کد خبر : 2026368 | 15 خرداد 1403 ساعت 11:00 | 22.1K بازدید | 23 دیدگاه

تاثیر یک فصل متفاوت: لورکوزن گران شد، بایرن ارزان!

بایر لورکوزن اولین قهرمانی بوندسلیگا در تاریخ باشگاه را به دست آورد و با این کار بر سلطه بایرن مونیخ رکورددار که 11 بار متوالی عنوان قهرمانی را کسب کرده بود، پایان داد.

تاثیر یک فصل متفاوت: لورکوزن گران شد، بایرن ارزان!

به گزارش "ورزش سه"، ژابی آلونسو (42 ساله) سرمربی قهرمان، تیمی تاپ در لورکوزن ساخته است که این موضوع در به‌روز رسانی جدید ارزش بازار بوندسلیگا توسط کارشناسان "ترانسفرمارکت" منعکس شده است.

غول جدید بازار: فلورین ویرتز!
ارزش بازار این ملی پوش 21 ساله پس از دبل قهرمانی در لیگ و جام حذفی به 130 میلیون یورو افزایش یافت. با این حساب، ویرتز به باارزش ترین بازیکن آلمانی تاریخ تبدیل شد. در مقایسه با آخرین تجزیه و تحلیل ارزش بازار، لورکوزن 20 میلیون دیگر اضافه کرده است. تاکنون ویرتز مجبور بود عنوان باارزش ترین آلمانی را با جمال موسیالا (21 ساله) به اشتراک بگذارد. اما او اکنون ستاره بایرن را پشت سر گذاشته است.

موسيالا و افزايش ارزش 10 ميليون يورويي
در حالي كه ارزش فلورين ويرتز، ستاره لورکوزن، به 100 ميليون يورو رسيده، جمال موسیالا، هم‌تيمي او در بايرن مونيخ، با افزايش 10 ميليون يورويي، ارزشش به 120 ميليون يورو رسيد و در رده دوم باارزش‌ترين بازيكنان جوان بوندس‌ليگا قرار گرفت.

2015873

صعود 10 ميليون يورويي استانيشيچ
يوسیپ استانیشیچ، هم‌تیمی موسيالا در بایرن مونیخ که به صورت قرضی به لورکوزن رفته، با افزایش 10 میلیون یورویی، ارزشش به 28 میلیون یورو رسید.

جهش 11 ميليون يورويي ارزش گرودا

بزرگترین افزایش ارزش در این لیست اما به برايان گرودا، ستاره جوان ماينتس تعلق دارد. این بال راست 19 ساله با جهش 11 میلیون یورویی، ارزشش به 20 میلیون یورو رسید.

در حالی که برخی ستاره‌های فوتبال در فصل گذشته شاهد افزایش ارزش خود بودند، در باشگاه بایرن مونیخ، داستان کاملاً متفاوتی رقم خورد. مصدومیت‌ها و عملکرد ضعیف، منجر به افت قابل توجه ارزش بسیاری از بازیکنان کلیدی این تیم شده است.

کینگزلی کومان، ستاره فرانسوی خط حمله بایرن، بیشترین افت را تجربه کرده است. او به دلیل مصدومیت‌ها تنها 17 بازی در بوندسلیگا انجام داد و 15 میلیون یورو از ارزش خود را از دست داد. با این افت، قیمت کومان در حال حاضر 50 میلیون یورو تخمین زده می‌شود.

هری کین، دیگر مهاجم بایرن، نیز با کاهش 10 میلیون یورویی، ارزش خود را به 100 میلیون یورو رساند.

افت ارزش یوشوا کیمیش (ده میلیون یورو)، آلفونسو دیویس (ده میلیون یورو)، مین جائه کیم (ده میلیون یورو)، دایوت اوپامکانو (پنج میلیون یورو) و سرژ گنابری (پنج میلیون یورو) را نیز باید به این لیست اضافه کرد.

در مجموع، افت ارزش بازیکنان بایرن مونیخ به بیش از 70 میلیون یورو می‌رسد.

در مقابل، افزایش ارزش جمال موسیالا (10 میلیون یورو)، الکساندر پاولوویچ (5 میلیون یورو به 30 میلیون یورو)، کونراد لایمر (2 میلیون یورو به 30 میلیون یورو) و لوورو زوونارِک (1.5 میلیون یورو به 3 میلیون یورو)  نمی‌تواند این افت را جبران کند.

با این حساب، بایرن مونیخ در مجموع بیش از 50 میلیون یورو از ارزش خود را در بازار نقل و انتقالات از دست داده است.

دیدگاه‌ها