کد خبر : 2025391 | 11 خرداد 1403 ساعت 19:22 | 9.3K بازدید | 2 دیدگاه

بوکسور ایران در یک قدمی سهمیه المپیک

بوکسور سبک وزن ایران با پیروزی در دومین مبارزه خود، به یک قدمی سهمیه المپیک رسید.

بوکسور ایران در یک قدمی سهمیه المپیک

به گزارش ورزش سه و به نقل از ایسنا، بعد از ظهر امروز (جمعه - ۱۱ خرداد ۱۴۰۳)، در ادامه رقابت‌های بوکس انتخابی المپیک ۲۰۲۴ پاریس که به میزبانی تایلند در حال برگزاری است، بوکسور سبک وزن ایران موفق شد با کسب پیروزی در دومین مبارزه خود، به یک قدمی کسب سهمیه المپیک برسد.

طبق جدول مسابقات در وزن ۵۱ کیلوگرم، مهدی پرویزی که پس از استراحت در دور نخست، ابراهیم عمر از آلمان را شکست داده بود، در گام دوم به مصاف گوداکان‌ دالاک‌ از سریلانکا رفت و در حالی که راند نخست را باخته بود، در راند دوم با ضربات سنگین خود، حریف را ناک اوت کرد و پیروز شد.

با این اوصاف پرویزی راهی دور چهارم شد و روز یک‌شنبه برای کسب سهمیه المپیک به مصاف داوید پنیا از ساحل عاج می‌رود که در صورت پیروزی، سهمیه المپیک را به دست می‌آورد.

از ساعتی دیگر و در وزن ۸۰ کیلوگرم، میثم قشلاقی که پیش از این کیم‌ جین‌ از کره‌جنوبی‌، سباستین‌ از دانمارک و گانزوریگ‌ از مغولستان را با اقتدار شکست داده است با رافائل هووانسیان‌ از ارمنستان روی رینگ می‌رود.

آخرین مرحله رقابت‌های بوکس گزینشی المپیک پاریس از روز جمعه (چهارم خرداد) با حضور بیش از ۶۰۰ بوکسور در دو بخش زنان و مردان به میزبانی تایلند و در بانکوک آغاز ‌شده است. تیم ملی کشورمان نیز با هفت بوکسور در این رویداد حضور یافته است.

دیدگاه‌ها