کد خبر : 2026094 | 14 خرداد 1403 ساعت 07:50 | 69.1K بازدید | 317 دیدگاه

پرسپولیس صدرنشین کسب پنالتی لیگ برتر

بیشترین تعداد پنالتی‌های لیگ بیست و سوم به سود پرسپولیس گرفته شد.

پرسپولیس صدرنشین کسب پنالتی لیگ برتر

به گزارش "ورزش سه"، در لیگ بیست و سوم ایران، تمامی تیم‌ها حداقل یک بار صاحب ضربه پنالتی شدند که نشان از رقابت تنگاتنگ و حساسیت بازی‌ها دارد. پرسپولیس با ۹ پنالتی که همگی را به گل تبدیل کرده، بهترین آمار را در میان تیم‌های لیگ برتر به خود اختصاص داده است. این عملکرد بدون خطای پنالتی، نقش مهمی در نتایج خوب این تیم داشته است.

برای پرسپولیس در این فصل، شهاب زاهدی در بازی با پیکان، گولسیانی در دیدار برابر تیم‌های ملوان، شمس آذر، ذوب آهن و محمدحسین کنعانی زادگان مقابل تیم‌های استقلال خوزستان (رفت و برگشت)، فولاد، پیکان و صعت نفت گلزنی کردند تا هر 9 پنالتی سرخ‌ها وارد دروازه شود.

ملوان با کسب هشت پنالتی و 6 پنالتی گل شده، در جایگاه دوم از نظر تعداد پنالتی‌ها قرار دارد. سپاهانی‌ها نیز ۶ پنالتی به دست آورده‌اند که یکی از آنها و برابر استقلال از دست رفت که البته اسدی در ریباند آن را به گل تبدیل کرد. استقلال نیز صاحب پنج ضربه پنالتی شد که بازیکنان این تیم همه آنها را به گل تبدیل کرده‌اند. این آمار نشان می‌دهد که این دو تیم نیز از فرصت‌های پنالتی خود به خوبی استفاده کرده‌اند.

تیم مس رفسنجان با پنج پنالتی و چهار گل، عملکرد نسبتا خوبی در تبدیل ضربات پنالتی به گل داشته است. تیم صنعت نفت نیز چهار پنالتی به دست آورده که موفق به تبدیل چهار پنالتی به گل شده است. تراکتور و شمس آذر هم چهار پنالتی داشته که از این تعداد سه ضربه را به گل تبدیل کرده‌اند.

این آمار نشان‌دهنده نقش مهم و تأثیرگذار پنالتی‌ها در نتایج تیم‌ها است و نحوه استفاده از این فرصت‌های حساس، می‌تواند تفاوت بزرگی در موفقیت یا ناکامی تیم‌ها ایجاد کند. به طور کلی، تیم‌هایی که توانسته‌اند از پنالتی‌های خود به خوبی بهره ببرند، در موقعیت بهتری قرار گرفته‌اند و این آمار، گواهی بر اهمیت استراتژی و دقت در ضربات پنالتی است.

دیدگاه‌ها