کد خبر : 2047618 | 21 خرداد 1403 ساعت 09:24 | 72.8K بازدید | 9 دیدگاه

بعد از یک اشتباه عجیب؛

نزدیک بود بهترین سرمربی جهان سکته کند!

در یکی از بازی‌های لیگ ملت‌های والیبال اتفاق عجیبی رخ داد.

نزدیک بود بهترین سرمربی جهان سکته کند!

به گزارش "ورزش سه"، در بازی تیم‌های ملی والیبال لهستان و برزیل که با پیروزی سه بر یک تیم برزیل همراه بود، در ست سوم این دیدار یک صحنه جنجالی رخ داد که باعث شد نیکولا گربیچ به شدت عصبانی شود.

در ست سوم و در امتیاز نه بر هشت به سود لهستان، بازیکن تیم برزیل آبشار خود را روانه زمین لهستان کرد و بازیکنان‌ها به تصور اینکه توپ در زمین لهستانی‌ها خوابیده، بازی را رها کردند و به خوشحالی پرداختند و داور نیز امتیاز را به برزیلی‌ها داد.

اما پس از آنکه گربیچ سرمربی لهستان، درخواست ویدیوچک داد، به وضوح مشخص بود توپ به جای زمین به پای مارسین یانوش پاسور لهستان برخورد کرده و برزیلی‌ها و داور اشتباه کرده‌اند.

2041998
2041999

طبق مقررات FIVB، لهستانی‌ها باید در این شرایط یک امتیاز بگیرند، زیرا تفسیر رقیب نادرست بود. در این بین داور به جای دادن امتیاز به لهستانی‌ها، دستور به تکرار سرویس و به جا داد که باعث خشم باورنکردنی سرمربی و بازیکنان لهستانی شد.

در این موقعیت عجیب و غریب، والیبالیست‌های لهستانی به کاپیتانی بارتوش کورک قوانین را برای داوران تشریح کردند. گربیچ هم وارد عمل شد. این سردرگمی دقایقی ادامه داشت تا سرانجام مسئولان میز وارد عمل شدند و پس از آن بود که به لهستان یک امتیاز تعلق گرفت.

گربیچ پس از پایان این دیدار در مصاحبه‌ای در مورد داوری در این مسابقات گفت: "در این تورنمنت بازی‌های زیادی برگزار می‌شود که داوران در آن‌ها عملکرد چندان خوبی ندارند. من متوجه هستم که آنها به‌طور خاص علیه ما کاری انجام نمی‌دهند، اما آنها به اندازه کافی خوب نیستند و وقتی اشتباهی رخ می‌دهد، کنترل بازی را از دست می‌دهند، سپس با تصمیمات اشتباهشان همه را عصبی می‌کنند. در بازی ما مقابل بلغارستان با اشتباهاتی آغاز شد که در داوری بسیار نادر است. در بازی با برزیل، داوران قوانین واضح داوری را نمی‌دانستند."

گربیچ در پایان گفت: "باید مراقب باشیم چون متاسفانه تعدادی از این داوران در پاریس خواهند بود. ما در چنین لحظاتی که داور اشتباه می‌کند، نباید تمرکز خود را از دست بدهیم، زیرا مشکلات را بیشتر می‌کند."

دیدگاه‌ها