کد خبر : 2020503 | 22 اردیبهشت 1403 ساعت 11:38 | 25.6K بازدید | 13 دیدگاه

سبک‌وزن ایران امیدوارانه استارت زد

چرخ و فلک ديدنى سرلک در اولين گام

علیرضا سرلک در گام اول‌‌ از گزینشی المپیک استانبول حریف ایتالیایی را شکست داد.

چرخ و فلک ديدنى سرلک در اولين گام

به گزارش "ورزش سه"، رقابت‌های کشتی آزاد کسب سهمیه المپیک پاریس در سطح جهانی از صبح امروز شنبه در شهر استانبول ترکیه آغاز شده كه در وزن 57 کیلوگرم علیرضا سرلک به دنبال كسب آخرين سهميه براى ايران است.

او در دور نخست برابر سیمونه پیرودو از ایتالیا قرار گرفت و در حالى كه على آرين مربى سازنده‌اش در كنار محسن كاوه اين كشتى گير را كوچ مى‌كرد، سرلک با بیرون بردن پای حریف اولین امتیاز را گرفت.

دومین امتیاز هم برای سرلک با اخطار داوران به کشتی گیر ایتالیایی به دست آمد. سرلک که حسابی جنگنده روی تشک حاضر شده بود، با پیش انداختن و قوس سعی در مدیریت کشتی داشت. او بعد از اینکه یک امتیاز به حریف داد، روی فرار حریف در هنگام زیرگیری به امتیاز سوم رسید و در نهایت چهارم رسید.

اوج هنرنمایی سرلک جایی بود که کشتی گیر‌‌ ایتالیایی قصد داشت با فن یک دست و یک‌پا کار سرلک را تمام کند، اما آزادکار ایرانی با آمادگی‌بدنی بالای خود و اجرای یک چرخ و فلک از این فن جان سالم به در برد.

۴ ثانیه مانده به پایان کشتی کشتی گیر‌ ایتالیایی یک امتیاز دیگر گرفت و کشتی ۴-۲ شد تا سرلک گام اول را استوار‌ بردارد. وی در دور بعد با روبرتی دینگاشویلی از گرجستان کشتی می‌گیرد.

دیدگاه‌ها