کد خبر : 2024631 | 08 خرداد 1403 ساعت 12:41 | 9.1K بازدید | 16 دیدگاه

رکوردشکنی مونفیس

دور خیز نادال برای المپیک پاریس

رافائل نادال تنیسور اسپانیایی درباره شکست خود در رولان گاروس ۲۰۲۴ اظهار نظر کرد.

دور خیز نادال برای المپیک پاریس

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، رافائل نادال تنیسور ۳۷ ساله در دور اول مسابقات ورلان گاروس در سه ست مغلوب الکساندر زورف شد. به این ترتیب قهرمان ۱۴ دوره مسابقات برای اولین بار در دور اول این مسابقات حذف شد.

نادال بعد از مسابقه گفت: از بازی لذت می‌برم، شرایط بدنم نسبت به دو ماه قبل بهتر شده است. شاید دو ماه دیگر بگویم کافی است ولی هنوز احساس نمی کنم نتوانم ادامه دهم. امیدوارم برای المپیک به پاریس برگردم. حضور در بازی‌های المپیک پاریس به من انگیزه می‌دهد. نمی‌دانم این آخرین حضور من در رولان گاروس خواهد بود یا نه. اگر چنین باشد، باید بگویم من همه ساین سال‌ها از حضور در رولان گاروس لذت بردم. هواداران عالی بودند، توصیف احساساتم سخت است. دو سال گذشته برای من آسان نبود. سخت است که بگویم آینده برای من چه خواهد بود. احتمال زیادی وجود دارد که به اینجا برنگردم و این آخرین حضور من در رولان گاروس باشد اما نمی توانم با اطمینان صد درصد در این مورد صحبت کنم. هرگز تصور نمی‌‍کردم که بتوانم این همه عناوین قهرمانی را کسب کنم. پس امیدوارم همه شما را دوباره اینجا ببینم.

 نادال که با ۱۴ قهرمانی پرافتخارترین تنیسور تاریخ رولان گاروس است، به سلطان خاک رس معروف است ولی مصدومیت و شرایط بدنی باعث شده است تا او از شرایط آرمانی فاصله داشته باشد.

مسابقات تنیس بازی‌های المپیک در زمین‌های خاکی برگزار می‌شود و نادال تمایل دارد در این رقابت‌ها حاضر باشد.

رکوردشکنی مونفیس در رولان گاروس

گائل مونفیس تنیسور فرانسوی توانست به دور دوم رولان گاروس راه یابد. مونفلیس ۳۷ ساله توانست در چهار ست تیاگو برزیلی را شکست دهد. این پیروزی صد و بیست و دومین پیروزی این تنیسور در مسابقات گرند اسلم بود. با توجه به این رکورد، او در بین تنیسورهای فرانسوی رکورددار شد.

با وجود این، مونفیس هرگز در مسابقات گرند اسلم در دوران حرفه‌ای خود قهرمان نشده است. بهترین دستاورد او رسیدن به نیمه نهایی US Open در سال ۲۰۱۶ بوده است.

دیدگاه‌ها