کد خبر : 2024113 | 06 خرداد 1403 ساعت 12:39 | 28.1K بازدید | 38 دیدگاه

در این سال‌ها چنین اشتباهاتی ندیده بودم؛

هری کیول: داوری، قهرمانی آسیا را از من گرفت

هری کیول، سرمربی تیم یوکوهاما مارینوس، داوری را مقصر شکست سنگین 5-1 تیمش مقابل العین امارات در بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا دانست.

هری کیول: داوری، قهرمانی آسیا را از من گرفت

به گزارش "ورزش سه"، یوکوهاما در بازی رفت در ژاپن با نتیجه 2-1 پیروز شده بود و با هدف حفظ برتری خود و کسب عنوان قهرمانی آسیا برای بازی برگشت به امارات سفر کرد اما خیلی زود و در هشتمین دقیقه بازی گل اول را دریافت کرد تا با این گل زودهنگام در خانه حریف تحت فشار قرار بگیرد.

سپس در دقیقه ۲۹ بازی برخوردی بین بازیکن یوکوهاما و سفیان رحیمی رخ داد که داور در ابتدا بازیکن مراکشی العین را به دلیل تمارض با کارت زرد جریمه کرد اما بعد از بازبینی طولانی صحنه یک پنالتی به سود میزبان گرفت تا دومین گل العین نیز وارد دروازه یوکوهاما شود.

در ادامه یوکوهاما توانست یکی از گل‌های خورده را جبران کند اما در دقایق پایانی وقت‌های اضافه نیمه اول ویلیام پاپ، دروازه‌بان این تیم، با کارت قرمز مستقیم اخراج شد تا شرایط برای میهمان دشوارتر شود. شاگردان هری کیول که در نیمه دوم یک یار کمتر داشتند، سه گل دیگر دریافت کردند تا با نتیجه 5-1 (مجموع 6-3) شکست بخورند و قهرمانی را از دست بدهند.

هری کیول، بازیکن سابق لیدز یونایتد، لیورپول و گالاتاسرای، پس از پایان این بازی با اشاره به پنالتی العین گفت: هر کسی فوتبال تماشا می‌کند می‌داند که این برخورد پنالتی نبود. با این حال بعد از این تصمیم ما موفق شدیم به بازی برگردیم، اما متاسفانه اخراج اتفاق افتاد.

او ادامه داد: نمی‌دانم اگر داور در صحنه پنالتی به تصمیم خود پایبند می‌ماند، چه اتفاقی رخ می‌داد. من ناامید هستم، چون تلاش زیادی انجام دادیم و دوباره با خطای انسانی از پیروزی محروم شدیم. این مایه شرمساری است.

سرمربی یوکوهاما در ادامه گفت: در سه دقیقه اول داور چهار تخلف گرفت. من مدت زیادی است که در فوتبال هستم و در بالاترین سطوح بازی کرده‌ام اما چنین اشتباهات داوری را ندیده بودم. نمی‌فهمم داور چطور می‌توانست این سوت‌ها را بزند. چطور یک داور می‌تواند صحنه‌ها را اینطور ببینید؟ واقعاً دردناک است.

وی در پایان عنوان کرد: در هر صورت باید جلو برویم. این بازی تمام شد و من به العین بابت عملکردی که داشتند تبریک می‌گویم، اما واقعا شرم‌آور است و پذیرش آن سخت خواهد بود.

دیدگاه‌ها