کد خبر : 2021436 | 26 اردیبهشت 1403 ساعت 00:47 | 563.2K بازدید | 201 دیدگاه

تعویض اجباری سیتی سرنوشت‌ساز شد

گواردیولا در مرز سکته: اورتگا جام را نگه داشت!

استفان اورتگا، دروازه‌بان منچسترسیتی، با یک سیو در دقایق پایانی بازی مقابل تاتنهام تیمش را به یک برد حساس هدایت کرد.

گواردیولا در مرز سکته: اورتگا جام را نگه داشت!

به گزارش "ورزش سه"، دقایق پایانی بازی حساس بین تیم‌های منچسترسیتی و تاتنهام با یک موقعیت بسیار حساس همراه شد. فرصتی که می‌توانست باعث به تساوی کشیده شدن بازی به نفع تاتنهام شود اما واکنش درخشان استفان اورتگا، دروازه‌بان تعویضی منچسترسیتی، پیروزی این تیم را رقم زد.

ویدئو: 332807

سیتی با گل ارلینگ هالند در بازی معوقه هفته سی و چهارم از تاتنهام پیش افتاده بود و بازی به سود شاگردان پپ گواردیولا دنبال می‌شد که یک اشتباه از خط دفاعی دروازه آن‌ها را تهدید کرد.

در دقیقه 86 مانوئل آکانجی روی پرس برایان جانسون نتوانست توپ را به دروازه‌بان پاس بدهد و سون هیونگ مین به توپ رسید تا به سمت دروازه سیتی حرکت کند.

در حالیکه روبن دیاس کاپیتان کره‌ای تاتنهام را تعقیب می‌کرد او به نزدیکی محوطه جریمه رسید و شانس خود برای گلزنی‌اش در موقعیت تک به تک آزمایش کرد که با واکنش استثنایی استفان اورتگا همراه شد.

سون تصمیم گرفت توپ را با ضربه زمینی پای راست از کنار دستان اورتگا عبور دهد که این دروازه‌بان نهایت آمادگی خود را به نمایش گذاشت و با باز شدن به موقع پای راستش این موقعیت حساس را دفع کرد.

2022031

سون هنوز از دست رفتن این فرصت را باور نداشت که تصاویر آهسته تلویزیونی نشان دادند اورتگا با ستون کردن زانوی چپ خود پای راستش را با تمام توان باز کرده تا در زمانی که هیچکس فکرش را هم نمی‌کرد این ضربه را مهار کند.

2022028

در همان لحظه تصاویر نشان دادند که چطور پپ گواردیولا هنگامی که توپ به سون می‌رسد از شدت اضطراب دستان خود را روی سرش می‌گذارد و سپس روی زمین دراز می‌کشد تا این صحنه حساس را نبیند که از خوش شانسی او اورتگا موفق شد سون را ناکام بگذارد تا مربی‌اش زود از زمین بلند شود.

2022032

این سیو سیتی را در بازی نگه داشت و چند دقیقه بعد از آن یک موقعیت پنالتی به دست آمد که ارلینگ هالند این توپ را به گل تبدیل کرد تا هم خودش دبل کند و هم تیمش در یک بازی حساس به برد برسد؛ البته به لطف درخششی فراموش نشدنی از اورتگا.

گواردیولا که به شدت دقایق پایانی را با استرس دنبال می‌کرد پنالتی هالند را هم را اضطراب دنبال می‌کرد که دوربین‌های پخش زنده او را روی نیمکت شکار کردند. بعد از گل دقیقه 90+1 هالند از روی ضربه پنالتی این مربی اسپانیایی از صمیم قلبش خوشحالی را احساس کرد و دستانش را مشت کرد تا با چشمان بسته از شدت فریاد بلند، این موفقیت را جشن بگیرد.

2022030

اورتگا شاید خودش هم باور نمی‌کرد که امشب ستاره سیتی شود. او در ترکیب اصلی حضور نداشت و از روی نیمکت بازی را آغاز کرد. برخورد شدید کریستین رومرو در نیمه دوم با ادرسون دلیلی شد تا این دروازه‌بان برزیلی از بازی خارج شود و اورتگا از دقیقه 68 وارد زمین شود.

در فاصله کوتاهی که این دروازه‌بان 31 ساله موفق شد چنین سیوی انجام دهد، او را با سیو فراموش نشدنی دیبو مارتینز در فینال جام جهانی 2022 مقایسه کرده‌اند. در بازی حساس بین تیم‌های آرژانتین و فینال، مارتینز موفق شد با مهار ضربه رندال کولو موآنی با پای چپش آرژانتین را در بازی نگه دارد و در نهایت آن‌ها قهرمانی خود را به این دروازه‌بان مدیون شوند.

2022029

همین امشب پپ، بازیکنان‌ و هواداران سیتی مدیون اورتگا شدند که از زمان تعویض و ورود به زمین دروازه‌اش را بسته نگه داشت تا به برتری تیمش و بازگشت به صدر جدول با دو امتیاز بیشتر نسبت به آرسنال کمک کند.

بازی امشب اهمیت بسیار زیادی در کورس قهرمانی لیگ برتر انگلیس داشت و سیتی اکنون به فکر بازی یکشنبه هفته آینده مقابل وستهام خواهد بود که در صورت برد در آن بازی جام را بالای سر خواهد برد؛ جامی که اورتگا در آن با یک سیو نقش فراموش نشدنی‌ای خواهد داشت.

دیدگاه‌ها