کد خبر : 2026377 | 15 خرداد 1403 ساعت 11:48 | 76.7K بازدید | 122 دیدگاه

بروید ببینید مدرک مالیاتی کدام تیم‌ها ایراد داشت

ادعای بزرگ استقلال درباره مجوز حرفه‌ای پرسپولیس

سرپرست مدیرعاملی استقلال مدعی است که مفاصا حساب مالیاتی چند تیم تهرانی از سوی اداره مالیات صادر نشده ولی آنها مجوز حرفه‌ای دریافت کردند.

ادعای بزرگ استقلال درباره مجوز حرفه‌ای پرسپولیس

به گزارش "ورزش سه"، فرشید سمیعی سرپرست مدیرعاملی استقلال شب گذشته مهمان برنامه فوتبال برتر بود. او در بخشی از این گفتگو، ادعای مهمی را درخصوص حذف آبی‌ها از آسیا در فصل گذشته و دریافت مجوز حرفه‌ای یک تیم تهرانی مطرح کرد. البته مشخصا منظور سمیعی از این تیم، پرسپولیس بود ولی او نامی از باشگاه رقیب نیاورد.

ویدئو: 334755

سرپرست مدیرعاملی استقلال خطاب به محمد حسین میثاقی گفت: من یک فکت به شما می‌دهم که آن را بررسی کنید. سال گذشته که استقلال به دلایل متعدد از آسیا حذف شد، شما مجوز مالیاتی تمام تیم‌هایی که فصل قبل مجوز حرفه‌ای گرفتند را بررسی کنید. بروید ببینید آیا اسنادی که به عنوان مدارک مالیاتی بارگذاری شد، درست بوده یا خیر.

او ادامه داد: یک جاهایی به برخی تیم‌ها کمک می‌شود که به استقلال نمی‌شود. من نیز طرفدار منافع و حاکمیت کشور هستم و جانم را برایش می‌دهم، ولی وقتی برای تیم‌های دیگر این کمک‌ها می‌شود، برای استقلال هم بشود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اعتقاد دارد درخصوص مجوز حرفه‌ای بین استقلال و پرسپولیس یکسان رفتار نشده، گفت: از اداره مالیات تیم‌هایی که مربوط به تیم‌های تهرانی است، بپرسید که این مفاصا حساب چگونه است؟ از آنها بپرسید شما مفاصا حساب را برای چه تیم‌هایی صادر کرده‌اید؟ برای کدام تیم‌ها را صادر نکرده‌اید و آیا از اینکه مدرکی که شما نداده‌اید و (در سامانه AFC) بارگذاری شده شگفت‌زده شده‌اید یا خیر؟

سرپرست مدیرعاملی استقلال در مورد اینکه آیا اعتقاد دارد که جعل صورت گرفته یا نه، گفت: من نام هیچ تیم خاصی را نمی‌برم. از آنها بپرسید که نام چند تیم را داده‌اید و مفاصا حساب آنها را صادر کرده‌اید و برای چه تیم‌هایی صادر نکرده‌اید؟ خودتان بقیه آن را متوجه می‌شوید.

سمیعی درخصوص اینکه این تخلف از سوی فدراسیون فوتبال صورت گرفته، پاسخ داد: فدراسیون نیست، افراد هستند. برخی افراد که در کمیته صدور مجوز هستند، در مورد برخی یا ناآگاه بودند یا چشم‌هایشان را به روی برخی تیم‌ها بستند.

وی درباره اینکه آیا با قاطعیت می‌گوید که این تخلف در حق استقلال صورت گرفته، گفت: من این را اعتقاد دارم. ولی من مرجع آن نیستم. گفتم که از شما خواهش می‌کنم از اداره مالیات شمیرانات بپرسید که شما فصل قبل مجوز کدام تیم‌ها را صادر کردید و برای کدام تیم‌ها را صادر نکردید؟ به راحتی می‌توانید پیگیری کنید، من به هیچ تیمی اتهام نمی‌زنم.

دیدگاه‌ها