کد خبر : 2026287 | 14 خرداد 1403 ساعت 20:47 | 20.1K بازدید | 16 دیدگاه

کدام‌ تیم‌ها المپیک‌ را تحریم کردند؟

كشتى گيران روس بدون پرچم و سرود در پاریس ۲۰۲۴

علیرغم تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه برای حضور در بازی‌های المپیک برخی از ورزشکاران این کشور بر حضور در پاريس اصرار دارند.

كشتى گيران روس بدون پرچم و سرود در پاریس ۲۰۲۴

به گزارش "ورزش سه"، کمیته بین المللی المپیک روسیه و بلاروس را از شرکت در المپیک 2024 پاریس به دلیل عواقب جنگ در اوکراین منع کرد، اما به ورزشکاران آنها اجازه داد تا تحت پرچم المپیک به عنوان ورزشکاران بی طرف، بدون برافراشتن پرچم خود یا پخش سرود، شرکت کنند.

کمیته المپیک اخیرا تصمیم گرفت که این ورزشکاران که اجازه حضور در این مسابقات را دارند، به دلیل اینکه به صورت انفرادی و به دور از هر کشوری حضور دارند، در مراسم افتتاحیه شرکت نکنند.

این کمیته همچنین درخواست کرد که ورزشکاران روسی و بلاروسی قبل از اینکه بتوانند در مسابقات رقابت کنند، تحت یک فرآیند بررسی دقیق قرار گیرند تا اطمینان حاصل شود که از جنگ در اوکراین حمایت نمی کنند.

این اقدامات باعث شد که بسیاری از ورزشکاران روسی و فدراسیون های ورزشی اين كشور تصمیم به تحریم مسابقات و عدم اعزام بازیکنان برای شرکت در آن بگیرند.

روسای فدراسیون‌های ورزشی روسیه در چندین رشته ورزشی از جمله بوکس و ژیمناستیک تأیید کردند که ورزشکاران آنها در پاریس شرکت نخواهند کرد زیرا آنها از تسلیم شدن در برابر خواسته‌های توهین آمیز و ناعادلانه خودداری می‌کنند.

2030050

اما با وجود این، تعدادی از ورزشکاران روسی و بلاروسی تصمیم گرفتند به آرزوی خود جامه عمل بپوشانند و در المپیک 2024 پاریس شرکت کنند، به این امید که به افتخار المپیک دست پیدا کنند، حتی اگر این مسابقات بی طرف باشد و بدون پرچم یا سرود ملی باشد.

در میان آنها اعضای تیم کشتی، ورزشی که روسیه معمولاً در المپیک در آن برتری دارد، وجود دارد، که تأیید کردند که با وجود همه چیز مصمم به رفتن به پاریس هستند.

نادژدا سوکولووا، کشتی گیر 27 ساله روسی تایید کرد که با وجود همه چیز مصمم است در بازی‌های المپیک شرکت کند و در اظهاراتی به رویترز در خلال استراحت از تمرین گفت: ما تمام زندگی خود را تمرین کردیم و رویا و هدف ما المپیک بود. بنابراین حتی بدون پرچم و سرود برای شرکت در مسابقات خواهیم رفت.

تیم کشتی روسیه می‌تواند 16 ورزشکار را در المپیک پاریس شرکت دهد و مربیان این تیم می‌گویند که قصد دارند از کل این تعداد برای قدردانی از سال‌ها زحماتی که ورزشکاران روسی در آن رشته داشته‌اند استفاده کنند.

حاجی مورات گاتسالوف، مربی کشتی آزاد، گفت که ورزشکارانش «هیچ خصومتی» با اوکراینی‌ها در پاریس نشان نداده‌اند، در اظهاراتی به رویترز افزود که درگیری در اوکراین روزی پایان خواهد يافت، «اما ما (نیاز داریم) به زندگی ادامه دهیم. به ورزشکارانش پیام می‌دهد و می‌گوید: "بچه‌ها می‌رویم. آماده شوید."

بسیاری از ورزشکاران اوکراینی در چند دوره از مسابقاتی که در دوره اخیر با رقبای روسی خود روبرو شدند از دست دادن با آنها خودداری کردند.

دیدگاه‌ها