کد خبر : 2023108 | 02 خرداد 1403 ساعت 17:04 | 4.5K بازدید | 0 دیدگاه

او پرسپولیس و استقلال را متعلق به مردم می‌دانست

هاشمی: آقای رئیسی تاکید داشت سرخابی‌ها خصوصی شوند

دکتر کیومرث هاشمی درباره حمایت ویژه شهید آیت الله ابراهیم رئیسی نسبت به وزارت ورزش و جوانان صحبت کرد.

هاشمی: آقای رئیسی تاکید داشت سرخابی‌ها خصوصی شوند

به گزارش ورزش سه، کیومرث هاشمی وزارت ورزش و جوانان درباره شهادت آیت الله ابراهیم رئیسی صحبت کرد و به عنوان یکی از افراد کابینه دولتی ایشان، گفت: من از حضور مردم و همچنین جامعه ورزش که در این مدت محبت خودشان را به خادم ملت و همراهانش اعلام کردند و زحمات و خدماتش را قدر دانستند تشکر می‌کنم. همچنین تشکر می‌کنم از مدیران تیم‌ها و روسای فدراسیون‌ها که با پیام‌ها موجب تسلی دل بازماندگان شدند. من از سال ۹۶ که برای ریاست جمهوری کاندید شده بودند، آشنا بودم با ایشان و این مدت هم به عنوان عضوی از کابینه در خدمتشان بودم تا از ایشان یاد بگیرم.

او ادامه داد: این بزرگمرد توسط همه خصوصیات اخلاقی‌اش یاد می‌شود اما برای من خستگی‌ناپذیر بودنش، ولایت پذیری، اخلاق مداری و مردمی بودنش بسیار فوق العاده بود. چه در کابینه دولت و چه در زمانی که اختصاص ایشان بودم، دیدم آن چیزی که صحبت می‌کنند، عامل اجرای آن هستند و حرف با عملش یکی بود. عامل وحدت بودند و اگر چه گلایه‌هایی مطرح می‌شد اما تاکید داشتند که باید وحدت آفرین باشیم‌. برای همین می‌بینید که مخالفانش به این شکل ابراز محبت می‌کنند.

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: در ۸ ماه گذشته ۲ ملاقات با قهرمانان داشتند و برای تجلیل از آنها حضور داشتند. تاکید داشت که با پیشکسوتان و نخبگان ورزش ارتباطات را حفظ کنیم چون آنها کسانی هستند که دل مردم را شاد می‌کنند. این نقطه عطفش بود و آخرین بار، همین ۱۴ روز گذشته بود که دیدیم در جمع ورزشکاران حضور پیدا کرد. ما وظیفه خودمان می‌دانیم که این راه را ادامه دهیم و در هشت سال دفاع مقدس یاد گرفتیم که وقتی اسلحه سربازی روی زمین می‌افتاد، سرباز دیگری اسلحه‌اش را بر می‌داشت و مسیرش را ادامه می‌داد. الان علمدار دولت در بین ما نیست و باید به بهترین شکل ممکن باید راهش را ادامه دهیم که به تعهد خودمان در زمان مسئولیت عمل کنیم و خدمت گذار خوبی برای این حوزه باشیم.

وی افزود: دغدغه ایشان شغل و مسکن جوانان بود و با اینکه این موضوع به وزارت ورزش و جوانان ارتباط اصلی نداشت، اما تاکید می‌کرد به دیگر وزرا کمک کنیم. در کنار این‌ها وظیفه ما بود که تسهیلات ازدواج را با پیگیری و تاکید ایشان فراهم کنیم. از بانک مرکزی ۱۷۵ میلیارد تومان وام برای تسهیلات ازدواج جوانان گرفتیم و می‌گفت شرایطی را فراهم کنیم که به جوانان در ازدواجشان کمک کنیم.

دکتر هاشمی خاطرنشان کرد: برای اولین بار بود که رئیس جمهور کشور در جلسه شورای عالی ورزش حضور پیدا کرد و برگزار کننده این مجلس بود. تاکید بر اتمام پروژه‌های دولت سابق داشت و ۹۲۰ پروژه با کمک ایشان تمام کردیم و عهد کردیم در پایان دولت، پروژه نیمه تمام نگذاریم. طرح کردن اجرای پروژه پیشرفت ورزش کشور هم قطعا ادامه خواهیم داد.

او اضافه کرد: اصلی‌ترین یادگاری این بزرگ‌مرد، کمک به خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال بود که ۳۰ سال روی زمین مانده بود و ما به خاطر حل شدن مشکلات باشگاه‌ها، آن را به یک وزارتخانه می‌دادیم مشکل حل می‌شد اما آقای رییسی تاکید می‌کرد که این شکل خصوصی‌سازی درست نیست و این ۲ باشگاه مردمی هستند باید در اختیار مردم باشد. این اتفاق برای همیشه افتاد و مشکلشان حل شد تا دیگر این دغدغه را نداشته باشیم. در زمانی که سرباز جامعه ورزش هستیم، امیدوار هستیم کار کنیم و در ادامه هم تاکیدات حضرت آقا و ایشان بود که کاری روی زمین نماند و کار امروز را به فردا نسپاریم.

هاشمی تصریح کرد: قرار بود امیر عبداللهیان به عنوان وزیر خارجه در جلسه وزرای ورزش که در شانگهای برگزار شود حضور پیدا کند اما اکنون به عنوان نماینده جمهوری اسلامی خواهم رفت و امیدوار هستم نماینده خوبی برای کشور باشم که این بخش را هم به پیش مردم رسانه‌ای خواهیم کرد.