کد خبر : 2021097 | 24 اردیبهشت 1403 ساعت 20:15 | 12.8K بازدید | 12 دیدگاه

دنده معکوس عنایتی به سمت فانوس به دستان

ذوب آهن 1-0 پیکان: سوپرگل گرامی علیه طلسم اصفهان

تیم ذوب آهن اصفهان موفق شد با نتیجه یک بر صفر در دیدار مقابل پیکان به پیروزی برسد.

ذوب آهن 1-0 پیکان: سوپرگل گرامی علیه طلسم اصفهان

به گزارش ورزش سه، در هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال ایران دو تیم ذوب آهن و پیکان در فولادشهر برابر یکدیگر صف آرایی کردند که جدال پرخورد این دو تیم با نتیجه 1 بر صفر به سود سبزپوشان خاتمه پیدا کرد.

ویدئو: 332676

بازی از همان آغاز پربرخورد بود و جدال‌های فیزیکی در میانه زمین، باعث می‎‌شد تا دو تیم برای خلق موقعیت دچار مشکل شوند. این موضوع علتی شد تا بازیکنان ذوب آهن برای باز کردن دروازه پیکان به سراغ شوت‌های از راه دور بروند که در نهایت، پیش از پایان نیمه نخست، فریبرز گرامی از مرکز زمین به خوبی جلو آمدن ناصری از دروازه‌اش را دید و با شلیکی 50 متری دروازه این تیم را باز کرد.

در نیمه دوم درگیری‌ها بیشتر شد و به دنبال این اتفاقات موقعیت‌های کمتری روی دروازه دو تیم خلق می‌شد. با این حال بازیکنان پیکان با استفاده از بازی هوایی خودش را به محوطه ذوب آهن می‌رساند اما هافبک‌های این تیم در تغذیه کردن علی قربانی و حامد پاکدل ناکام بودند. این روند ادامه داشت تا اینکه تیم میزبان روی یک ضد حمله و بی دقتی ناصری صاحب یک موقعیت پنالتی شد اما آذرباد پنالتی خودش را از دست داد تا بازی با همین نتیجه دنبال شود و در نهایت هم شاگردان ربیعی موفق شدند برای سومین بار در این فصل، در ورزشگاه خانگی خودشان به پیروزی برسند.
 

با این پیروزی ذوبی‌ها اکنون با 36 امتیاز در رتبه هشتم جدول، با گل گهر که در رده هفتم ایستاده از لحاظ امتیازی برابر شدند و از آن سمت تیم پیکان عنایتی با توجه به پیروزی نساجی در بازی همزمان با این مسابقه، اکنون به جمع تیم‌های حاضر در منطقه سقوط اضافه شد و اختلاف 3 امتیازی با استقلال خوزستان تیم پانزدهم جدول یک خطر بزرگ برای تیم عنایتی خواهد بود.


هفته بیست و هفتم – بیست و سومین دوره رقابت‌های لیگ برتر ایران 
دوشنبه 1403/2/24 ساعت 18:15
ورزشگاه: فولادشهر اصفهان
گروه داوری: امیر عرب براقی/ کمک‌ها: حسن ظهیری و محمدصالح عرب آبادی/ داور چهارم: حسین امیدی/ ناظر: البرز حاجی پور


ترکیب ذوب آهن اصفهان:
محسن فروزان، امیر حسین جدی (64-ارشیا سرشوق)، سیدمحمد قریشی، فریبرز گرامی، علی مصلح، گریگول چابرادزه، محسن آذرباد، محمد عرفان معصومی (72-سید پویا مختاری)، فردین یوسفی، محمد جواد محمدی (71-امید لطیفی) و مجید علیاری
سرمربی: محمد ربیعی

ترکیب پیکان: 
محمد ناصری (82-محمدرضا دیناروند)، محمد ستاری، محمد آژیر، محمدجواد آزاده (82-ابراهیم صالحی)، امیرحسین صدقی (68-مبین دهقان)، دانیال جهانبخش (46-آرش هاشمی)، محمدحسین فلاح، فرشید اسماعیلی، سامان نریمان جهان، حامد پاکدل (68-غلامرضا ثابت ایمانی) و علی قربانی
سرمربی: رضا عنایتی


⚽️شرح گل:

ذوب آهن 1-0 پیکان (فریبرز گرامی دقیقه 42): فریبرز گرامی مدافع مرکزی تیم ذوب آهن از میانه زمین با توجه به این موضوع که ناصری سنگربان پیکان از محوطه جریمه خارج شده است، با شلیکی فوق العاده دروازه این تیم را هدف قرار داد و گل اول بازی را به نام خودش ثبت کرد.

ویدئو: 332655

⏱دقایق حساس:

دقیقه 1: اشتباه بازیکنان در خط دفاع باعث شد تا سامان نریمان جهان در موقعیت تک به تک با فروزان قرار بگیرد اما عجله کرد و ضربه‌اش با اختلاف بسیار زیادی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 12: بازی بسیار پرخورد و فیزیکی دنبال می‌شود و شاهد موقعیت خاصی روی دروازه دو تیم نبودیم.

دقیقه 15: شلیک از راه دور و زمینی اسماعیلی با اینکه مدافعان ذوب آهن زاویه دید فروزان را محدود کرده بودند با واکنش درازکش و فوق العاده این دروازه‌بان همراه شد.
 

دقیقه 56: بازی بدون موقعیت خاصی در جریان است و بازیکنان دو تیم اغلب در مرکز زمین با یکدیگر در جدل هستند.
 

دقیقه 67: ضربه خوب پاکدل با دخالت مدافعان ذوب آهن به بیرون رفت و یک موقعیت خوب از پیکان گرفته شد.

دقیقه 78: در شرایطی که لطیفی در موقعیت تک به تک با ناصری قرار گرفت، دروازه‌‎بان تیم پیکان با خروج از دروازه و با توجه به تکل بلندش این بازیکن را سرنگون کرد تا یک پنالتی به سود ذوب آهن اعلام شود.

دقیقه 79: محسن آذرباد پنالتی خود را به سمت راست دروازه پیکان زد و ناصری هم توانست دست این بازیکن را بخواند ولی ضربه این بازیکن هم جایی در چارچوب نداشت تا بازی با همان نتیجه یک بر صفر ادامه پیدا کند.

ویدئو: 332671

 دقیقه 90: مجید علیاری در موقعیت تک به تک با دیناروند قرار گرفت اما این دروازه‌‎بان جوان به خوبی زاویه را تنگ کرد و مانع از باز شدن دروازه‌اش شد.

دقیقه 1+90: ارسال فرشید اسماعیلی با خروج ضعیف فروزان همراه شد و توپ پشت سر او به علی قربانی رسید تا این بازیکن دروازه را باز کند اما عرب براقی پیش از این برخورد فروزان با بازیکن پیکان را خطا اعلام کرده بود و بازی متوقف شد.


🟨کارت زرد:

محمدحسین فلاح (13)

گریگول چابرادزه (14)

محمد ستاری (16)

علی قربانی (74)


⭕️حواشی:

*هواداران ذوب آهن استقبال چندانی از این دیدار نداشتند و صندلی‌های خالی فولادشهر، صحنه عجیبی را ثبت کرده است.

*امیرحسین جدی که به شدت احساس درد داشت، با برانکارد از زمین بازی خارج شود تا وضعیت این بازیکن بررسی شود.

*علی قربانی در شرایطی که بسیار به تصمیمات عرب براقی اعتراض داشت، از این داور کارت زرد گرفت.

دیدگاه‌ها