کد خبر : 2026547 | 16 خرداد 1403 ساعت 08:08 | 18.9K بازدید | 39 دیدگاه

کیانی: جای لرستان در لیگ برتر خالی بود

مهدی کیانی 37‌ساله که حالا با خیبر فاصله‌ای تا لیگ برتری‌شدن ندارد، قصد دارد کماکان فوتبال بازی کند.

کیانی: جای لرستان در لیگ برتر خالی بود

به گزارش ورزش سه، خیبر خرم‌آباد هفته گذشته موفق به شکست استقلال ملاثانی شد تا در آستانه صعود به لیگ برتر قرار بگیرد. حالا یک تیم از استان لرستان قرار است در سطح اول فوتبال ایران حضور پیدا کند؛ تیمی که در این فصل مهدی کیانی، کاپیتان سابق تراکتور را هم در اختیار داشته است. کیانی که در خیبر هم بازوبند کاپیتانی را بر بازو می‌بندد، تأکید می‌کند که آنها با شایستگی در راه صعود به لیگ برتر هستند. او در مورد فصلی که خیبر پشت‌سر گذاشت، به سؤالات همشهری پاسخ می‌دهد.

مثل اینکه برای صعود به لیگ برتر یک امتیاز می‌خواهید.
بله، ما الان 73‌ امتیاز داریم و 2‌بازی دیگر هم باقی مانده است. اگر یک امتیاز دیگر بگیریم، صعود به لیگ برتر قطعی خواهد شد و اگر 3 ‌امتیاز بگیریم، قهرمانی خیبر هم قطعی می‌شود. امروز با آریو اسلامشهر بازی داریم و امیدوارم 3‌امتیاز این بازی خانگی را بگیریم و در نهایت قهرمان شویم.

فکر می‌کردید که امسال تا این حد خوب نتیجه بگیرید؟
از همان روز اول که کار را شروع کردیم، هدفی جز صعود نداشتیم. باید از تلاش مسئولان و مدیران باشگاه و در رأس آنها آقای عبدی تشکر کنم، همینطور بازیکنان و مربیان که تا اینجا واقعا زحمت کشیدند. ما تیمی متحد و یکدل داریم و تا اینجا هم نتایج خوبی گرفته‌ایم و خوشحالیم که در آستانه رقم‌زدن یک اتفاق بزرگ هستیم. از طرفی این صعود می‌تواند یک هدیه برای مردم خوب استان لرستان باشد. بشخصه معتقدم جای لرستان در لیگ برتر واقعا خالی بود.

نکته عجیب این است که تا اینجا 7‌شکست را تجربه کرده‌اید. دلیلش چیست؟
از این 7‌بازی شاید فقط در یک بازی مستحق باخت بودیم و در بقیه دیدارها می‌توانستیم بیشتر امتیاز بگیریم. شاید در بعضی از بازی‌ها هم حریفان را دست‌کم گرفتیم ولی درمجموع تا اینجا خوب امتیاز گرفته‌ایم.

برای دومین‌بار با یک‌تیم از لیگ یک به لیگ برتر صعود می‌کنی؟
بله، من یک‌بار هم همراه با تراکتور در زمان مربیگری فراز کمالوند به لیگ برتر صعود کردم و این به امید خدا، دومین صعود خواهد بود.

کیفیت فنی بازی‌های لیگ دسته اول در این فصل چطور بود؟
نمی‌توان گفت بد بود ولی چیزی که همه تیم‌ها را اذیت می‌کند زمین‌های نامناسب است. از طرفی برخی ورزشگاه‌ها هنوز چمن مصنوعی دارند. لیگ دسته اول از لحاظ امکانات سخت‌افزاری اصلا شرایط خوبی ندارد و بازی در این لیگ، خیلی سخت‌تر از لیگ برتر است. لیگ دسته اول باید در این مسائلی که گفتم پیشرفت کند.

آیا قرار است فصل بعد هم در خیبر بمانی؟
همه‌‌چیز دست خدا‌ست و الان فقط به این فکر می‌کنم که جشن قهرمانی و صعود به لیگ برتر را بگیریم. من فصل بعد هم با خیبر قرارداد دارم و حالا باید ببینم چه خواهد شد. از اینکه در این تیم هستم احساس خوبی دارم و خوشحالم که امسال هواداران خیبر و مردم خوب استان لرستان و شهر خرم‌آباد را خوشحال کردیم.

در‌ 37‌سالگی قصد خداحافظی از فوتبال را نداری؟
امسال تلاش کردم تا خواسته‌های کادر فنی را در زمین پیاده کنم و خوشحالم که مربیان هم از من راضی بودند. همیشه تلاشم این بوده که سالم زندگی کنم و هنوز هم می‌توانم فوتبال بازی کنم. فعلا قصد خداحافظی از فوتبال را ندارم.

کار‌کردن با رضا مهاجری چطور بود؟
تجربه خوبی بود و همیشه به هم احترام می‌گذاریم. همه بچه‌ها ارتباط خوبی با کادر فنی دارند و جو خوبی هم در تیم حاکم است.

دیدگاه‌ها