کد خبر : 2023772 | 05 خرداد 1403 ساعت 01:46 | 69.6K بازدید | 15 دیدگاه

اتفاق عجیب برای دو بازیکن تیم ملی والیبال ایران

ناظر مسابقه ایران و ایتالیا اجازه بازی به دو بازیکن ایران را نداد که این موضوع با اعتراض تیم ایران به میزبان و اف ای وی بی همراه شد.

اتفاق عجیب برای دو بازیکن تیم ملی والیبال ایران

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی والیبال ایران از بامداد امروز (شنبه پنجم خرداد) به مصاف تیم ملی ایتالیا رفت. در این دیدار موتا پائز سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان امیرحسین اسفندیار و متین احمدی را در ترکیب 14 نفره ایران جایگزین میثم صالحی و علیرضا مصلح آبادی فراهانی کرد که این موضوع در سیستم وی آی اس فدراسیون جهانی ثبت شد ولی به دلیل عدم اعلام به موقع این موضوع از سوی راهنما و رابط تیم ایران و مسئولان کمیته برگزاری محلی به ناظر فدراسیون جهانی این تغییر مورد پذیرش ناظر قرار نگرفت و ناظر فدراسیون جهانی والیبال از حضور امیرحسین اسفندیار و متین احمدی در بازی با ایتالیا ممانعت کرد که این موضوع با اعتراض شدید تیم ملی والیبال ایران همراه شد.

این درحالی بود که در سیستم وی ای اس و سایت فدراسیون جهانی اسم امیرحسین اسفندیار و متین احمدی در فهرست 14 نفره ایران مقابل ایتالیا قرار دارد.

بر اساس قوانین جدید فدراسیون جهانی در لیگ ملت‌ها هر تیم می‌تواند 18 بازیکن را در لیگ ملت ها همراه خود داشته باشد که شب قبل از بازی پیش از اعلام بولتن روزانه باید تغییرات تیم ها در سیستم وی ای اس ثبت و به ناظر فنی اطلاع داده شود که تغییرات تیم ایران پیش از مهلت یاد شده در سیستم ثبت گردید و در سایت فدراسیون جهانی والیبال نیز نمایش داده شد ولی توسط کمیته برگزاری و تیم وی آی اس فدراسیون جهانی والیبال این تغییر به ناظر مسابقات اطلاع داده نشد که این موضوع منجر به جلوگیری از بازی اسفندیار و احمدی شد.

بدین ترتیب تیم ایران با 14 بازیکن پیشین به مصاف تیم ایتالیا رفت که این موضوع با اعتراض کتبی تیم ایران به میزبان و کمیته برگزاری همراه شد.

دیدگاه‌ها