کد خبر : 2025001 | 09 خرداد 1403 ساعت 17:01 | 29.3K بازدید | -1 دیدگاه

خودکشی دیوید راموس در حساس‌ترین جدال؛

احتمال برکناری سرمربی تیم لژیونر ایرانی در لالیگا

دیوید راموس، سرمربی باشگاه وینا البالی والدپیناس اسپانیا که سعید احمدعباسی آقای گل آسیا و ستاره فوتسال ایران در آن توپ می‌زند پس از تصمیم عجیبش در دیدار دوم پلی‌آف لالیگا برابر ال‌پوزومورسیا به درب‌های خروج نزدیک شده است.

احتمال برکناری سرمربی تیم لژیونر ایرانی در لالیگا

به گزارش "ورزش سه"، در دومین دیدار پلی‌آف لیگا ناسیونال (لالیگا) تیم وینا البالی والدپیناس با حضور سعید احمدعباسی ستاره ایرانی میزبان ال‌پوزومورسیا بود و در حالی که در دوئل اول به پیروزی بزرگی در ضربات پنالتی دست یافته بودند و می‌توانستند در استادیوم خانگی ویرجن دلا کابزا جشن صعود به چهار تیم نهایی را بگیرند، اما در لحظات پایانی طی تصمیم غیرمنتظره و عجیب دیوید راموس سرمربی خود ایستاده مُردند و در روزی که رکورد بیشترین تماشاگر در بازی خانگی را ثبت کرده بودند، نتیجه را به تیم قدرتمند مورسیا واگذار نمودند و تکلیف راهیابی به مرحله پایانی لالیگا باری دیگر به ال‌پوزو کشیده شد.

2027953

وینا البالی در نبرد رفت، فوتسال اسپانیا را شگفت‌زده کرد و در خانه ال‌پوزومورسیا پس از تساوی سه بر سه، در ضیافت پنالتی‌ها رستگار شد. ورژن لالیگا به شکلی است که در مرحله پلی‌آف مسابقه‌ای با تساوی به پایان برسد، تکلیف تیم برنده در ضربات پنالتی مشخص می‌شود. اما در بازی برگشت، در حالی که وقت قانونی با تساوی دو بر دو به پایان رسید و در وقت‌های اضافی نتیجه برابر دنبال می‌شد، دیوید راموس در ثانیه‌های پایانی به بازی پاورپلی روی آورد و ریسک بزرگی را انجام داد. در نهایت یک اشتباه، آب سردی را بر پیکر احمدعباسی و یارانش ریخت و آن‌ها بازی خانگی را شکست خوردند. این تصمیم بحث‌برانگیز راموس انتقادات فراوانی را دربرداشت. زیرا آن‌ها فرصت داشتند همانند بازی رفت در پنالتی‌ها کار حریف را یک‌سره کنند.

راموس نه تنها با این اقدام عجیبش باعث عصبانیت تماشاگران البالی شده، بلکه دقایق کمی را به احمدعباسی بهترین بازیکن و گلزن جام ملت‌های آسیا فرصت بازی داده است. تفکرات راموس به سویی پیش رفته که اعتراض تماشاگران را واداشته. اگرچه این اولین باری نبود که راموس در طول فصل در ثانیه‌های پایانی از سیستم پنج نفره استفاده کرده. او در مرحله نخست لالیگا در پنج دیدار که نتیجه تساوی بوده، بازی پاور پلی را در دستور کار قرار داده که هر بار ناموفق و باعث شکست وینا البالی شده است.

2027954

گفتنی است پس از قطعی شدن جدایی احمدعباسی از باشگاه اسپانیایی، سرمربی آن‌ها در اکثر مسابقات از احمدعباسی در دقایق کمتری بهره برده و در خط حمله از زهر کمتری برخوردار بوده‌اند. این لجبازی باعث شده که در صورت حذف وینا البالی والدپیناس در مرحله پلی‌آف، مدیران را به فکر قطع همکاری با دیوید راموس بیندازد.

وینا آلبالی والدپیناس فردا شب به وقت ایران، در آخرین دیدار پلی‌آف خود مهمان ال‌پوزومورسیا خواهند بود و باید دید راموس به احمدعباسی فرصت بیشتری برای حضور در میدان می‌دهد یا خیر.

دیدگاه‌ها