کد خبر : 2020974 | 24 اردیبهشت 1403 ساعت 01:03 | 24.4K بازدید | 25 دیدگاه

با شکست رم: یووه و بولونیا در چمپیونزلیگ

با شکست ۲-۱ رم برابر آتالانتا، حضور تیم‌های یوونتوس و بولونیا در فصل آینده چمپیونزلیگ قطعی شد.

با شکست رم: یووه و بولونیا در چمپیونزلیگ

به گزارش "ورزش سه"، پس از بازی‌های هفته سی و ششم سری A، که یووه مقابل سالرنیتانا به تساوی ۱-۱ رسید، بولونیا ناپولی را ۲-۰ شکست داد و آتالانتا برابر رم به برد ارزشمند ۲-۱ رسید، سهمیه چمپیونزلیگ دو باشگاه قطعی شد.

با توجه به عملکرد تیم‌های ایتالیایی در این فصل رقابت‌های اروپایی، سری A در فصل آینده چمپیونزلیگ پنج تیم خواهد داشت و تیم ششم راهی لیگ اروپا خواهد شد.

شکست ۲-۱ رم برابر آتالانتا، علاوه‌بر اینکه منجر به نزدیک شدن شاگردان جانپیرو گاسپرینی به سهمیه چمپیونزلیگ و دور شدن تیم دنیله ده‌روسی از آن شد، سهمیه لیگ قهرمانان تیم‌های یوونتوس و بولونیا را هم قطعی کرد.

2021252

یوونتوس پس از یک فصل غیبت در لیگ قهرمانان اروپا به این رقابت‌ها بازخواهد گشت. آنها به دلیل نقض قوانین یوفا در زمینه صدور مجوز و فرپلی مالی، برای یک فصل کامل از حضور در مسابقات اروپایی محروم شده بودند.

آنها همچنین در فصل گذشته سری A با کسر ۱۰ امتیاز روبرو شدند که باعث شد فصل را در جایگاه هفتم به پایان برسانند. اگرچه بدون کاهش امتیاز آنها در رده سوم قرار می‌گرفتند.

در همین حال، برای بولونیا، این اولین حضور در دور گروهی لیگ قهرمانان خواهد بود.

آنها در دور پلی‌آف این مسابقات در سال ۱۹۶۴ حضور داشتند، اما هرگز به دور گروهی نرسیده‌اند. آنها همچنین بیش از ۲۰ سال بود که در هیچ‌گونه رقابت‌های اروپایی شرکت نکرده بودند.

دیدگاه‌ها