کد خبر : 2021646 | 26 اردیبهشت 1403 ساعت 23:40 | 24.4K بازدید | 40 دیدگاه

سلیمی تنها ستاره خط دفاعی استقلال نبود!

رافائل سیلوا در بازی با فولاد خوزستان عملکرد دفاعی فوق‌العاده‌ای داشت.

سلیمی تنها ستاره خط دفاعی استقلال نبود!

به گزارش "ورزش سه"، رافائل سیلوا مدافع بلند قامت و باتجربه استقلال در اولین حضور خود پس از پشت سرگذاشتن دوران مصدومیت در ترکیب این تیم درخشید و در کلین‌شیت آبی‌ها نقش ویژه‌ای داشت.

سیلوا که مدت‌ها از ترکیب این تیم دور بود بازگشت خوبی داشت و از فرم بدنی خوبی بهره‌ می‌برد و در نبردهای تن به تن و کورس‌هایی که شکل می‌گرفت مقابل مهاجمان فولاد تسلیم نشد و اکثر نبردهای تن به تن را پیروز خارج شد.

یکی از خصوصیات ویژه‌ای که سیلوا در ترکیب استقلال دارد قدرت ارسال پاس‌های بلند به کناره‌های زمین است که در کوتاه‌ترین مدت توپ را به فاز هجومی منتقل می‌کند و در این مسابقه هم بارها میلاد فخرالدینی و ابوالفضل جلالی را صاحب توپ کرد و از قلب خط دفاعی استقلال بازیسازی را برعهده گرفته بود.

2022366

سیلوا مدافع باهوشی است که با جایگیری خوب نیازی به کورس گذاشتن و استارت‌های سریع ندارد و با پوشش مناسب فضا و شناخت خوبی که از محوطه جریمه خودی دارد کمتر فرصت تک به تک شدن را به بازیکنان حریف می‌دهد و در اکثر مواقع مقابل آنها حضور دارد.

ایمان سلیمی در بازی با فولاد خوزستان تک گل استقلال را به ثمر رساند اما فقط او ستاره خط دفاعی استقلال نبود، عملکرد خوب حامدی‌فر و سیلوا در دیدار مقابل فولاد خوزستان باعث شد تا استقلال یک کلین شیت دیگر انجام دهد و دروازه خود را بسته نگه‌دارد.

رافائل سیلوا از زمان حضور در استقلال 8 بازی به عنوان بازیکن ثابت به میدان رفته و 6 کلین‌شیت به نام خودش ثبت کرده و این یک آمار فوق‌العاده برای این بازیکن به حساب می‌آید.

دیدگاه‌ها