کد خبر : 2024567 | 08 خرداد 1403 ساعت 00:33 | 43.5K بازدید | 27 دیدگاه

جانشین گواردیولا شاید از بوندسلیگا بیاید!

با جدی شدن احتمال جدایی پپ گواردیولا از منچستر سیتی، نام چند مربی از بوندسلیگا برای جایگزینی او مطرح شده است.

جانشین گواردیولا شاید از بوندسلیگا بیاید!

به گزارش "ورزش سه"، گواردیولا که به تازگی چهارمین قهرمانی متوالی خود را با سیتیزن‌ها در لیگ برتر انگلیس کسب کرده است، در مجموع شش عنوان قهرمانی را با منچسترسیتی به دست آورده است. بنابراین، تیم قهرمان لیگ برتر انگلیس باید از تابستان 2025 به دنبال یک سرمربی جدید باشد، و در بهترین حالت، یک سرمربی طراز اول.
روزنامه دیلی میل همچنین از چهار گزینه احتمالی برای جانشینی گواردیولا در پایان فصل آینده نام می‌برد. به نظر می‌رسد منچسترسیتی تمایل دارد مسیر فعلی خود را ادامه دهد و دو گزینه از این مربیان اسپانیایی هستند:
ژابی آلونسو: سرمربی فعلی لورکوزن که در این فصل با این تیم به مقام قهرمانی بوندسلیگا و جام حذفی آلمان دست یافته است. آلونسو با عملکرد فوق‌العاده خود در لورکوزن، خود را به عنوان یکی از گزینه‌های مورد توجه باشگاه‌های بزرگ اروپایی مطرح کرده است. با این حال، به نظر می‌رسد او قصد دارد حداقل یک فصل دیگر در لورکوزن بماند و با این تیم در لیگ قهرمانان اروپا به رقابت بپردازد. او پیش‌تر به پیشنهاد بایرن مونیخ و لیورپول برای سرمربیگری این تیم‌ها پاسخ منفی داده بود.

2025278

میگل آنخل سانچز مونیوز (میشل): سرمربی تیم خیرونا که در این فصل عملکردی شگفت‌انگیز از خود به نمایش گذاشته و به مقام دوم لالیگا رسیده است. میشل رابطه نزدیکی با گواردیولا دارد و به طور مرتب با او مشورت می‌کند. برادر گواردیولا، پره، مدیر باشگاه خیرونا است که این باشگاه نیز مانند منچسترسیتی، متعلق به گروه سیتی فوتبال شیخ منصور بن زاید آل نهیان است. به نظر می‌رسد میشل در حال حاضر برای سرمربیگری منچسترسیتی آماده می‌شود.
یولیان ناگلزمان: سرمربی تیم ملی آلمان که به تازگی قرارداد خود را با این تیم تا سال 2026 تمدید کرده است و قصد دارد با تیم ملی به جام جهانی 2026 صعود کند.

2011196

روبرتو دی زربی: سرمربی ایتالیایی که سابقه مربیگری در ساسولو و برایتون را دارد. دی زربی که در گذشته یکی از گزینه‌های سرمربیگری بایرن مونیخ بود، پس از جدایی از برایتون، به عنوان یکی از گزینه‌های احتمالی سرمربیگری منچستریونایتد در صورت اخراج اریک تن هاخ مطرح شده است.
با وجود اینکه هنوز یک سال تا پایان قرارداد گواردیولا با منچسترسیتی باقی مانده است، اما از هم اکنون گمانه‌زنی‌ها درباره جانشین او آغاز شده است اما تا یک سال آینده، ممکن است مربیان دیگری هم از باشگاه‌های فعلی‌شان جدا شوند و به گزینه‌های جانشینی پپ تبدیل شوند.

دیدگاه‌ها