته استقلال در برابر ذوب‌آهن شروع کن؛ دیداری که با کسب 3 امتیاز دقیقه نودی همراه شد و باعث شد تا هواداران استقلال از ورزشگاه شادمان راهی منازل خود شوند.
اتفاقاً اول صحبتم دوست دارم از همه هوادارانی که در ورزشگاه حضور داشتند تشکر کنم که تا لحظه آخر بازی ما را تنها نگذاشتند و تشویقمان کردند. آنها تا ثانیه آخر پای تیم ایستادند و ما هم با این نتیجه پاسخ محبت آنها را دادیم. در حال حاضر با توجه به بازی‌های حساس باقی‌مانده نمی‌خواهم خیلی در مورد بازی با ذوب‌آهن صحبت کنم، ولی باید در تمام بازی‌های بعدی تمرکزمان و مسئولیت‌پذیری‌مان صددرصد باشد، چون دیگر جای اشتباه نداریم. در این بازی هم خدا را شکر توانستیم تیم بودنمان را ثابت کنیم و بازی را ببریم.

* درباره بازی با فولاد چطور؟ در این خصوص صحبت می‌کنی؟ در هر صورت پرسپولیس منتظر لغزش استقلال است تا صدرنشین جدول شود.
بازی با فولاد هم مثل همه بازی‌های دیگر حکم فینال را برایمان دارد و باید پیروز از زمین بیر‌ون بیاییم در ضمن ما به نتیجه بقیه تیم‌ها توجه نمی‌کنیم و تنها فکر و تمرکزمان روی تیم و هواداران خودمان است که ان‌شاءالله بتوانیم در پایان فصل آنها را خوشحال کنیم.

1882964

* راجع به رقابت استقلال و پرسپولیس در صدر جدول صحبت کنیم. شاید بازی‌های رقیب سخت‌تر باشد، اما استرس شما برای از دست ندادن صدر جدول می‌تواند بیشتر باشد!
هیچ‌کدام از دو تیم تا پایان فصل بازی‌های آسانی ندارند. ما هم با تیم‌هایی بازی داریم که یا برای سقوط نکردن می‌جنگند یا بدون هیچ استرسی با خیال راحت به مصاف ما می‌آیند؛ دقیقاً مثل بازی با ذوب‌آهن. بنابراین هیچ دیداری سخت نیست و باید تا آخر فصل با قدرت به مصاف حریفان رفته و با چنگ و دندان صدر جدول را حفظ کنیم.

* درباره وضعیت تیم صحبت کنیم. به نظر می‌رسد بعد از رفتن خطیر، شرایط تیم بهتر شده باشد.
اجازه بدهید من در این خصوص صحبت نکنم، فقط می‌توانم در این مورد عنوان کنم که درباره تیم‌های تهرانی همین که آنها را به بخش خصوصی واگذار کردند، این بهترین تصمیم و اقدام بود.

* به بازی با ذوب‌آهن برسیم. به نظر می‌رسد تأثیر‌گذاری‌ات روی گل دوم استقلال را نمی‌توان کتمان کرد. درباره این صحنه که منجربه گل بلانکو شد هم صحبت کنیم.
خدا را شکر می‌کنم؛ اول خواست خدا بود که من در آن صحنه حضور داشته باشم. ضمن اینکه هرکسی از بازیکنان که من را می‌شناسد می‌داند که من دنبال همین توپ‌های مرده هستم که جلوی من بیفتد تا دوباره حمله را شروع کنیم. دیدم برخی به شوخی می‌گفتند که خدا را شکر شوت نکرد و فقط توپ به پایش خورد تا به بلانکو برسد! نمی‌دانم این افراد دنبال چی هستند؟ من فقط موفقیت استقلال برایم مهمترین امر است؛ هیچ چیزی به اسم خودم نمی‌خواهم و همین که پایم را جلوی بازیکن ذوب‌آهن گذاشتم و در نهایت توپ تبدیل به گل شد و استقلال به 3 امتیاز رسید؛ انگار همه دنیا را به من داده‌اند.

* قراردادت با استقلال در این فصل تمام می‌شود. برنامه‌ات برای فصل بعدی چیست؟
من تنها فکر و ذهنم الان قهرمانی با استقلال است تا به امید خدا و حمایت هواداران و تلاش بازیکنان و کادر فنی بتوانیم این چهار بازی را هم به بهترین شکل تمام کنیم و قهرمان لیگ شویم. درباره آینده الان زمان مناسبی برای صحبت نیست.

دیدگاه‌ها