کد خبر : 2024736 | 08 خرداد 1403 ساعت 22:15 | 201K بازدید | 423 دیدگاه

ترابی کار را تمام کرد

شمس آذر 1 - 3 پرسپولیس، یک برد تا قهرمانی!

پرسپولیس در یک بازی نفسگیر و حساس با نتیجه سه بر یک شمس آذر قزوین را شکست داد.

شمس آذر 1 - 3 پرسپولیس، یک برد تا قهرمانی!

به گزارش "ورزش سه"، در یکی از حساس‌ترین بازی‌های هفته بیست و نهم لیگ برتر، پرسپولیس در قزوین میهمان شمس آذر است. سرخ‌ها که هفته گذشته با یک برد دراماتیک و به لطف تساوی استقلال برابر نساجی صدرنشین شدند، اصلا دل‌شان نمی‌خواست از موقعیت قهرمانی فاصله بگیرند و کار بسیار سختی در قزوین داشتند.

ویدئو: 334063

از طرفی امتیازات این بازی تاثیری در سرنوشت شمس آذر نداشت، اما میلیون‌ها هوادار استقلالی امیدوار به نتیجه گرفتن تیم سعید دقیقی مقابل پرسپولیس بودند تا سرنوشت صدرنشین لیگ تغییر کند. شمس آذر نیز در این بازی هرچه در توان داشت را نشان داد، اما در نهایت با نتیجه سه بر یک در قزوین مقابل مدافع عنوان قهرمانی شکست خورد.

پرسپولیس در نیمه اول تحت فشار زیادی قرار داشت، اما شاگردان اوسمار روی تیزهوشی در حمله توسط اوستون ارونوف به گل اول رسیدند و برنده به رختکن رفتند.

در نیمه دوم اما این شمس آذر بود که خیلی زود به گل دست یافت. در این هفته هم پرسپولیس با اشتباه در دفاع دروازه‌اش را باز شده دید. در دقیقه ۵۰ مسعود ریگی لب خط توپ را از دست داد و در ادامه هم به شکل عجیبی از امیرمحمد نسایی دریبل خورد. نسایی سپس سانتر خوبی به روی دروازه انجام داد و محمد پاپی دروازه بیرانوند را باز کرد.

با این حال، خود مسعود ریگی ده دقیقه بعد با شوت پای چپش اشتباهش را با گلزنی جبران کرد. پرسپولیس ۳۰ دقیقه بعدی را به اداره بازی گذراند و دقیقه ۹۰ این مهدی ترابی بود که با اشتباه گلر حریف از روی ضربه ایستگاهی دروازه قزوینی‌ها را برای بار سوم باز کرد.

با این نتیجه پرسپولیس صدرنشین باقی ماند و با توجه به پیروزی استقلال مقابل گل گهر، سرخ‌ها با برتری یک امتیازی نسبت به حریف سنتی به استقبال هفته پایانی خواهند رفت.


🏆هفته بیست و نهم لیگ برتر/ 🗓سه‌شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲۰/ 🏟 ورزشگاه سردار آزادگان قروین/ تماشاگر: ۱۵ هزار نفر

👕تیم داوری: موعود بنیادی‌فر، محمد عطایی، علی احمدی، حمید حاج‌ملک/ ناظر: اسماعیل صفیری


🟢ترکیب شمس آذر:
علیرضا جعفرپور، محسن طرحانی، امیرمحمد نسایی، فراز امامعلی (۸۱-مجتبی فخریان)، امیرمسعود سرآبادانی (۷۴-سجاد جعفری)، محمدرضا رضایی (۹۰-امید علیپور)، محمد پاپی-(۷۴-عیسی مرادی)، حسین گودرزی، صادق بوصبیح، هومن ربیع‌زاده و علی آزادمنش
سرمربی: سعید دقیقی

🔴ترکیب پرسپولیس:
علیرضا بیرانوند، گئورگی گولسیانی، حسین کنعانی‌زادگان، عبدالکریم حسن، دانیال اسماعیلی‌فر، مسعود ریگی، سروش رفیعی(84-سینا اسدبیگی)، اوستون ارونوف (4+۹۰-ابوالفضل بابایی)، مهدی ترابی(4+۹۰- وحدت حنانوف)، امید عالیشاه (۷۲-وحید امیری) و عیسی آل کثیر (4+۹۰-محمد خدابنده لو)
سرمربی: اوسمار ویرا

ویدئو: 334046

⚽️شرح گل:

🔴شمس آذر صفر-پرسپولیس یک (دقیقه 19: اوستون ارونوف): در حالی که پرسپولیس تحت فشار بود، روی توپ‌گیری مهدی ترابی و حرکت سریع او، سرخ‌ها در اولین موقعیت گل جدی‌شان قرار گرفتند و عیسی آل‌کثیر با حرکت و چرخشش یک پاس عرضی داد و اوستون ارونوف دروازه خالی را به گل تبدیل کرد.

