کد خبر : 2021026 | 24 اردیبهشت 1403 ساعت 12:02 | 2.2K بازدید | 3 دیدگاه

تعیین رئیس قبل از رأی‌گیری

انصراف حقدادی و نوظهوری از انتخابات ژیمناستیک

عابد حقدادی از حضور در انتخابات فدراسیون ژیمناستیک انصراف داد.

انصراف حقدادی و نوظهوری از انتخابات ژیمناستیک

به گزارش "ورزش سه"، فدراسیون ژیمناستیک که طی دو سال اخیر به خاطر کنار رفتن زهرا اینچه درگاهی و ممانعت از ورود او به‌ مجمع انتخاباتی در سال ۱۴۰۱ با حواشی بسیاری همراه بوده، امروز بار دیگر رییس جدید خود را شناخت.

به جز اینچه درگاهی، عابد حقدادی کاندیدای پیروز انتخابات قبلی و نوظهوری هم کاندیدا شده بودند و به خاطر حساسیت بالا نماینده فدراسیون جهانی نیز در مجمع حاضر بود.

در جریان انتخابات امروز فدراسیون ژیمناستیک، عابد حقدادی کاندیدای ریاست با این جمله سخنان خود را آغاز کرد: "از همه افرادی که حاضر شده‌اند تا امروز برای این مجمع تصمیم بگیرند تشکر کنم. همان‌طور که در سال‌های گذشته در اواخر دهه ۸۰ مشکل در فوتبال کشور را حل کردند می‌دانستم مشکلات این فدراسیون هم حل خواهد شد. از او به عنوان یک عضو کوچک در وزارت و از آقای اسبقیان تشکر می‌کنم. مدت قریب بر ۱۵ ماه افتخار داشتم در خدمت جامعه ژیمناستیک کشور باشم و سعی کردم با آنچه در ۱۶ سال حضورم در وزارت از بزرگان یاد گرفتم به کار بندم و به این فدراسیون کمک کنم. امیدوارم موفقیت‌های این فدراسیون روز افزون باشد. امیدوارم بعد از این مجمع آرامش ایجاد شود. از آقای اسبقیان و پیشکسوتان حاضر و سایر اعضا و خصوصا روسای هیات‌ها که در این مدت کمک کردند و سایر همکارانم در وزارت کسب اجازه می‌کنم و آرزوی موفقیت دارم و همه را به خدای بزرگ می‌سپارم."

2021344
تصویر پیامک عابد حقدادی به رییس مجمع از طریق مانیتورها پخش شد تا مشخص شود او رسما انصراف داده است.

برخى اين صحبت‌های حقدادى را به منزله انصراف تلقى كردند و برخى نيز اعتقاد داشتند با وجود ترك مجمع بايد نام حقدادى به عنوان كانديدا در انتخابات باشد. 
همچنین حبیب نوظهوری نيز انصراف خود را اعلام كرد. 

اسبقیان معاونت قهرمانى وزارت ورزش در این باره گفت: "چون آقای نوظهوری انصراف رسمی را اعلام کرد اما آقای حقدادی کلمه انصراف را به کار نبرد، باید مشورت کنیم و ببینیم که انصراف تلقی می‌شود یا خیر تا موازین فدراسیون جهانی رعایت شود."

وی در پایان مشورت با نمایندگان فدراسیون جهانی و مناف هاشمی اعلام كرد می‌خواهیم این موضوع را به رای بگذاریم که آیا انصراف تلقی کنیم یا اینکه برنامه‌هایش را اعلام کرده و در رای‌گیری حضور داشته باشد كه اعضاى مجمع راى دادند نام حقدادى در انتخابات باشد!

اما در ادامه مجمع عابد حقدادی طی پیغامی به رئیس مجمع اعلام کرد که انصراف داده است و مقابل نام او كلمه انصراف نوشته شد.

در نهایت زهرا اینچه‌درگاهی با ۶۰ رای از ۶۶ آرای اعضای مجمع، به‌مدت چهار سال دیگر به عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب شد.

دیدگاه‌ها