کد خبر : 2026788 | 17 خرداد 1403 ساعت 09:34 | 3.7K بازدید | 1 دیدگاه

قرعه پارالمپیک؛

واکنش سرمربی گلبال: از این بهتر نمی‌شد

سرمربی تیم ملی گلبال با ابراز رضایت از گروه‌بندی تیمش در بازی های پارالمپیک گفت: اگر خود من قرار بود قرعه کشی را انجام دهم، نمی‌توانستم بهتر از این گروه ایران را بچینم.

واکنش سرمربی گلبال: از این بهتر نمی‌شد

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از مهر، مسابقات گلبال بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس ٩ تا ١۵ شهریور با حضور ۸ تیم برگزار می‌شود. بر اساس قرعه کشی انجام شده، تیم ملی گلبال ایران در گروه اول این رقابت‌ها به مصاف حریفانش از جلمه برزیل مداقع قهرمانی می‌رود.

گروه بندی مسابقات گلبال بازی‌های پارالمپیک به این شرح است:

گروه A: برزیل، ایران، آمریکا، فرانسه
گروه B: چین، اوکراین، مصر و ژاپن

بهمن دوستی سرمربی تیم ملی گلبال در گفت‌وگو با ارزیابی خود از قرعه کشی انجام شده و پیش بینی وضعیت تیمش در بازی‌های پارالمپیک بر اساس حریفانی که باید در مرحله مقدماتی با آنها روبرو شوند را تشریح کرد.

ارزیابی حریفان در مرحله مقدماتی

وی تاکید کرد: برزیل تیم بزرگ و خوبی است که با آن همگروه هستیم. این تیم قهرمان بازی‌های پارالمپیک است. آمریکا هم جزء تیم‌های خوب در گلبال است. سابقه دیدار با این تیم را داریم که با برد و باخت همراه بوده است اما در بیشتر این دیدارها ما پیروز بوده ایم. فرانسه هم تیم نوپایی در گلبال به حساب می‌آید.

شیوه برگزاری مسابقات از مرحله مقدماتی تا فینال

سرمربی تیم ملی گلبال با اشاره به شیوه برگزاری مسابقات در پارالمپیک و اینکه همه تیم‌ها بعد از مرحله مقدماتی و در مرحله دوم باید دیدارهایشان را دنبال کنند، خاطرنشان کرد: تیم‌ها در مرحله مقدماتی به صورت دوره‌ای با هم رقابت می‌کنند، در پایان و در مرحله دوم تیم‌های اول تا چهارم گروه A به ترتیب با تیم‌های چهارم تا اول گروه B رقابت خواهند داشت. تیم‌های برنده راهی مرحله نیمه نهایی می‌شوند و تیم‌های بازنده هم برای رده بندی تیم‌های پنجم تا هشتم رقابت خود را دنبال می‌کنند.

تیم ملی گلبال در مرحله مقدماتی پارالمپیک با برزیل، آمریکا و فرانسه همگروه است

دوم شدن ایران در مرحله مقدماتی

دوستی ادامه داد: با شناختی که از وضعیت تیم خودم و حریفان دارم، قطعا در پایان مرحله مقدماتی اول یا دوم می‌شویم اما احتمال اینکه دوم شویم، بیشتر است که در این صورت با تیم سوم گروه مقابل روبرو خواهیم شد.

رقابت با اوکراین برای صعود به نیمه نهایی

وی تاکید کرد: بر اساس شناخت و ارزیابی کلی از وضعیت هشت تیم حاضر در بازی‌های پارالمپیک، فکر می‌کنم در پایان مرحله مقدماتی و در گروه اول تیم‌های برزیل، ایران، آمریکا و فرانسه اول تا چهارم شوند. در گروه دوم هم تیم‌های چین، ژاپن، اوکراین و مصر به ترتیب این جایگاه‌ها را در اختیار خواهند گرفت. در این صورت حریف ما در مرحله دوم و برای صعود به نیمه نهایی تیم اوکراین خواهد بود.

خودم هم قرعه‌کشی می‌کردم، نتیجه به این خوبی نمی‌شد

سرمربی تیم ملی گلبال از قرعه کشی بازی‌های پارالمپیک و گروه بندی تیمش در مرحله مقدماتی این بازی‌ها ابراز رضایت کرد و گفت: از این بهتر نمی‌شد. یعنی اگر من به عنوان سرمربی تیم ملی هم می‌خواستم قرعه کشی و گروه بندی تیم‌ها را مشخص کنم، نمی‌توانستم وضعیتی بهتر از این برای تیمم رقم بزنم. انجام قرعه کشی ایده‌آل است. بابت آن خیلی راضی هستم.

شگفتی رقم می‌زنیم

دوستی با بیان اینکه حضور در پارالمپیک پاریس چهارمین حضور گلبال در این بازی‌ها به حساب می‌آید، تصریح کرد: خود را از مرحله نیمه نهایی خیلی دور نمی بینیم. اگر به این مرحله برسیم با یک برد فینالیست می‌شویم و مدال خود را قطعی می‌کنیم. در این صورت یک شگفتی رقم خواهیم زد. هدفی که مصمم به تحقق آن هستیم طوریک ه بازیکنان اردونشین به خاطر آن اصلا از هم جدا می‌شوند.

اردونشینانی هم خارج از اردو هم کنار هم تمرین می‌کنند

وی در توضیح بیشتر این موضوع گفت: برنامه اردویی ما به این صورت است که بازیکنان ۸ روز در اردو هستند و ۸ روز استراحت می‌کنند. وقتی اردو تمام می‌شود، اردونشینان به صورت خود خواسته در یک شهر جمع می‌شوند تا تمرینات خارج از اردوی خود را هم کنار هم دنبال کنند. درست است که من آنجا نیستم اما مصمم هستند که کماکان کنار هم باشند. این به دلیل انگیزه بالای آنهاست. بازیکنان مصمم هستند که بهترین نتیجه ممکن را در پاریس بگیرند.

مانیتور ورزشکاران در جریان اردوها

سرمربی تیم ملی گلبال همچنین با اشاره به روند پیگیری تمرینات این تیم گفت: از مرحله پنجم اردو روی تکنیک، تاکتیک و مسائل روانی بازیکنان کار کرده‌ایم در واقع به نوعی طی این مراحل ورزشکاران را مانیتور کرده‌ایم. این روند را برای اردوی هشتم که ۲۱ تا ۲۸ خرداد برگزار می‌شود نیز ادامه می‌دهیم.

اردوی برون مرزی تا پیش از اعزام

دوستی با بیان اینکه به غیر از اردوی پیش رو و تا پیش از اعزام به پاریس چهار مرحله اردوی تمرینی دیگر خواهیم داشت، گفت: در تلاش هستیم یکی از این اردوها را به صورت برون مرزی برگزار کنیم تا بازیکنان در قالب آن برگزارکننده چند دیدار تدارکاتی با تیم میزبان هم باشند.

دیدگاه‌ها