کد خبر : 2023889 | 05 خرداد 1403 ساعت 15:33 | 22.8K بازدید | 28 دیدگاه

انتقاد تند امیدعلی نجفی از عملکرد داوران:

دوست عزیز! نمی‌توانی باعث سقوط این تیم شوی

مدیرعامل استقلال خوزستان به انتقاد از عملکرد داور دیدار این تیم مقابل پرسپولیس پرداخت.

دوست عزیز! نمی‌توانی باعث سقوط این تیم شوی

به گزارش "ورزش سه"، امیدعلی نجفی مدیرعامل استقلال خوزستان از دست رفتن امتیاز حیاتی برابر پرسپولیس را باور ندارد و اتفاقات زیادی را در این موضوع موثر قلمداد می‌کند. اما مهمترین انتقاد او نسبت عملکرد داوری در دیدار برابر پرسپولیس است. فارغ از صحنه‌هایی که مورد بحث مدیرعامل استقلال خوزستان است، او نسبت به رفتار کوپال ناظمی نسبت به بازیکنان و اعضای تیمش و تفاوت آن با تیم رقیب نیز شاکی است.

نجفی درباره عملکرد استقلال خوزستان در دیدار برابر پرسپولیس می‌گوید: یک بازی سخت بود که بازیکنان ما طی دقایق زیادی از آن نشان دادند که پتانسیل خوبی برای رقابت با تیم‌های بالانشین را هم دارند. زدن سه گل به پرسپولیس مدعی قهرمانی آن هم در استادیوم آزادی و در روزی که هواداران این تیم سکوها را به اشغال خود در آورده بودند، کار هر تیمی نیست. بعد از بازی ناامیدکننده مقابل نساجی قائمشهر، بازیکنان ما یک بازگشت بزرگ داشتند. زدن سه گل به پرسپولیس در این شرایط و در استادیوم آزادی کار آسانی نیست. من به این وجه از عملکرد بازیکنان تیم خودمان نگاه می‌کنم. آنها بازیکنان بزرگی هستند که باید باور کنند جایگاهشان پایین جدول و خدای ناکرده اتفاقات تلخ نیست. ما امتیازات زیادی را از دست دادیم. امتیازاتی که حسرت بزرگی برای ما بهمراه داشت. با این حال شاید در این چند هفته یک بار شایسته باخت به خاطر عملکرد خودمان بودیم.

وی ادامه داد: دقایق پایانی ناباورانه بود. قطعا 10 نفره شدن استقلال خوزستان نیز در آن بی‌تاثیر نبود. داوری در فوتبال ایران کاملا سلیقه‌ای شده است. خطایی خشن‌تر از این روی بازیکن تیم ما می‌شود و داور بی‌توجه از کنار آن عبور می‌کند و این بار به خاطر سر خوردن بازیکن و یک برخورد عادی که شاید اگر جای بازیکنان عوض می‌شد و حریف مرتکب آن می‌شد، تصمیم دیگری گرفته می‌شد اما برای ما با تاوان کارت قرمز و اخراج همراه می‌شود.

مدیرعامل استقلال خوزستان با اشاره به این تصمیم گفت: من نمی‌خواهم درباره داوری حرف بزنم. حرفم این بود که کاملا سلیقه‌ای است و شاید از عدالت هم به دور باشد. شما یک بار بازی تیم ما با تراکتور را تماشا کنید و خطای بازیکن حریف روی بازیکن ما را با این خطا در دیدار با پرسپولیس مقایسه کنید. آن خطا خشن‌تر بود یا این؟ چرا آنجا داور سلیقه‌ای عمل می‌کند؟ مگر سرنوشت تیم‌ها اهمیت ندارد؟ اگر آنجا این تصمیم را می‌گرفت و تیمم امتیاز می‌گرفت شرایط جدول به چه شکل بود؟ باید به چه کسی اعتراض کنیم و صدایمان را به گوش چه کسی برسانیم؟ چه کسی مسئولیت سرنوشت تیم ما و اصلا هر تیم دیگری که قرار است با اشتباه داوری نابود شود را خواهد پذیرفت.

2026194

وی ادامه داد: من به عنوان مدیرعامل وظایفی دارم. دیگر اعضای هیات مدیره و مدیریتی تیم هم همین‌طور. کادرفنی و بازیکنان و دیگر اعضای تیم هم همین‌طور. اما وقتی یک اتفاق دور از دسترس ما رقم می‌خورد که سرنوشت و آینده تیم را تحت تاثیر قرار می‌دهد باید به چه کسی مراجعه کنیم. ما بارها نسبت به داوری‌هایی که اثبات شده در قبال تیم ما اشتباه کردند، نامه زدیم و معترض شدیم. نتیجه آن چه شد؟ داور محروم می‌شود، می‌رود یک دسته پایین‌تر قضاوت می‌کند و دوباره مثل اولش به لیگ برتر برمی‌گردد و سوت در دستش است!

مدیرعامل استقلال خوزستان با اشاره به شرایط داوری دیدار تیمش مقابل پرسپولیس گفت: چطور تمامی اعضای تیم حریف در بین دو نیمه تا رختکن داور را محاصره می‌کنند و بدترین اعتراض را شاهد هستیم اما این حق به تیم من داده نمی‌شود و کوچکترین اعتراضی با کارت همراه می‌شود؟ چطور باید به بازیکن من تشر زده شود و بدترین برخورد انجام شود اما شاهد مماشات با بازیکن حریف باشیم؟ چون پیراهن پرسپولیس و استقلال بر تن آنهاست باید هر طور شده تیم‌هایی مثل ما قربانی شوند؟ چطور هیچکس از پنالتی گرفته نشده تیم ما روی جواد آقایی‌پور در این بازی صحبت نمی‌کند، اما برای حریف از چند زاویه صحنه بیرون می‌آید؟ هوادار ما مگر تعصب ندارد؟ مگر برای این تیم حرص و جوش نخورده؟ بدترین جای استادیوم آزادی برای هوادار تیم ما در نظر گرفته می‌شود و دم‌شان گرم که در این شرایط این‌همه راه زحمت کشیدند و برای حمایت آمدند. اما مگر ما از این کارها بلد نیستیم؟ فوتبال برای لذت بردن و شاد کردن جامعه است اما بعضی اتفاقات می‌افتد که فقط باعث رنجش و دوری مردم از یکدیگر می‌شود و عاملان آن هم کاملا مشخص هستند. کسانی که به تیم‌هایی مثل استقلال خوزستان و امثال آن مثل قربانی نگاه می‌کنند که نباید برابر تیم‌های دیگر قد علم کنند.

نجفی با اشاره به روند تیمش گفت: در این فصل انواع و اقسام اشتباهات داوری و ناداوری‌ها علیه تیم من رقم خورده است. تیم من الان در منطقه سقوط قرار دارد. البته بگویم که بازیکنان و اعضای تیم ما با این کیفیت و تعصب اصلا شایسته این موضوع نیستند و در دو بازی آینده نیز با قدرت این موضوع را نشان خواهند داد. تیمی که 3 گل در آزادی به پرسپولیس می‌زند و تا دقیقه 70 سرنوشت قهرمانی را تغییر داده، مطمئنا شایسته ادامه حضور در لیگ برتر است و این را در این دو بازی با قدرت نشان خواهیم داد. هیچ چیز نمی‌تواند ما را از هدفی که داریم دور کند حتی تصمیمات اشتباه عزیزان!

دیدگاه‌ها