کد خبر : 2025148 | 10 خرداد 1403 ساعت 12:58 | 42.7K بازدید | 59 دیدگاه

سه تیم و صد احتمال

گزارش ویژه: تمام معادلات سقوط لیگ برتر

ماجرای سقوط سه تیم قعرنشین لیگ برتر به لیگ یک با معادلات بسیار زیادی همراه خواهد بود.

گزارش ویژه: تمام معادلات سقوط لیگ برتر

به گزارش "ورزش سه"، لیگ برتر فوتبال ایران به هفته پایانی و حساس‌‎ترین هفته خود رسید و لیگ بیست و سوم، با تمام اتفاقات خاص و دراماتیکی که در خود به یادگار گذاشت، در هفته پایانی باید در صدر جدول از بین پرسپولیس و استقلال، یک تیم را به عنوان قهرمان لیگ قبول کند و با یکی از سه تیم استقلال خوزستان، پیکان و فولاد خوزستان خداحافظی کند تا صنعت نفت آبادان را در لیگ یک همراهی کنند. 
در چنین وضعیتی، دیدارهای هفته آخر بسیار حساس خواهد شد و عنایتی، ویسی و پورموسوی، جدای از نتیجه بازی خودشان، باید به صورت لحظه‌ای، بازی دو تیم دیگر را هم چک کنند تا بتوانند برای بقا در لیگ برتر، جشن بگیرند.

پیکان تهران
بدون شک جدال پیکان و استقلال حساس‌ترین بازی هفته پایانی است چرا که در یک سمت، یازده نفر برای بقا می‌جنگند و در طرف مقابل یازده بازیکن برای لمس جام قهرمانی قرار است تلاش کنند. خودروسازان برای بقا در لیگ تنها با گرفتن یک امتیاز مقابل استقلال، در لیگ می‌مانند و نیازی به حل معادلات پیچ در پیچ نیست اما شکست در برابر استقلال، همان چیزی است که باعث می‌شود نسبت به شرایط جدول نگاه متفاوتی داشته باشیم.
در چنین شرایطی با برد یا تساوی فولاد و فقط پیروزی استقلال خوزستان، این تیم به دسته اول فوتبال ایران سقوط می‌کند تا عنایتی یک ناکامی دیگر را در کارنامه مربیگری خود ببیند.

فولاد خوزستان
اگر یک نفر در بین راه، توپ ارسالی دهقان روی دروازه فولاد را در دقیقه 8+90 هفته بیست و نهم قطع کرده بود یا کنت مقابل ضربه قربانی ایستادگی می‌کرد، الان این دوئلی مختص استقلال خوزستان و پیکان بود.
آنها به مصاف نساجی خواهند رفت و تیم الهامی هفته گذشته برابر هوادار جشن بقا گرفتند تا خیالشان راحت باشد، اما فولادی‌ها وضعیت خوبی ندارند. فولاد با شکست دادن نساجی، فارغ از هر نتیجه‌ای می‌داند که در لیگ بیست و چهارم شرکت خواهد کرد اما تساوی و شکست سرخ پوشان، وضعیت فولاد را دگرگون می‌کند.

اگر فولاد به نساجی ببازد، پیکان تحت هر شرایطی بالاتر از فولاد فصل را تمام می‌کند و اگر همشهری آبی پوش خوزستانی‌ها، بتواند هوادار را شکست دهد، تیم ویسی به رده پانزدهم و در نهایت به لیگ یک سقوط خواهد کرد!

فولاد اگر هم شکست بخورد، باید امیدوار باشد تا تیم مسعود شجاعی برابر استقلال خوزستان، سه امتیاز بازی را کسب کند چرا که تساوی آبی‌های خوزستانی هم با توجه به تفاضل گل بهتر فولاد و همچنین پیروزی فولاد در بازی‌های رو در رو، سبب می‌شود تیم پورموسوی فصل بعد را در لیگ یک بگذراند.

استقلال خوزستان
پیروزی برابر مس رفسنجان باعث شد تا امیدهای استقلال خوزستان برای بقا زنده بماند. شاگردان سیروس پورموسوی به جز خودشان باید چشم‌انتظار 2 مسابقه دیگر هم باشند. در وهله نخست تیم آبی‌پوش خوزستانی می‌بایست، تحت هر فرمولی از سد میهمانش یعنی هوادار بگذرد که با توجه به فرم هفته‌های اخیر تیم تهرانی، ماموریت چندان دشواری نخواهد بود. 

استقلال با پیروزی در این بازی 28 امتیازی می‌شود و باید بدشانس باشد که فولاد در بازی همزمان پیروز شود و پیکان بتواند برابر استقلال به حداقل امتیاز دست پیدا کند، چرا که در چنین وضعیتی آنها در بازی رو در رو مقابل پیکان هم به مانند فولاد، نتایج خوبی نگرفته‌اند و این باعث می‌شود بازهم استقلال خوزستان راهی سطح پایین‌تر شود. به همین خاطر پیکان اگر مقابل استقلال تهران موفق به کسب امتیاز شود، بالاتر از استقلال خوزستان خواهد ایستاد و فولاد هم با پیروزی برابر نساجی، جایگاه بهتری نسبت به تیم تحت هدایت سیروس پورموسوی کسب می‌کند.

2028516

اکنون با نگاه به تمام وضعیت‌های موجود، بار دیگر شرایط صعود و بقای این سه تیم را بررسی خواهیم کرد:

برد پیکان - برد فولاد - برد/تساوی/باخت استقلال
استقلال خوزستان سقوط خواهد کرد.

برد پیکان - تساوی فولاد - تساوی/باخت استقلال
استقلال خوزستان سقوط خواهد کرد.

برد پیکان - تساوی/باخت فولاد - برد استقلال
فولاد خوزستان سقوط خواهد کرد.

برد پیکان - باخت فولاد - تساوی/باخت استقلال
استقلال خوزستان سقوط خواهد کرد.

تساوی پیکان - تساوی فولاد - تساوی/باخت استقلال
استقلال خوزستان سقوط خواهد کرد.

تساوی پیکان - تساوی/باخت فولاد - برد استقلال
فولاد خوزستان سقوط خواهد کرد.

تساوی پیکان - باخت فولاد - تساوی/باخت استقلال
استقلال خوزستان سقوط خواهد کرد.

تساوی پیکان - برد فولاد - برد/تساوی/باخت استقلال
استقلال خوزستان سقوط خواهد کرد.

باخت پیکان - برد فولاد - برد استقلال
پیکان سقوط خواهد کرد.

باخت پیکان - تساوی فولاد - برد استقلال
فولاد سقوط خواهد کرد.

دیدگاه‌ها