کد خبر : 2027494 | 20 خرداد 1403 ساعت 15:52 | 43.8K بازدید | 114 دیدگاه

اظهارات جالب ایبرل

حمله عجیب مدیر بایرن به رئال و امباپه!

مکس ایبرل معتقد است انتقال‌هایی که در آنها پول زیادی جابه‌جا می‌شود در نهایت به ضرر فوتبال خواهد بود.

حمله عجیب مدیر بایرن به رئال و امباپه!

به گزارش "ورزش سه"، مکس ایبرل، مدیر ورزشی بایرن مونیخ، با اظهارات عجیب و بسیار انتقادی در خصوص انتقال کیلیان امباپه به رئال مادرید توجهات را به خود جلب کرد. 

انتقالی که رایگان بود ولی باشگاه مادریدی رقمی بالغ بر 120 میلیون یورو به خود بازیکن پاداش خواهد داد به علاوه 80 درصد از حق تصویر او. مسئله دیگر این است که رئال مادرید در یک دهه اخیر از باشگاه‌هایی بوده که رقم اندکی در مقایسه با رقبای خود برای خرید بازیکن هزینه کرده است. بایرن سال گذشته برای خرید هری کین 100 میلیون یورو پرداخت کرد.

2030847

ایبرل در گفت‌وگو با روزنامه آلمانی "Sueddeutsche Zeitung"، نسبت به طمع فزاینده دنیای فوتبال ابراز نگرانی کرد و هشدار داد که این روند می‌تواند به عواقب ویرانگری برای این ورزش منجر شود.

ایبرل گفت: «شما همیشه می‌توانید طمع پول داشته باشید اما همین افرادی که این‌گونه طمع پول دارند و چنین قراردادهایی، به میخی بر تابوت فوتبال تبدیل خواهند شد. در نهایت هم اگر همه پول‌های موجود در بازار خرج شود، دیگر چیزی برای تجارت کردن باقی نمی‌ماند. در مورد رقم‌های چند صد میلیون یورویی صحبت می‌کنیم. به نظرم شاهد زیاده‌روی هستیم و این‌گونه احساس می‌کنم که شاهد یک انفجار خواهیم بود.»

مدیر ورزشی بایرن ادامه داد: «در نهایت بازار اشباع می‌شود و عربستان سعودی وارد می‌شود. این حس خوبی به من نمی‌دهد. پول در حال خروج از بازار است. هیچ باشگاهی از این وضعیت سود نمی‌برد. در گذشته، حداقل باشگاه‌ها هم سود می‌کردند. پول در چرخه باقی می‌ماند، اما این موضوع کم‌کم کمتر می‌شود.»

دیدگاه‌ها