کد خبر : 2027348 | 19 خرداد 1403 ساعت 20:28 | 29.6K بازدید | 23 دیدگاه

ملاقات اوزونیدیس و مورایس در شرایط دشوار؛

هفت روز تا بازی مرگ و زندگی دو مربی خارجی!

سرمربی یونانی گل‌گهر برای فرار از وضع موجود هیچ چاره‌ای جز شکست سپاهان ندارد و مورایس هم هر طور شده می‌خواهد در دومین سال حداقل یک جام حذفی به نام خودش و سپاهان بزند.

هفت روز تا بازی مرگ و زندگی دو مربی خارجی!

به گزارش "ورزش‌ سه"، پس از فرار گل‌گهر از سقوط در هفته پایانی لیگ نوزدهم که آنها اولین فصل حضورشان در لیگ برتر را تجربه می‌کردند، اوضاع سرمه‌ای پوشان سیرجانی هیچ وقت تا این حد بحرانی نشده است. آنها که یکی از تیم‌های منسجم لیگ برتر تا پایان نیم فصل اول بودند و شروع خوبی هم در نیمه دوم مسابقات داشتند، از روزهای پایانی سال 1403 دچار بحرانی عجیب شدند و نیم فصل دوم را با 8 شکست تمام کردند.  

گل گهر به شکل عجیبی در تمام مسابقات نیم فصل دوم باخت و مساوی کرد تا آنها در پایان فصل بیشتر از 36 امتیاز نگیرند و با رتبه نازل نهم فصل را تمام کنند.

در این شرایط صحبت‌های زیادی درباره آینده اوزونیدیس به وجود آمده. گل‌‍گهر با امیر قلعه‌نویی طی سه فصل حضور این مربی رتبه پایین‌تر از ششم را ثبت نکرد و به همین دلیل باخت در مصاف با سپاهان شاید به معنای پایان کار اوزونیدیس در سیرجان هم باشد. 

2031546

البته که مربی یونانی گل‌گهر علاقه ویژه‌ای به جوانگرایی دارد و امیدوار است این دیدگاه و طرز تفکرش که در مسابقات لیگ هم نمود آن را با استفاده از چند نام جوان دیده‌ایم حتی در صورت شکست در مرحله نیمه نهایی جام حذفی به او برای حفظ شغلش کمک کند.

در سوی دیگر مورایس در حالی با شاگردانش به رتبه سوم بسنده کرد که هیچکدام‌شان از این نتیجه رضایت ندارند. آنها پس از کسب نایب قهرمانی در فصل بیست و دوم لیگ برتر که با 65 امتیاز رقم خورد، در فصل بیست و سوم 57 امتیاز کسب کرد و پشت سر پرسپولیس و استقلال که 68 و 67 امتیاز ثبت کردند، رتبه سوم را کسب کرد.

در این شرایط مورایس در جام حذفی به دنبال کسب قهرمانی است تا علاوه بر اینکه تیمش را به مرحله پلی آف لیگ نخبگان آسیا برساند، در پایان دومین سال مربیگری در فوتبال ایران دستاوردی هم داشته باشد. 

در مجموع می‌توان اینطور گفت که نیاز اوزونیدیس به پیروزی برای حفظ شغلش به مراتب بیشتر از مورایس است، اما سرمربی پرتغالی سپاهان هم به این مسابقه نگاهی خاص دارد و در هفته‌های آخر تیمش با نمایشی که مناسب رقابت‌های حذفی است در لیگ برتر به میدان می‌رفت.

2031547

دیدگاه‌ها