کد خبر : 2021467 | 26 اردیبهشت 1403 ساعت 10:47 | 19.7K بازدید | 12 دیدگاه

راز موفقیت ستاره میلان: کپی از روی دست رونالدو!

رافائل لیائو، ستاره پرتغالی میلان، صحبت‌های جالبی را درباره هم تیمی بودن با کریستیانو رونالدو مطرح کرده است.

راز موفقیت ستاره میلان: کپی از روی دست رونالدو!

به گزارش "ورزش سه"، لیائو یکی از مهمترین و محبوب‌ترین بازیکنان حال حاضر میلان است که در سال ۲۰۱۹ به این باشگاه پیوست و خیلی زود توانست به لطف عملکرد خوب و گلزنی‌های متوالی‌اش جایگاهش را در ترکیب اصلی این تیم و در بین هواداران پیدا کند.

این بازیکن در گفتگو اختصاصی با فابریتزیو رومانو درباره مسائل متفاوتی شامل شرایطش با میلان و تاثیری که از اسطوره‌هایی که با آنها هم‌بازی بوده گرفته صحبت کرد. او متعلق به نسل جدیدی از بازیکنان تیم ملی پرتغال است که در کنار رونالدو بازی کرده است و صحبت‌های جالبی را در این باره مطرح کرد.

این ستاره پرتغالی در پاسخ به این سوال که بازی در کنار رونالدو چه معنایی دارد و او چه توصیه‌هایی برای بازیکنان جوان‌تر دارد گفت: «من فکر می‌کنم مسئله استعداد نیست، بلکه ذهنیت است. این که چطور برای بازی‌ها آماده شوید و چطور طول هفته را مدیریت کنید و چه کار متفاوتی پیش از بازی انجام دهید. این ذهنیتی است که رونالدو به تیم تزریق می‌کند.

2022086

بازی کردن در کنار بازیکنی مانند رونالدو در تیم ملی پرتغال باعث افتخار است و امیدوارم که بتوانم چند سال دیگر را هم در کنار او در این تیم به میدان بروم. رونالدو واقعا الگوی بزرگی برای همه در این تیم به حساب می‌آید.»

اما لیائو تنها در کنار رونالدو بازی نکرده و فرصت یادگیری از اسطوره دیگری به نام زلاتان ابراهیموویچ هم داشته است. زلاتان نقشی کلیدی در رشد و سازگاری او با شرایط میلان ایفا کرده است. او درباره نقش ابراهیموویچ در پیشرفتش اظهار  داشت:« از نظر ذهنیتی و کنترل کردن شرایط، حضور او به من کمک کرد که در جریان بازی بیشتر تمرکز کنم، شوت بزنم و خوب بازی کنم. این واقعا تعیین کننده است. او هرگز دست از صبحت کردن با من در طول بازی برنداشت و بر سرم فریاد می‌زد که تمرکزت را حفظ کن.»

لیائو در این فصل در تمامی دیدارهای میلان حضور داشته و موفق شده است در ۴۵ بازی ۱۴ گل برای این تیم به ثمر برساند و ۱۴ پاس گل هم برای دیگر هم تیمی‌هایش ارسال کند. این بازیکن معتقد است که بخش مهمی از پیشرفتش در این باشگاه به دلیل هوادارانی است که همیشه از او حمایت کردند و به او جسارت دادند، حتی در ابتدای کار که شرایط خوب پیش نمی‌رفت: «هواداران میلان بسیار خاص هستند و من اینجا بودن را دوست دارم.»

دیدگاه‌ها