کد خبر : 2027355 | 19 خرداد 1403 ساعت 21:22 | 2.5K بازدید | 1 دیدگاه

دومین باخت هندبالیست‌های جوان برابر بلاروس

تیم ملی هندبال دختران جوان ایران در دومین دیدار دوستانه برابر تیم ملی بلاروس هم شکست خورد.

دومین باخت هندبالیست‌های جوان برابر بلاروس

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، دومین بازی دوستانه دختران هندبال ایران با تیم ملی بلاروس امروز عصر به قضاوت کوبل داوری آزیتا قفلی - مژگان حسن زاده برگزار شد.

نیمه نخست این دیدار تماشایی طوفانی آغاز شد و ملی‌پوشان ایران توانستند در همان دقایق ابتدایی ۴ گل از حریف پیش بیفتند. در ادامه هر چند بلاروس توانست اختلاف گل را کاهش دهد اما این نیمه با برتری ۱۱ - ۱۳ ایران به پایان رسید.

در نیمه دوم دختران جوان ایران هم همان روند خوب نیمه نخست را ادامه دادند و تا دقیقه ۲۷ نیمه دوم هم از حریف سرشناس خود پیش بودند اما در ادامه بلاروس توانست در دقیقه ۲۹ بازی را به تساوی بکشاند و با یک پرتاب آزاد و با یک گل بیشتر و نتیجه ۲۴ بر ۲۵ به برتری برسد.

دیدار نخست دوستانه میان این دو تیم هم دیروز با براری بلاروس به پایان رسیده بود. 

نکته مهم این دیدار دو ضربه چیپ تماشایی فاطمه مریخ در دقیقه ۱۱ نیمه اول و ۱۸ نیمه دوم بود که تحسین حاضران در سالن را برانگیخت.

سرمربی تیم ملی هندبال دختران جوان ایران پس از پایان این بازی گفت: بسیار بهتر از دیدار دیروز بازی کردیم و در حمله بسیار بهتر بودیم. هر چند در نیمه اول ۴ نفره شدیم و ضدحمله خوردیم و همین باعث شد عقب بیفتیم در حالیکه ۵ -۶ امتیاز جلو بودیم.

نشمین شافعیان ادامه داد: تا لحظه پرتاب آزاد آخر هم پیش بودیم اما به هر حال بلاروس باتجربه‌تر از ما بود و از همین تجربه هم استفاده کرد.

وی افزود: در کل ناراحتم که نتوانستیم بازی را برنده شویم اما همین دو بازی دوستانه باعث شد نقاط ضعف و قوت تیم را پیدا کنیم طوری که در بازی دوم بسیار بهتر بودیم. در کل محک جدی برای تیم بود و از این بابت خوشحالم.

تیم ملی هندبال دختران بلاروس که برای انجام دو بازی دوستانه به کشورمان سفر کرده است، بامداد فردا ایران را به مقصد بلاروس ترک می‌کند.

دیدگاه‌ها