کد خبر : 2025370 | 11 خرداد 1403 ساعت 18:19 | 79.4K بازدید | 119 دیدگاه

فقط یک بازیکن هجومی روی نیمکت:

استقلال تیم بدون دفاع در بازی قهرمانی!

جواد نکونام چهار بازیکن تیم‌اش را در دیدار مقابل پیکان در اختیار نخواهد داشت.

استقلال تیم بدون دفاع در بازی قهرمانی!

به گزارش ورزش سه، چهار بازیکن تیم استقلال در بازی مقابل پیکان غایب خواهند بود و در این دیدار به میدان نخواهند رفت، محمد مرادمند، آرمین سهرابیان، ایمان سلیمی و پیمان بابایی بازیکنانی هستند که از دسترس نکونام خارج شدند.

آرمین سهرابیان، محمد مرادمند و پیمان بابایی به دلیل مصدومیت و ایمان سلیمی با کارت زردی که در بازی مقابل گل‌گهر دریافت کرد بازی هفته پایانی مقابل پیکان را از دست داد، سه مدافع تاثیرگذار این تیم در بازی با پیکان غایب خواهند بود تا برای چندمین بار در طول فصل جواد نکونام از بازیکن غیرتخصصی در پست دفاع وسط استفاده کند و به احتمال زیاد باز هم امید حامدی‌فر در سمت راست دفاع سه نفره استقلال حضور پیدا کند و جای خالی ایمانی سلیمی را پر کند.

1974205

با توجه به اینکه استقلال در این مسابقه به سه امتیاز بازی نیاز خواهد داشت فشار کمتری را در خط دفاعی احساس خواهد کرد و شکل هجومی‌تری به خودش خواهد گرفت اما در دقایق حساس مسابقه که اگر نتایج دو مسابقه به سود استقلال باشد و آبی‌ها قصد حفظ نتیجه را داشته باشند می‌تواند جای خالی مدافعان تاثیرگذار این تیم به چشم بیاید و تاثیرگذار باشد.

استقلال هفته‌های پایانی را در غیاب محمد مرادمند و آرمین سهرابیان پشت سر گذاشت و همچنان عملکرد دفاعی خوبی به نمایش گذاشت اما حضور بازیکنی مانند سهرابیان در مسابقات استقلال می‌توانست به آنها در بازیسازی از عقب زمین کمک ویژه‌ای کند که نکونام نتوانست از قابلیت‌های این ستاره چپ پا بهره ببرد.

محمد مرادمند هم دیگر مدافع تاثیرگذار این تیم بود که در بین بازیکنان استقلال بیشترین سهم را در کلین‌شیت دارد و استقلال در حضور او بالای 90% مسابقات را با کلین شیت به پایان رسانده است.

2012835

یکی دیگر از بازیکنانی که در این مسابقه غایب خواهد پیمان بابایی است که در تفکرات نکونام جایگاه خاصی دارد و با اینکه در ترکیب اصلی به میدان نمی‌رود اما جایگاه مشخصی در سبک بازی استقلال و روند مسابقات این تیم دارد، او معمولا حدود دقیقه 65 الی 75 در زمین حاضر می‌شود و با قدرت حمل توپ خوبی که دارد استقلال را در سطح دیگری از بازی هجومی قرار می‌دهد و نیم نگاهی به ضدحملات خواهد داشت، بابایی با حضور در سمت چپ و راست زمین و بازگشت تا نیمه زمین فضاسازی انجام می‌دهد تا دیگر بازیکنان این تیم با آزادی عملی بیشتری بازی کنند.

1972824

غیبت پیمان بابایی باعث می‌شود که جواد نکونام فقط آرمان رمضانی را روی نیمکت در اختیار داشته باشد و در صورتی که نتیجه لازم را از این مسابقه کسب نکرده باشد با حضور او اولویت اصلی بازی مستقیم و ارسال از جناحین باشد، البته این روش دور از انتظار نخواهد بود و با توجه به سطح استرس مسابقات و حساسیت‌ بازی‌ها یکی از راهکارها برای به گل رسیدن خواهد بود.

با توجه به غیبت این بازیکنان حدس زدن ترکیب استقلال کار سختی نخواهد بود و آنها با ترکیبی مشابه بازی با فولاد خوزستان به میدان خواهند رفت.

دیدگاه‌ها