کد خبر : 2021765 | 27 اردیبهشت 1403 ساعت 15:50 | 89K بازدید | 90 دیدگاه

پست جود خط میانی است

امباپه بلینگام را به جای اولش برمی‌گرداند

با ورود کیلیان امباپه بازیکنی که در رئال می‌تواند نفس راحتی بکشد، جود بلینگام است که دیگر مجبور نیست بار خط حمله تیم را به دوش بکشد.

امباپه بلینگام را به جای اولش برمی‌گرداند

به گزارش "ورزش سه"، جود بلینگام در تابستان 2023 به رئال مادرید پیوست. این انتقالی بود که در آن زمان اعلام شد، اما از یکی دو ماه قبل همه می دانستند که جود راهی رئال خواهد شد. 

او به عنوان یک هافبک جذب شد ولی با تغییر تاکتیک رئال به خاطر جدایی بنزما، در پستی نزدیک‌تر به دروازه به میدان رفت و نتیجه کار روشن است، ثبت 19 گل در لالیگا و در مجموع 23 گل تا اینجای فصل.

2022051

اولین بحثی که پیرامون این بازیکن انگلیسی مطرح شد، در مورد پست بازی او بود. کارلو آنچلوتی از ابتدا در این مورد کاملاً واضح بود. پست جود بازی در مرکز میدان است ولی شرایط ایجاب کرد او یک پله جلوتر برود. در طرح لوزی رئال در خط میانی، جود در راس قرار دارد. تغییر پستی که برای بلینگام جواب داد و او برای آقای گلی رقابت دارد اما با ورود امباپه شرایط عوض خواهد شد.

2020518

طبق ادعای مارکا، از فصل بعد و با کیلیان امباپه در ترکیب رئال، بلینگام به پست اصلی خود، همان جایی که در تیم ملی انگلیس بازی می کند، بر می گردد. کارلتو همواره گفته است که وظیفه بلینگام گلزنی نیست چون اساسا او یک هافبک است. او از ستاره تیمش به این شکل حفاظت می‌کند تا بعد از چند بازی ناکامی در گلزنی کسی ارزش‌هایش را زیر سوال نبرد. خیال جود می‌تواند راحت باشد چرا که از فصل بعد دیگر کسی از او انتظار گلزنی در هر بازی را نخواهد داشت. این ماموریت به امباپه واگذار می‌شود.

دیدگاه‌ها