کد خبر : 2020876 | 23 اردیبهشت 1403 ساعت 17:08 | 71.5K بازدید | 40 دیدگاه

واکنش قائم مقام ملوان به نارضایتی هواداران؛

حکم صادر شده برای بازی پرسپولیس عادلانه نیست

کسب تنها دو امتیاز از پنج مسابقه اخیر باعث شد برای اولین بار در این فصل، تماشاگران ملوان در مسابقه با شمس آذر به عملکرد بازیکنان و کادر فنی تیم خود معترض شوند.

حکم صادر شده برای بازی پرسپولیس عادلانه نیست

به گزارش "ورزش‌سه"، رامبد رشیدی قائم مقام باشگاه ملوان در خصوص این بازی و حواشی خاص آن با خبرنگار ما گفتگویی داشته که در ادامه می‌خوانید.

مسابقه با شمس آذر را واگذار کردید که باعث شد جایگاهتان در جدول به خطر بیفتد.

بگذارید ابتدا از نکات مثبت مسابقه شروع کنم. ما دوستان بسیار خوبی در تیم شمس آذر داریم. از مدیرعامل، قائم مقام، مدیر و اعضای تیم رسانه‌ای باشگاه و همچنین هیئت فوتبال قزوین که استقبال خوبی از ما داشتند، تشکر می‌کنم. اما گلایه شدیدی از هواداران قزوینی داریم. با توجه به اینکه تنها یکی دو سالی است با تدبیر دوستان یک تیم از قزوین در سطح بالای فوتبال کشور شرکت می‌کند، هیچ سابقه درگیری میان تماشاگران دو طرف وجود نداشت. ضمن اینکه در مسابقه رفت دو تیم در انزلی هم با وجود شکست، کوچکترین بی‌احترامی‌ای به تیم حریف و هوادارانشان انجام نشد. به همین دلیل نمی‌توانم درک کنم چرا در این مسابقه در این حجم و به این شکل شرم آور به ملوان و مردم انزلی بی‌احترامی شد. حتی در جایگاه وی آی پی که مهندس فهمیده و من حضور داشتیم هم شرایط مساعد نبود که باعث شد مهندس فهمیده در بین دو نیمه این جایگاه را ترک کند.

دیدگاه شما درباره این اتفاقات چیست؟
ببینید حضور یک تیم از استان همجوار ما در لیگ برتر هم برای ما و هم برای هوادارانمان یک غنیمت است و ما به عنوان یک تیم ریشه دار و با سابقه در فوتبال کشور خوشحالیم که قزوینی‌ها توانسته اند این فصل در لیگ برتر تیم داشته باشند. ضمن اینکه معتقدیم فوتبال برای هواداران است و به شرطی که وحدت رویه‌ای در این خصوص حاکم باشد. بهتر است مثل کشورهای صاحب فوتبال به سمت محرومیت هواداران نرویم. در خصوص جریمه هم که ریش و قیچی دست کمیته محترم انضباطی است. ما امروز نامه‌نگاری‌های مربوطه را انجام دادیم اما در کل کاش روش‌های فرهنگی و بازدارنده بهتری برای حل این مشکلات در نظر گرفته شود.

یک گریزی هم به حکم دیروز کمیته انضباطی برای باشگاه شما در بازی با پرسپولیس در تهران بزنیم، نظر شما درباره حکم صادر شده چیست؟

به هر حال دوستان نسبت به ما لطف دارند اما اگر آزرده خاطر نمی‌شوند، باید بگویم که من مبنای صدور بسیاری از احکام انضباطی را متوجه نمی‌شوم. به ما اعلام می‌کنند بر مبنای گزارش واصله علیه شما توسط ناظرین مسابقه اتهامی متوجه شماست و دفاعیه بنویسید. اگر ملاک صدور رأی تنها گزارش این بزرگواران است و توجهی به دفاعیه ما نمی‌شود، پس ما چه بنویسیم؟ یا در مسابقه‌ای که تعداد هوادارانمان یک بیستم هواداران حریف بوده چرا تناسبی میان جرم انتسابی به دو طرف نیست و هر دو به یک میزان جریمه می‌شویم؟ به نظرم بهتر است در شروع فصل در خصوص این مبانی روشنگری صورت پذیرد. بخصوص برای باشگاه‌هایی که مثل ما به سختی در پی تامین هزینه‌هایشان هستند.

2013403

به بازی شمس آذر برگردیم. برای اولین بار شاهد اعتراض شدید عده‌ای از هواداران شما نسبت به بازیکنان و کادر فنی بودیم.

این موضوع را از دو زاویه می‌توان بررسی کرد. اول این که عملکرد بازیکنان و کادر فنی و مدیریتی باشگاه ملوان این توقع را در میان هواداران به وجود آورده است که ملوان می‌توانست در میان چهار تیم بالای جدول قرار بگیرد. به نظرم از این زاویه باید از همه کسانی که برای رسیدن به جایگاه فعلی تلاش کردند تشکر و قدردانی کرد. زاویه دیگر این است که هواداران ملوان که در انزلی در سرما و گرما از تیمشان حمایت می‌کنند و تا دور افتاده‌ترین نقاط کشور همراه این تیم هستند، فوتبال را می‌فهمند و حق دارند انتقاد خود را به گوش بازیکنان و کادر تیم برسانند. دیدید که سرمربی ما هم در کنفرانس پس از بازی به این موضوع اشاره داشتند و اگر موارد فنی مد نظر باشد هم خودشان پاسخگو خواهند بود. البته ضمن اینکه حساب چند نفر انگشت شمار و شناخته شده را از خیل عظیم هواداران شریف ملوان جدا می‌دانیم، بابت اینکه نتوانستیم در چند مسابقه اخیر باعث خوشحالی هوادارانمان شویم عذرخواهی می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم فصل را با نتایج و خاطره خوب به پایان برسانیم.

دیدگاه‌ها