کد خبر : 2021040 | 24 اردیبهشت 1403 ساعت 13:00 | 39.5K بازدید | 54 دیدگاه

رأی اعتماد تی‌تی‌ها به جانشین خمس

رأی اعتماد تبریز به مرد مورد وثوق یحیی!

با جدایی خمس، حمید مطهری به‌عنوان دستیار اول سرمربی آینده به جمع تراکتوری‌ها پیوست و روزهای به شدت پرچالشی را پشت سر گذاشته است.

رأی اعتماد تبریز به مرد مورد وثوق یحیی!

به گزارش “ورزش سه”، هواداران تراکتور انتظار داشتند تیم محبوبشان آخرین روزهای فصل را به عنوان تیمی مدعی آغاز کند اما تساوی برابر سپاهان و آلومینیوم، رویای قهرمانی تی‌تی را بر با داد.

در ادامه با جدایی پاکو خمس، تراکتور دوباره وارد موقعیتی پرچالش شد. سوگیری هواداران و طرح اسامی مختلف، تراکتور را در وضعیتی قرار داد که ناامیدی بسیاری از هواداران را به همراه خود آورد اما شب‌های سیاه تراکتور خیلی زود سفید شد.

معارفه حمید مطهری در فضایی تنش‌آلود رقم خورد، اما حالا بعد از سه برد مهم و تساوی برابر استقلال همه چیز آرام شده و بیشتر و بهتر می‌توان شرایط تراکتور را تحلیل کرد.  

قسمت اول: باخت نابهنگام به پرسپولیس

تراکتور در آزادی به پرسپولیس باخت تا اعتراضات زیرپوستی به سرمربی اسپانیایی اغاز شود ولی در ادامه سه برد و یک تساوی آنها را به نوروز 1403 رساند تا همه چیز آماده دیدار تراکتور – سپاهان باشد. تقریبا همه تی‌تی‌ها حامی خمس بودند و برای باخت‌های گاه بی گاه نیز به دنبال مقصری غیر از کادر فنی بودند. 

2021366
شکست در ورزشگاه آزادی ناامیدی هواداران تراکتور را به دنبال داشت.

قسمت دوم: افسوس در پرتماشاگرترین بازی فصل

تی‌تی‌ها برای شکست دادن سپاهان لشگرکشی چند ده هزار نفری به استادیوم یادگار داشتند و یک شکوه بی‌نظیر هواداری را خلق کردند ولی جریان بازی برخلاف میل آنها بود و چیزی بیشتر از یک امتیاز نصیبشان نشد. در پایان نتیجه تساوی آنها را راضی نکرد تا اعتراضات به خمس نیز آغاز شود. اکنون هواداری که برای سه بازی پیاپی داخلی رویاپردازی کرده بود در گام اول مایوس شده بود. 

2021367
پرتماشاگرترین بازی فصل (سپاهان) بهترین فرصت برای بازگشت تراکتور به کورس قهرمانی بود اما تراکتور در این بازی هم به پیروزی نرسید.

قسمت سوم: تساوی تلخ، عیبی‌وار

تساوی با آلومینیوم در تبریز باعث شد تا تعداد بیشتری از حامیان خمس نیز پشت او را خالی کنند و او نیز مثل همه اعضای فنی و مدیریتی از لبه تیغ هواداران رد می‌شد. تراکتور به ذوب‌آهن رسید و یک، دو، سه و چهار... این یک فاجعه بود و رسوایی تمام  و کمال برای شاگردان خمس و این باخت سنگین، پرده احترام را نیز بین هواداران و تیم پاره کرد، روزی تلخ که تراکتور هرگز دوست ندارد به آن بازگردد.

2021369
سنگین‌ترین باخت تراکتور در تبریز مقابل ذوب‌آهن رقم خورد؛ آخرین بازی پاکو خمس در لیگ برتر ایران.

قسمت چهارم: خمس رفت، چه کسی می‌آید؟

بعد از باخت سنگین تراکتور به ذوب آهن جو هواداری تبدیل به یک آتشکده شده بود و جلسه مدیران باشگاه با خمس آغاز شد و درنهایت خمس راضی به توافق فسخ نشد تا به کار خود ادامه دهد. خمس بعد از جلسه طولانی راهی هتل محل اقامت خود در بنیان دیزل شد و هنوز چشمانش گرم نشده بود که با تماس نادیا، دخترش، مواجه شد که میگفت: ایران حمله کرده و باران مشوک راه افتاده! بابا نگرانم، برگرد… و این پایان داستان خمس در تراکتور بود. 

قسمت پنجم: بردیف نشد، یحیی توافق کرد، مطهری آمد

خمس رفت و نصرتی به عنوان مسئول فنی تراکتور روی نیمکت تراکتور مقابل نساجی نشست ولی روزهای نفرین شده تراکتور پایانی نداشت و یک باخت دیگر ثبت شد، این بار در وطنی.  شرایط تبریز قابل کنترل نبود و تجمع هواداران در فرودگاه شکل گرفت که کار با چند فحش و چند ضربه به خودرو تشریفات باشگاه به پایان رسید. گزینه‌های سرمربیگری پرتعداد بودند؛ از بردیف، استراماچونی و اسکو شروع شد تا در نهایت اجماع بر گزینه ایرانی شد و یحیی گل‌محمدی به‌عنوان گزینه رسمی تراکتور معرفی شد ولی کارهای اداری یحیی طولانی بود تا مطهری به‌عنوان دستیار اول معرفی و شروع به کار کرد.
 

قسمت ششم: از دستیار اول تا اختیار تام فنی

مطهری با عنوان دستیار اول با شکست دادن خفیف ذوب آهن در ضربات پنالتی صعود کرد و با استقلال به تساوی رسید و سپس با عنوان مسئول فنی فولاد را شکست داد تا با اعتماد بیشتر و اختیار تام به مصاف گل گهر رفته و این تیم را شکست دهد. اکنون حمید مطهری سایه گل‌محمدی را کمتر احساس می‌کند و او تحت هر عنوانی اختیار تام فنی دارد.

2021370
سه برد شیرین برابر فولاد، ذوب‌آهن و گل‌گهر، تراکتور را به آرامش رسانده است.

قسمت هفتم و پایانی: رای اعتماد!

حمید مطهری اکنون اعتماد به نفس یک مسئول فنی را بازیابی کرده و خود را مسئول فنی تام الاخیتار تراکتور میداند و از طرفی تی‌تی‌ها نیز در آخرین دیدارشان در یادگار امام روز کم چالشی را رقم زدند تا با یک برد شیرین راهی خانه شوند. روز پنجشنبه صعود تراکتور با حمید مطهری به نیمه نهایی حذفی می‌تواند رای اعتماد هواداران به مطهری باشد.

دیدگاه‌ها