کد خبر : 2024146 | 06 خرداد 1403 ساعت 14:16 | 66.3K بازدید | 99 دیدگاه

پرسپولیس به صدر رسیده و آن را از دست نمی‌دهد

فنونی‌زاده: دست‌هایتان‌ را بالا ببرید و تسلیم شوید!

پیشکسوت پرسپولیس می‌گوید که این تیم با اتکا به تعویض‌های طلایی اوسمار موفق شده مقابل استقلال خوزستان کامبک بزند.

فنونی‌زاده: دست‌هایتان‌ را بالا ببرید و تسلیم شوید!

به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس در یک دیدار جذاب و نفسگیر از سد استقلال خوزستان گذشت و با توجه به توقف استقلال مقابل نساجی مازندران به صدر جدول رفت. حالا و در فاصله دو هفته به پایان لیگ ابتکار عمل در اختیار سرخپوشان است و چنانچه این تیم بتواند در دو بازی آینده‌اش برنده از زمین خارج شود، صرف‌نظر از نتایج استقلال، قهرمان این دوره از لیگ برتر می‌شود و از عنوان‌ قهرمانی‌اش در فصل پیش دفاع می‌کند.

به بهانه کامبک تاریخی سرخپوشان و صحبت‌های بعضی از اعضای استقلال علیه پرسپولیسی‌ها، اعتماد با مرتضی فنونی‌زاده یکی از پیشکسوتان دهه شصت پرسپولیس تماس گرفته تا نظر وی را جویا شود. در ادامه چکیده‌ای از این گپ و گفت را بخوانید.

1714405

* چطور شد که استقلال خوزستان توانست پرسپولیس را در نیمه اول غافلگیر کند؟
در این بیش از شصت سالی که از عمر پرسپولیس می‌گذرد چنین بازی سردرگم و ضعیفی را از بچه‌ها شاهد نبودم البته با احترام به مردم خونگرم خوزستان. اصلا سابقه ندارد که پرسپولیس در آزادی مقابل هواداران خودی در یک نیمه از تیم ته جدولی سه گل بخورد. بازی خیلی ضعیف و سردرگم از جانب بازیکنان بود.

* علتش چه بود؟
یک مقدار حریف را دست‌کم گرفته بودند و سروش و دو تا دفاع وسط‌ها که باید خیلی هماهنگ باشند، هماهنگ نبودند. اینها عملکرد خوبی نداشتند. غیبت گولسیانی تاثیرگذار بود و ملی‌پوشان هم آن شرایط خودشان را نداشتند. گل سوم استقلال خوزستان هم شده بود عین بازی ایران و ژاپن. حالا کرنر یا کاشته شده بود خب نباید با داور جر و بحث کنند، در فوتبال باید داور به نشانه نگه‌داشتن بازی سوت بزند. سوت نزد و آنها هم زود بازی را شروع کردند که منجر به گل سوم شد.

* استقلال خوزستان اگر در تمام بازی‌هایش مثل نیمه اول پرسپولیس بازی می‌کرد بازهم در انتهای جدول بود؟
اگر مثل نیمه اول بازی با پرسپولیس بازی می‌کردند الان جزء ۷ تا ۸ تای اول لیگ بودند. البته تیم‌های پورموسوی همیشه هجومی بازی می‌کنند. اصلا تیم‌های خوزستانی فوتبال دفاعی را بلد نیستند مثل برزیل هستند! فقط هجومی کار می‌کنند الان هر سه تیم جنوبی حاضر در انتهای جدول خوب هستند، اما بازی‌های هجومی‌شان افت کرده است. از سه تیم خوزستانی امکان دارد دوتای آنها بیفتند و جایگاه‌های آنها اینجای جدول نیست. امیدوارم‌ در ادامه باصلابت‌تر کار کنند، چون حیف است. قطب فوتبال ما خوزستان است و به جای سه تیم باید پنج تا داشته باشند.

2026657

* از کامبک رویایی پرسپولیس در نیمه دوم هم بگویید.
پرسپولیس زلزله و پرسپولیس همیشه قهرمان و محبوب القابی است که هواداران عزیز به ما دادند. شما مطمئن باش اگر نتیجه صفر-صفر بود هیچ موقع این‌طور بازی نمی‌کردند. من چند سال در این تیم بازی می‌کردم و می‌دانم ما یا باید عقب بیفتیم یا جوری باشد که برای قهرمانی بجنگیم تا مثل بازی نیمه دوم را انجام دهیم‌. البته نمی‌گویم راضی بودم نتیجه نیمه اول این‌طور شد اما اگر گل اول را می‌زدیم یا نتیجه مساوی می‌شد یا هفت تای دیگر می‌زدیم، چون حریف حرفی برای گفتن نداشت و آمده بود تک امتیاز را بگیرد. آنها اصلا کار دفاعی نکردند مخصوصا نیمه اول. تعویض‌های اوسمار عالی بود و عالیشاه و امیری هم از بهترین‌های زمین بودند. اخراج بازیکن حریف هم مزید بر علت شد ضمن اینکه در رختکن هم بزرگان تیم مثل پیروانی و بقیه هم‌قسم شدند تا ببرند. ما دربی معروف و الدحیل و چند بازی دیگر عقب بودیم، اما برنده شدیم. استقلال خوزستان هم مستثنی نبود. فوتبال پرسپولیس این است. همیشه اگر خرده‌ای به نحوه بازی تیم گل‌محمدی می‌گرفتم به‌خاطر این بود که ما پرسپولیسیم.

