کد خبر : 2021534 | 26 اردیبهشت 1403 ساعت 14:33 | 97.4K بازدید | 66 دیدگاه

پول گرفت وینی به رئال برود!

خنجری که یک برزیلی به بارسلونا زد

شاید هیچکس در سال‌های اخیر به اندازه یک مدیر برنامه برزیلی به بارسلونا و خزانه باشگاه ضربه نزده باشد.

خنجری که یک برزیلی به بارسلونا زد

به گزارش "ورزش سه"، آینده ویتور روکه روی هواست و تداوم حضور او در بارسلونا برای فصل آینده به هیچ وجه تضمین شده نیست. این مهاجم در ژانویه از برزیل وارد شد و پس از سازگاری سخت با فوتبال اروپا و فلسفه بازی بارسا در سن 18 سالگی، مدیریت ورزشی بلوگرانا به فکر ارائه راهی برای قرض دادن او در بازار نقل و انتقالات تابستانی است.

2018371

روکه  در ازای 30 میلیون یورو ثابت به اضافه 31 میلیون یورو بندهای متغیر وارد پایتخت کاتالونیا شد. یک انتقال گران و مهم، با در نظر گرفتن شرایط مالی ظریفی که بارسا دارد. روکه ولی جواب نداده و ژاوی روی او حساب نمی‌کند.

اخیرا ایجنت او، اندره کوری، که زمانی استعدادیاب بارسا در برزیل بود، با عصبانیت گفت انتقال قرضی قبول نیست و اگر ژاوی نمی‌خواهد روکه را حفظ کند، خواهان انتقال دائمی‌اش هستند.

جوزپ ماریا مینگی‌یا، مسئول انتقالات سابق بارسا، در مورد کوری می‌گوید: «مورد آندره کوری مثل "پرونده نگریرا" است. او 20 سال است به جای بمب در بارسا ترقه می‌ترکاند.»

1998348

نگاهی به کارنامه کوری در بارسا نشان می‌دهد که اغلب بازیکنان برزیلی که وارد بارسا کرده، بازیکنانی سطح پایین بوده است. 

جدای از نیمار که بسیار موفق بود، کوری مسئول انتقال پائولینیو، آرتور، کوتینیو، امرسون رویال، متئوس پریرا، رابرت گونچالوز، گابریل نوواس، ایگور گومز، ویتینیو، مارلون سانتوس، داگلاس، گوستاوو مایا، هنریکه یا کریسون نیز بوده است. برخی از آنها حتی یک بازی هم برای بارسا انجام ندادند.

2018854

یکی از اتهاماتی که به کوری وارد می‌شود ناکامی‌اش در انتقال وینیسیوس برای بارسا بود. گفته می‌شود به او کمیسیون خوبی از انتقال وینی به رئال پرداخت شد. به عبارتی او از پشت به بارسا خنجر زد.

ایجنتی که اخیرا بارسا را تهدید کرده، سال‌ها در این باشگاه مشغول فعالیت بود و در نهایت توسط بارتومئو برکنار شد. مقایسه فعالیت او و جونی کالافات برزیلی در رئال، به خوبی نشان می‌دهد چرا رئال فرسنگ‌ها از بارسا فاصله گرفته است.

دیدگاه‌ها