کد خبر : 2020677 | 22 اردیبهشت 1403 ساعت 21:34 | 9.5K بازدید | 21 دیدگاه

از من می‌خواستند که فقط تیم را در لیگ نگه دارم؛

تارتار: کاش با داوران هم مثل ما مربیان برخورد کنید

مهدی تارتار سرمربی تیم ملوان بندر انزلی نسبت به قضاوت داور بازی با شمس آذر بسیار معترض بود.

تارتار: کاش با داوران هم مثل ما مربیان برخورد کنید

به گزارش ورزش سه، مهدی تارتار سرمربی تیم ملوان بندر انزلی در نشست خبری بعد از شکست تیمش مقابل شمس آذر قزوین حاضر شد و در گفتگو با خبرنگاران گفت: بازی یک جنگ بود و خیلی فیزیکی دنبال شد. در نیمه اول شرایط خوبی داشتیم اما گلی دریافت کردیم که از نظر ما آفساید بود. هنگامی که اوت پرتاب شد، نفر دومی که سایش را انجام می‌دهد در موقعیت افساید بود و در ادامه همان توپ وارد گل شد. این چندمین‌بار است که از داوری آسیب می‌بینیم و اتفاقا دور رفت هم با اشتباه داوری از شمس آذر شکست خوردیم و کارشناسان گفتند باید برای ما یک پنالتی از قبل گل خوردنمان می‌گرفتند.

او ادامه داد: اشتباهات داوری هست ولی می‌سپاریم به کمیته داوران؛ امیدوار هستم برخورد شود و مثل ما مربیان که به خاطر اعتراضاتمان با ما برخورد می‌شود، با داوران و افراد تأثیرگذار بر نتیجه برخورد لازم صورت بگیرد. از هواداران عذر خواهی می‌کنم و واقعا شرمنده آنها شدیم. این همه راه آمدند ولی نتوانستیم آنها را خوشحال کنیم. در نیمه دوم بازی خوبی نداشتیم و تعویضی‌ها خوب کار نکردند تا در کنترل توپ عقیم بمانیم.

مهدی تارتار همچنین تاکید کرد: این هم سبک بازی شمس آذر است و باید به آن احترام بگذاریم. یک اوت انداز دارند که از هر کجای زمین اوت می‌اندازد و این یک سبک بازی است و ایرادی نیست. من بحثم درباره وقت‌های اضافه است؛ هر اوت از ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه طول می‌کشید و با توجه به اینکه آن اوت انداز هر جای زمین فقط خودش اوت می‌انداخت، وقت زیادی تلف می‌شد. من می‌گویم چرا داور وسط وقت‌های اضافه را درست محاسبه نمی‌کند و نیمه دوم با کلی تعویض و برانکارد فقط ۵ دقیقه وقت اضافه گرفت. مقصر این شکست من هستم و باید کار کنیم.

2014073

وی خاطرنشان کرد: انتظاری که از کمیته داوران و کمیته انضباطی دارم این است که با داورانی که اشتباهات تأثیرگذار در جریان بازی دارند برخورد شدید شود، در این بازی هم با ۲ پرچم اشتباه داور نتیجه را عوض کرد.

سرمربی ملوان تصریح کرد: شمس‌آذر تیم دونده‌ای است و ما هم در برابر شمس آذر تاکتیک‌مان را تغییر دادیم که این کار هم در بازی جواب نداد ولی باز هم حرف من درباره داوری است و می‌گویم اگر اشتباه پرچم زده باشد ما بازی را نباختیم و امیدوارم من اشتباه کرده باشم.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاران درباره حضور وی در ملوان طی فصل آتی، گفت: من در انزلی شرایط خوبی را تجربه کردم، مردم به من محبت داشتند و سال خوبی را پشت سر گذاشتم تا امروز که دیدم چند نفری بعد از بازی دلخور هستند که البته به آن‌ها حق می‌دهم.

تارتار اظهار کرد: روزی که من به انزلی آمدم از من خواستند فقط تیم را در لیگ نگه دارم و نگران بودند چون به لحاظ بودجه‌ای هم ما جزو ۱۰ تیم اول نیستیم و وقتی همه این موارد را کنار هم بگذاریم می‌بینیم ملوان کار بزرگی انجام داده است و در این موفقیت‌ها من تنها نیستم و بازیکنان و کادر فنی و مدیریت و الباقی هم در موفقیت ما سهیم هستند.

او تصریح کرد: الان هم مثل همه تیم‌ها در دنیا داریم شرایط بحران را پشت سر می‌گذاریم و در این بحران، داوری هم اثر داشته است. من هم گزینه اولم ملوان است و دلم می‌خواهد جایگاه این تیم را در جدول حفظ کنم.

سرمربی ملوان در پایان گفت: من منکر بازی‌های خوب شمس‌آذر نیستم و می‌گویم شمس‌آذر امسال فوق‌العاده کار کرده است، امیدوارم در ادامه راه هم موفق باشند، باید به مالکان باشگاه خداقوت گفت ما هم باید بگردیم ببینیم چرا دچار بحران شده‌ایم؛ با این حال من خودم را نفر اصلی و مقصر این نتایج می‌دانم.

دیدگاه‌ها