کد خبر : 2020942 | 23 اردیبهشت 1403 ساعت 21:51 | 4.6K بازدید | 15 دیدگاه

یوونتوس 1-1 سالرنیتانا‌: تیم آلگری شاید سوم هم نشود!

یوونتوس در بازی هفته سی و ششم سری A به مصاف سالرنیتانا‌ رفت و به تساوی 1-1 دست پیدا کرد.

یوونتوس 1-1 سالرنیتانا‌: تیم آلگری شاید سوم هم نشود!

به گزارش "ورزش سه"، یوونتوس در بازی هفته سی و ششم سری A از سالرنیتانا‌ میزبانی کرد و با گل دیرهنگام آدریان رابیو از شکست فرار کرد تا به تساوی 1-1 دست پیدا کند.

این بازی برای تیم مکس آلگری اهمیت بسیار زیادی داشت چون در صورت کسب برد، به سهمیه لیگ قهرمانان اروپا دست پیدا می‌کرد و به این رقابت‌ها برمی‌گشت.

اولین حمله جدی بازی توسط سالرنیتانا‌ رقم خورد که ضربه والی ایکئومسی را وویچک شزنی به خوبی مهار کرد و دروازه‌اش را نجات داد. شزنی در دقیقه 6 هم یک موقعیت خطرناک دیگر را مهار کرد و این بار با دقت ضربه پیه‌روزی دروازه‌اش را نجات داد.

در دقیقه 8 نوبت یوونتوس شد که موقعیت ایجاد کند و ضربه دوشان ولاهوویچ روی پاس الساندرو کامبیاسو به تیرک برخورد کرد و دفع شد.

2021182

یوونتوس عملکرد چندان خیره کننده‌ای نداشت و در مقابل، حریفش خطرناک‌تر بود. به همین دلیل اولین گل بازی توسط سالرنیتانا‌ در دقیقه 27 به ثمر رسید. نیکولو پیه‌روزی ارسال کرنر را با ضربه سر به سمت دروازه فرستاد که با وجود واکنش شزنی این توپ وارد دروازه شد.

سالرنیتانا‌ با این گل فشار حملات را بیشتر کرده و روحیه زیادی به دست آورده بود. در دقیقه 32 اگر شیرجه بلند شزنی نبود، ضربه ایستگاهی سامبیا به یک گل دیدنی تبدیل می‌شد.

یوونتوس قبل از اینکه بازنده به رختکن برود در دقیقه 43 یک بار دیگر به تیرک سالرنیتانا‌ ضربه زد. شوت کامبیاسو بعد از برخورد به تیرک عمودی به بیرون رفت.

2021184

آلگری که شانس صعود تیمش به چمپیونزلیگ را کم می‌دید، نیمه دوم را با سه تغییر آغاز کرد که ایلینگ جونیور، فدریکو کیه‌زا و فابیو میرتی جوان را وارد بازی کرد.

جونیور خیلی زود خطرساز شد و نزدیک بود که به تعویض طلایی آلگری تبدیل شود اما ضربه او از فاصله تقریبا دور را فوریه‌لو به خوبی مهار کرد.

سالرنیتانا‌ در نیمه دوم هم زهردار بود و در دقیقه 56 ضربه سر خطرناک فدریکو فازیو روی تور دروازه فرود آمد. در دقیقه 60 ولاهوویچ روی پاس کیه‌زا این شانس را داشت که گلزنی کند اما ضربه زمینی او با فاصله خیلی کم از کنار تیرک عمودی به بیرون رفت.

2021185

یووه در نیمه دوم پس از تعویض‌ها تیم بهتری نشان داد و در دقیقه 66 گاتی یک موقعیت دیگر را هدر داد. روی ارسال ولاهوویچ به محوطه جریمه گاتی به یک ضربه ساده برای گلزنی نیاز داشت اما بی‌دقت به توپ ضربه زد.

آلگری در دقیقه 77 ولاهوویچ و روگانی را از بازی خارج کرد تا آرکادیوش میلیک و کنان ایلدیز را وارد بازی کند. در دقیقه 80 میلیک فرصت یافت تا شانس گلزنی خود را امتحان کند اما ضربه سر او به خوبی توسط دروازه‌بان مهار شد.

در دقیقه 84 میرتی روی پاس کاتبک ایلینگ جونیور فرصت خوبی داشت، اما ضربه او در محوطه جریمه با فاصله از چارچوب دروازه به بیرون رفت. دقیقه 88 یووه دوباره به تیرک ضربه زد و این بار شوت خطرناک میرتی به تیرک برخورد کرد.

2021186

فشار همه جانبه میزبان روی دروازه حریف تا جایی ادامه داشت که در دقیقه 1+90 بالاخره به گل تساوی دست پیدا کردند. آدریان رابیو روی پاس مانوئل لوکاتلی موفق شد دروازه سالرنیتانا‌ را باز کند و مانع از سمت تیمش شود.

با این تساوی یوونتوس 67 امتیازی شد و در رده چهارم قرار دارد. با این حال هنوز کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا برای آن‌ها قطعی نیست، چون آتالانتا با دو بازی کمتر 60 امتیاز است و در رده پنجم ایستاده است. در حال حاضر بولونیا 67 امتیازی با تفاضل گل بیشتر نسبت به یوونتوس در رده سوم جای دارد و باید در دو هفته آینده دید تیم آلگری می‌تواند این رتبه را از آن خود کند یا نه.

دیدگاه‌ها