کد خبر : 2020559 | 22 اردیبهشت 1403 ساعت 14:17 | 34.1K بازدید | 6 دیدگاه

بعد از سومی در لیگ ملت‌ها؛

ژاپن این رؤیای هیجان‌انگیز را غیرممکن نمی‌داند

تیم ملی والیبال ژاپن به دنبال مدال باارزش‌تری نسبت به سال قبل است.

ژاپن این رؤیای هیجان‌انگیز را غیرممکن نمی‌داند

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی والیبال ژاپن با کاپیتان یوکی ایشیکاوا تلاش خواهد کرد تا ژاپن را به یک موفق دیگر ملی برساند. ژاپن سال گذشته زمانی که مدال برنز لیگ ملت‌های والیبال 2023 را به دست آورد احساسی را تجربه کرد که مدت‌ها منتظرش بودند و برای این دوره از مسابقات نیز به دنبال چیزهای بیشتری خواهند بود. ژاپن که قبلاً برای المپیک پاریس واجد شرایط شده است، توانایی و تمرکز کامل برای برداشتن یک گام دیگر به جلو در لیگ ملت‌های امسال را دارد تا با موفقیت در این فصل، مهر تأیید بر بازگشت خود به نخبگان این ورزش را پس از سال‌ها بزند.

کسب مقام سوم در سال گذشته بهترین نتیجه ژاپن در لیگ ملت‌ها و همچنین بهترین عملکرد آنها در سطح بین‌المللی از زمانی بود که آنها در جام قهرمانان بزرگ در سال 2009 برنز کسب کردند بود. قبل از آن، بهترین نتیجه آنها در لیگ ملت‌ها کسب مقام پنجمی در سال 2022 بود. نتایج اخیر نشان دهنده رشد ژاپن در صحنه بین المللی است، زیرا آنها قبلا در سال 2018 در رده دوازدهم، در سال 2019 در رتبه دهم و در سال 2021 رتبه یازدهم را کسب کرده بودند.

کنتو میائورا فصل قبل برای جانشینی نیشیدا قدم به ترکیب اصلی تیم ملی ژاپن گذاشت، در حالی که در دو سال گذشته با مصدومیت‌هایی دست و پنجه نرم می‌کرد و آنچه را تیم به آن نیاز داشت، با تمامی توان ارائه داد. یک بازیکن چپ دست انفجاری، او از نظر تهاجمی بسیار قوی است و همچنین با سرویس‌های قدرتمند خود از خط سرویس بسیار خطرناک است. میائورای 25 ساله در سال 2023 عملکرد قابل توجهی در برابر حریفان قدرتمند داشته است که 28 امتیاز در برابر آرژانتین و 24 امتیاز در برابر برزیل در لیگ ملت‌ها و 27 امتیاز مقابل ایالات متحده در مسابقات مقدماتی المپیک کسب کرده است.

فیلیپ بلین فرانسوی پس از پنج سال کار به عنوان دستیار زیر نظر یوچی ناکاگاییچی، در سال 2022 به سرمربیگری ژاپن ارتقا پیدا کرد. با هدایت او، ژاپنی‌ها در لیگ ملت‌های 2023 برنز گرفتند و سال گذشته نیز قهرمان آسیا شدند. بلین قبل از همکاری با ژاپن، لهستان را در مسابقات قهرمانی جهانی 2014 به مدال طلا رساند و زادگاهش فرانسه را به مدال نقره لیگ جهانی فصل 2006 و نقره مسابقات قهرمانی اروپا 2003 و 2009 رساند. فیلیپ بلین از سال 2017 با ژاپن همکاری می کند، که از دو فصل اخیر به عنوان سرمربی در این تیم است.

ژاپن در هفته اول مسابقات لیگ ملت‌های والیبال در فصل 2024 به ریودوژانیرو برزیل سفر خواهد کرد و در 21 می برابر آرژانتین اولین بازی خود را انجام خواهد داد. سه بازی دیگر آنها در این شهر برابر صربستان، کوبا و ایتالیا قهرمان جهان خواهد بود. ژاپن در هفته دوم در فوکوکا و در خانه با ایران، آلمان، قهرمان فصل قبل لهستان و اسلوونی مبارزه خواهد کرد.

آنها همچنین مرحله مقدماتی را در مانیل، فیلیپین، با مسابقاتی برابر کانادا، هلند، قهرمان المپیک فرانسه و ایالات متحده به پایان خواهند رساند.

دیدگاه‌ها