کد خبر : 2024557 | 08 خرداد 1403 ساعت 00:10 | 153.9K بازدید | 257 دیدگاه

نکونام آماده‌ترین بازیکنانش را به‌خط می‌کند:

ترکیب احتمالی استقلال برای بازگشت به صدر

استقلال با کمترین ریسک و با ترکیبی آشنا در مقابل گل‌گهر به میدان خواهد رفت.

ترکیب احتمالی استقلال برای بازگشت به صدر

به گزارش "ورزش سه"، استقلال در بازی با گل‌گهر سیرجان تغییرات زیادی در ترکیب خود ایجاد نخواهد کرد و به احتمال زیاد با ترکیب مشابه بازی با نساجی به مصاف سرمه‌ای پوشان سیرجان برود و با توجه به حمایت هوادارانشان از دقایق ابتدایی مسابقه به سمت دروازه حریف خود حمله کنند.

نکونام با توجه به حساسیت بازی با گل‌گهر بعید به نظر می‌رسد که تغییری در ترکیب اصلی تیم‌اش انجام دهد و شاید روند تعویض‌های او در طول نود دقیقه تغییر کند و از بازیکنان متفاوتی استفاده کند اما یازده بازیکن بازی با نساجی درون زمین قرار خواهد  داد.

ترکیب احتمالی استقلال به شرح زیر خواهد بود:

سید حسین حسینی:

کاپیتان استقلال بازیکن بدون جانشین آبی‌ها در این مسابقه هم درون دروازه آبی‌ها قرار خواهد گرفت و عقب‌تر از همه بازیکنان از دروازه استقلال دفاع خواهد کرد، او در این مسابقه کار دشواری مقابل خط حمله گل‌گهر خواهد داشت، جوان‌های با انگیزه‌ای که شاید تجربه بالایی در مسابقات این‌چنینی نداشتند اما از لحاظ استعداد فردی در سطح خوبی قرار دارند و می‌توانند گلر استقلال را به چالش بکشند.

1999514

ایمان سلیمی:

مدافع استقلال در بازی با نساجی هم عملکرد خوبی داشت تا یکی از بازیکنانی باشد که در هفته‌های پایانی به بهترین فرم خود رسیده و علاوه بر عملکرد خوب دفاعی در خط حمله هم حضور پررنگی دارد و نقش آفرینی می‌کند، سلیمی در بازی با نساجی یک شوت سنگین از زاویه بسته به سمت دروازه نساجی شلیک کرد که اگر واکنش خوب لوان پولی نبود او باز هم برای استقلال در این هفته‌های پایانی گلزنی کرده بود، بعید به نظر می‌رسد که نکونام روی نام مدافع آماده‌اش خط قرمز بکشد!

2021727

رافائل سیلوا:

مدافع فنی آبی‌ها با درک محیطی خوبی که دارد در بازیسازی و پوشش نقاط کلیدی خط دفاعی عملکرد خوبی دارد، سیلوا خیلی سخت دریبل می‌خورد و مقابل تیم فنی و با بازیکنان تکنیکی مانند گل‌گهر توانایی‌های این بازیکن در ترکیب استقلال به کار خواهد آمد، نکونام روی پاس‌های بلند این بازیکن هم حساب ویژه‌ای باز خواهد کرد.

1995617

روزبه چشمی:

رهبر بی‌قید و شرط آبی‌ها در مستطیل سبز، چشمی علاوه بر توانایی فنی که دارد یکی از بازیکنانی است که می‌تواند جریان مسابقه را کنترل کند و بازیکنان استقلال را به سمت پیروزی هدایت کند، قدرت رهبری و عملکرد فنی خوب او باعث شده تا نکونام از او در پست‌های مختلف استفاده کند و به نظر می‌رسد در بازی با گل‌گهر هم در قلب خط دفاعی حاضر شود.

2026041

ابوالفضل جلالی:

ستاره استقلال در بازی‌های اخیر که طراحی حملات استقلال روی نفوذها و ارسال‌های او برنامه ریزی شده است، جلالی با حضور موثر در حملات باعث برتری عددی بازیکنان استقلال در خط حمله می‌شود و جواد نکونام اعتقاد ویژه‌ای به این بازیکن دارد و حضور در او در فاز هجومی و کارهای دفاعی استقلال تاثیرگذار است و او قطعا در سمت چپ استقلال بازی خواهد کرد.

2024693

صالح حردانی:

مدافع آماده آبی‌ها که جواد نکونام به او اعتقاد ویژه‌ای دارد و بعید به نظر می‌رسد که در ترکیب ابتدایی از سامان تورانیان یا میلادفخرالدینی در این مسابقه حساس استفاده کند و حردانی در سمت راست استقلال بازی خواهد کرد.

2019033

زبیر نیک‌نفس:

هافبک جنگنده استقلال وظیفه مهمی در ترکیب استقلال دارد و این نقش آفرینی در بازی با گل‌گهر اهمیت بالاتری پیدا خواهد کرد، حضور بازیکنانی مانند تورس، زنده روح، بایناما هرخط هافبکی را با چالش رو به رو می‌کند و نیک‌نفس باید ارتباط این بازیکنان با یکدیگر و همچنین مهاجمان گل‌گهر را قطع کند و این یکی از راه‌های پیروزی استقلال خواهد بود، به نظر می‌رسد که نکونام باز هم از زبیر در ترکیب اصلی تیمش استفاده کند.

2019648

آرش رضاوند:

دیگر هافبک جنگنده استقلال که بیشتر در وسط زمین حضور دارد و بازی ایستا را انجام می‌دهد، او گاها به نزدیکی پشت محوطه می‌رود تا شانس شوت‌زنی و همچنین دادن پاس آخر به مهاجمان را امتحان کند، رضاوند یکی از مهره‌های بدون جانشین برای تیم نکونام بوده و بعید به نظر می‌رسد که روی نیمکت قرار بگیرد.

2007997

جلال‌الدین ماشاریپوف:

ستاره ازبکستانی استقلال نقش محوری در ترکیب استقلال دارد و تمام توپ‌ها به او ختم می‌شود تا با توجه به دید وسیع و قدرت‌ فنی بالایی که دارد طراحی حملات این تیم را برعهده بگیرد، ماشاریپوف قدرت حمل توپ بالایی دارد و این بازیکن در بازی مرگ و زندگی استقلال که با حضور پرتعداد هواداران همراه می‌شود انگیزه‌های زیادی خواهد داشت تا بهترین نمایش را ارائه کند.

2010262

مهرداد محمدی:

زوج هجومی استقلال توسط دو بازیکن تشکیل خواهد شد که یکی از آنها مهرداد محمدی خواهد بود با توجه به اینکه لیگ به حساس‌ترین مقطع خود رسیده نکونام بازیکنی که در شرایط مسابقه قرار گرفته را روی نیمکت قرار نمی‌دهد و ریسک نخواهد کرد و با کمترین تغییر از مهرداد به عنوان زوج هجومی بلانکو استفاده خواهد کرد.

2026042

گوستاوو بلانکو:

مهاجم آرژانتینی استقلال بازیکنی است که نکونام او را تا حد امکان در زمین نگه‌ می‌دارد و از مسئولیت‌پذیری و توانایی‌های این بازیکن حداکثر بهره را خواهد برد، این بازیکن در بازی با گل‌گهر در نوک پیکان خط حمله استقلال حضور خواهد داشت.

2021935

دیدگاه‌ها