ویدئو: 334024

🟢شمس آذر یک-پرسپولیس یک (دقیقه ۵۰: محمد پاپی): اشتباه و تعلل عجیب از مسعود ریگی باعث شد امیر محمد نسایی توپگیری کند و روی سانتر او محمد پاپی با ضربه سر دروازه پرسپولیس را باز کرد.

ویدئو: 334043

🔴شمس آذر یک-پرسپولیس دو (دقیقه ۶۰: مسعود ریگی): پاس زمینی و عالی مهدی ترابی به پشت مدافعان با توپگیری، چرخش و شوت پای چپ مسعود ریگی از روی قوس محوطه همراه شد تا سرخ‌ها بار دیگر پیش بیفتند.

ویدئو: 334046

🔴شمس آذر یک-پرسپولیس سه (دقیقه ۹۰: گل‌به‌خودی علیرضا جعفرپور): مهدی ترابی پشت ضربه ایستگاهی از زاویه تقریبا بسته ایستاد و به طور مستقیم توپ را به سمت چارچوب زد و توپ از دست علیرضا جعفرپور در رفت تا پرسپولیس به گل سوم برسد.

ویدئو: 334061

🟡اخطار ها:

 شمس آذر: 🟨فراز امامعلی (۱۵) 🟨محمدرضا رضایی (۷1)


⏱لحظات حساس:

دقیقه ۶: فرصت خطرناک برای شمس آذر با ارسال کرنر که شوت محمد پاپی به یک کرنر دیگر تبدیل شد.

دقیقه ۱۵: پرتاب بلند شمس آذر با ضربه سر در محوطه پرسپولیس همراه شد که بیرانوند توپ را جمع کرد.

دقیقه ۱۷: اشتباه دانیال اسماعیلی‌فر موجب یک ضدحمله برای شمس آذر شد و او خوش شانس بود که توپ از بالای دروازه بیرون رفت.

دقیقه ۱۹: موقعیت خوب برای شمس آذر روی ضربه کرنر که بیرانوند توپ را جمع کرد.

دقیقه ۲۸: فرصت عالی برای قزوینی‌ها روی موقعیت کرنر که ضربه سر مهاجم این تیم نفسگیر از کنار دروازه بیرون رفت‌.

دقیقه ۳۱: موقعیت خوب برای شمس آذر روی کرنر که بیرانوند توپ را مشت کرد تا این خطر هم رفع شود.

2027585

دقیقه ۴۷: موقعیت خطرناک برای پرسپولیس با حرکت پا به توپ ارونوف که داور پرچم زد و آفساید گرفت‌.

دقیقه ۶۷: شوت امید عالیشاه از روی ضربه ایستگاهی به شکلی خطرناک به تیرک خورد و بیرون رفت.

دقیقه ۷۲: موقعیت عالی برای پرسپولیس روی ارسال ترابی و ضربه سر امیری که عبدالکریم در دهانه دروازه توپ را به بیرون از دروازه زد.

دقیقه ۷۳: حرکت پا به توپ فوق العاده ارونوف که توپ در لحظه آخر زیر پای مدافع شمس‌آذر گیر کرد و خطر دفع شد.


📌اتفاق ویژه: 

پرسپولیس در آخرین بازی خارج از خانه این فصل خود در حالی که بازی پرفشاری را در قزوین تجربه می‌کرد یک پیروزی شیرین به دست آورد تا با صدرنشینی به هفته پایانی برسد.

🥇 بهترین بازیکن:

مهدی ترابی روی هر سه گل پرسپولیس موثر بود و نمایش درخشانی داشت. او در گل اول توپگیری کرد تا تیمش پیش بیفتد، به مسعود ریگی برای گل دوم یک پاس استادانه داد و گل سوم نیز روی ضربه ایستگاهی او به ثمر نشست.


⭕️حاشیه:

*پیش از بازی بسیاری از هواداران پرسپولیس سعی داشتند در جایگاه شمس آذر قزوین حضور پیدا کنند.

*بازی با ۲۰ دقیقه تاخیر به دلیل روشن نشدن نورافکن‌ها آغاز شد.

* سعید دقیقی در عکس تیمی شمس آذر حضور یافت و به شاگردانش برای تقابل مقابل پرسپوليس روحیه داد.

*داود رفعتی، ناظر این بازی، تلاش زیادی داشت تا فردی که داخل چمن و روی بازیکنان لیزر می‌اندازد را شناسایی کند و در نهایت هم موفق  شد و از یگان خواست این تماشاگر را اخراج کند.

دیدگاه‌ها