کد خبر : 2021020 | 24 اردیبهشت 1403 ساعت 11:29 | 94.4K بازدید | 32 دیدگاه

اختلاف نظر کارشناسان روی تکل پدرو مالهیرو

شانس بزرگ طارمی: ممکن بود پایش بشکند!

بازیکن جوان بوآویشتا خطای خشنی را به روی ساق پای مهدی طارمی انجام داد.

شانس بزرگ طارمی: ممکن بود پایش بشکند!

به گزارش "ورزش سه"، آخرین حضور مهدی طارمی با لباس پورتو در استادیوم دراگائو، با ثبت یک خاطره خوش برای مهاجم ایرانی به پایان رسید. او در هشتمین دقیقه از وقت‌های تلف شده توانست با یک ضربه سر، دروازه بوآویشتا را باز کرده و پیروزی تیمش را رقم بزند.

اما گلزنی در آخرین ثانیه بازی تنها تأثیر مهم طارمی در این مسابقه نبود چرا که او توانست زمینه اخراج بازیکن مهمان را در دقیقه 64 فراهم کند و دقیقا پس از آن بود که پورتو توانست دو بار گلزنی کند و بازی یک بر صفر باخته را با پیروزی دو بر یک عوض کند.

در این لحظه و در شرایطی که طارمی در مرکز میدان صاحب توپ بود، با عبور از پدرو مالهیرو توپ را به اوا نیلسون رساند، ولی مهاجم ایرانی به دلیل خطای خشنی که مدافع 23 ساله پرتغالی مرتکب شد، روی زمین افتاد و صدای فریاد او نیز به وضوح از طریق گیرنده‌های تلویزیونی قابل شنیدن بود.

اما آرتور سوارس دیاس داور این مسابقه دستور به ادامه بازی داد تا از حمله پورتو جلوگیری نکند. پس از اینکه توپ با برخورد به مدافع مهمان راهی کرنر شد، قاضی میدان دست به جیب شد و کارت زرد دوم را به بازیکن بوآویشتا نشان داد.

2021326
2021327

مرور تصاویر تلویزیونی نشان می‌دهد که طارمی خوش شانس بود که روی خطای خشن پدرو مالهیرو آسیب جدی ندید و به بازی برگشت. کف استوک‌های بازیکن بوآویشتا دقیقا روی ساق مهدی فرود آمدند و البته کارشناسان داوری نیز نظرات متفاوتی درخصوص این تصمیم دارند.

ویدئو: 332583

ژرژ کوروآدو کارشناس داوری روزنامه اوجوگو در این خصوص می‌گوید: برخورد خشونت آمیز پدرو مالهیرو به روی طارمی کاملا واضح و مشخص بود. در این صحنه، کارت قرمز مستقیم لازم بود و نه کارت زرد دوم.

فورتوناتو آزودو دیگر کارشناس داوری اوجوگو نیز می‌گوید: پدرو مالهیرو با کف کفش خود به پای طارمی ضربه زد و با استفاده از نیروی زیاد، سلامتی بدنی حریف را به خطر انداخت. خطای فاحش باید با کارت قرمز مستقیم و نه کارت زرد دوم مجازات می‌شد.

اما کارشناس سوم اوجوگو نظر متفاوتی دارد. خوزه لیروس می‌گوید: پدرو مالهیرو عمداً پا روی پای حریفش گذاشت. آرتور سوارس دیاس ادامه بازی داد و به درستی در پایان، کارت زرد دوم و در نتیجه کارت قرمز را نشان داد.

2021328

طارمی که توانست در پایان این مسابقه عنوان بهترین بازیکن میدان از نگاه کارشناسان باشگاه پورتو را به دست بیاورد، وداع باشکوهی با استادیوم دراگائو داشت تا به فوتبالش در لباس اینتر ادامه دهد.

دیدگاه‌ها