کد خبر : 2024919 | 09 خرداد 1403 ساعت 11:32 | 9.3K بازدید | 4 دیدگاه

مربی سالزبورگ جانشین اندرسن

حریف قلعه‌نویی در هنگ‌کنگ تغییر کرد!

یک مربی جوان روی نیمکت تیم ملی هنگ‌کنگ می‌نشیند.

حریف قلعه‌نویی در هنگ‌کنگ تغییر کرد!

به گزارش ورزش سه، با اعلام فدراسیون فوتبال هنگ کنگ، یورن اندرسون سرمربی این تیم از هدایت قرمزپوشان در فاصله تنها 2 هفته تا انجام بازی‌های باقی مانده مقدماتی جام جهانی 2026، کناره گیری کرد و با تصمیم سران فدراسیون فوتبال این کشور مقرر شد ولفگنگ لوسیه جای او را پر کند.

این مرد اتریشی 44 ساله پیش از این دستیار اندرسون بود و در 25 بازی از سال‌های 2022 تا کنون به عنوان مربی این تیم مشغول فعالیت بود که البته لازم به ذکر است تا انتخاب سرمربی جدید قرار است همچون سزتو سرمربی تیم زیر 22 سال این کشور دستیار او باشد. لوسیه این حرفه را در سال 2007 با حضور در آکادمی سالزبورگ شروع کرد و در آن تیم دستیار آدی هوتر سرمربی فعلی موناکو فرانسه بود. پس از آن هم او اغلب در تیم های شرق آسیایی کشورهای هنگ کنگ و اندونزی مشغول به کار بود که البته یک مقطع کوتاه در سال 2020، به مدت 3 بازی دستیار گرهارد استروبر در بارنزلی شد که پس از آن او تصمیم به جدایی گرفت تا دوباره به آسیا برگردد.

رسانه‌های هنگ کنگی این احتمال را می‌دهند که سران این فدراسیون در صورتی که با لوسیه برای هدایت بلند مدت تیم بزرگسالان به توافق نرسند، قرار است سزتو این مسئولیت را بر عهده بگیرد. تیم ملی هنگ کنگ که مشخصا نمی‌تواند از گروه خود در مقدماتی جام جهانی صعود کند، قرار است در آخرین دور از مسابقات با تیم ملی کشورمان ایران و پس از آن با ترکمنستان در خرداد ماه بازی کند و بعد از آن سران این تیم نسبت به آینده تیم ملی کشورشان قرار است تصمیم نهایی را اتخاد کنند.

دیدگاه‌ها