* خارجی‌های خوب پرسپولیس تا چه اندازه کمک کردند؟
دفاع کناره‌های پرسپولیس باید مثل دانیال و عبدالکریم باشند. اورونوف بازی قبلی زیاد قابلیت خودش را نشان نداد، اما یک گل قشنگ زد.

* روی صحنه اخراج بازیکن استقلال خوزستان، مربی حریف معتقد بود این بازیکن سُر خورده است. اخراج به نظر شما درست بود؟
سر خوردن هم جزئی از فوتبال است. مثل همان دربی که نعمتی، آرش رضاوند را زد، می‌تواند بگوید لیز خوردم پس پنالتی نبود. کارشناسان داوری هم حتما صحبت‌های من را تایید می‌کنند.

* انتظار داشتید نساجی بتواند استقلال را متوقف کند؟
بله، همان پرسپولیس هم به سختی با ده بازیکن نساجی را در زمینش برد. وقتی بیرانوند بهترین بازیکن‌ زمین می‌شود پس معلوم بود چقدر هجومی کار کردند. یک مقداری از بازی آنها را نگاه کردم متوجه شدم قلدر کار می‌کنند. من شناختی که از آقای الهامی دارم، می‌دانم که او اصلا اهل کم‌فروشی نیست و آمدند مرد و مردانه بازی کردند‌.

2026658

* استقلالی‌ها از داوری شاکی بودند و‌ حتی علیه پرسپولیس صحبت‌هایی را مطرح کردند. در این باره چه صحبتی دارید؟
صدر آسانسوری شده، اما مطمئن باشید پرسپولیس به صدر رسیده دیگر آن را از دست نمی‌دهد. احتمال دارد قهرمان همین هفته مشخص شود، اما این صحبت‌ها فرار رو به جلو است! آقا شما توپ را وارد دروازه بکن، این حرف‌ها چیست؟ اصلا VAR بیاورید. شما به یک بازیکن بی‌کیفیت ۲۰ میلیارد می‌دهید، خب برای VAR از هر باشگاه دو میلیارد بگیرند، پولش در می‌آید. الان بنگلادش و هند VAR دارد چرا ما نباید داشته باشیم؟ استقلالی‌ها می‌گویند پنالتی ما را نگرفتند، اما کارشناسان باید بگویند. صحبت‌های آنها شبیه پارسال است، ما در هفته‌های آخر به صدر رسیدیم وقتی نمی‌توانید صدر را حفظ کنید به پرسپولیس چه کار دارید. پرسپولیس آمد سه تا گل خورد مردانه جنگید و چهار گل زد و صدرنشین شد‌.

* هاشمی‌نسب هم گفته استقلال دو ستاره دارد و اگر پرسپولیس قهرمان‌شده مبارک آنها باشد.
هاشمی‌نسب بچه خوبی است و به ما هم احترام می‌گذارد، اما اگر می‌بردند هم از این صحبت‌ها بود؟‌ نه. همه چیز در مستطیل سبز معلوم می‌شود. تیم بازنده باید دست‌هایش را بالا ببرد و بپذیرد که تسلیم شده است. با سبک بازی آنها مشخص بود امتیاز می‌دهند.

* بازی با شمس آذر را چطور می‌بینید؟
من نگران این بازی هستم، چون آنها دغدغه صعود و سقوط ندارند. بازی با مس هم سخت است، اما پرسپولیس همه جا طرفدار دارد‌. الان در خوزستان هم پرسپولیس طرفدار دارد و شاید کمی در این شهر استقلالی بیشتر باشد. بچه‌ها جلوی شمس‌آذر باید خیلی با احتیاط کار کنند و اصلا به نتیجه استقلال کار نداشته باشند. ما با این بازی جلوی استقلال خوزستان می‌توانیم صد درصد قهرمان شویم‌. من و چند پیشکسوت دیگر هم به قزوین می‌رویم، ان‌شاءالله هواداران هم بیایند و از تیم حمایت کنند.

دیدگاه‌ها