کد خبر : 2027491 | 20 خرداد 1403 ساعت 15:47 | 49.9K بازدید | 17 دیدگاه

کاویانی‌نژاد راهی پاریس شد

گرایی و مختاری المپیک را از دست دادند

با توجه به شکست گرایی و مختاری در مسابقات رنکینگ‌دار مجارستان، امین کاویانی نژاد گزینه کشتی فرنگی در وزن ۷۷ کیلوگرم در المپیک پاریس خواهد بود.

گرایی و مختاری المپیک را از دست دادند

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از مهر، در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی رنکینگ مجارستان، در وزن ۷۷ کیلوگرم در مرحله یک چهارم نهایی محمدعلی گرایی برابر سلیمانف از آذربایجان دارنده ۲ مدال نقره جهان به روی تشک رفت و با نتیجه ۶ بر یک شکست خورد.

در این وزن محمدرضا مختاری نیز برابر حریف ژاپنی‌اش به میدان رفت و ۹ بر صفر شکست خورد.

چرخه انتخابی تیم ملی در وزن ۷۷ کیلوگرم از سوی فدراسیون کشتی پیش از این اعلام شده بود که به شرح زیر است:

با عنایت به محرومیت و تعلیق آقایان محمدعلی گرایی و محمدرضا مختاری و در راستای گزینش شایسته‌ترین ظرفیت‌های فنی منطبق بر عدالت، نظر به ارزیابی فنی مثبت کادر فنی در خلال اردوی آماده سازی، چرخه انتخابی این وزن به صورت زیر خواهد بود: ۱.گرایی و مختاری به تورنمنت مجارستان اعزام خواهند شد. اگر کشتی‌گیری مدال طلا کسب کند، طبق چرخه، رقابت انتخابی درون اردویی بین این کشتی‌گیر و امین کاویانی‌نژاد برگزار خواهد شد. کاویانی‌نژاد به یک پیروزی و حریف وی به دو پیروزی در این مسابقه نیاز دارند. با توجه به بازه زمانی کوتاه تا رقابت‌های المپیک پاریس (۴۵ روز) مقرر شد که تاریخ رقابت مرحله نهایی سوم تیر در محل کمپ تیم‌های ملی باشد.

با توجه به اینکه مختاری و محمدعلی گرایی هر دو در این مسابقات تن به شکست دادند، امین کاویانی نژاد گزینه کشتی فرنگی در وزن ۷۷ کیلوگرم در المپیک پاریس خواهد بود.

دیدگاه‌ها