کد خبر : 2047911 | 22 خرداد 1403 ساعت 13:26 | 118.7K بازدید | 24 دیدگاه

رسانه ازبکستانی: ایران رویای ما را به باد داد

سایت اسپورتس ازبکستان خاطره‌ای تلخ از آخرین حضور ازبکستان در استادیوم آزادی و دیدار برابر ایران را یادآوری کرده است.

رسانه ازبکستانی: ایران رویای ما را به باد داد

به گزارش "ورزش سه"، سایت اسپورتس ازبکستان در گزارشی به یادآوری آخرین بازی تیم ملی فوتبال این کشور برابر ایران در ورزشگاه آزادی پرداخت. این مسابقه که در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی 2018 برگزار شد، با پیروزی 2-0 ایران مقابل ازبکستان به پایان رسید.

2042450

در این گزارش آمده است:

در آن بازی که در تاریخ 12 ژوئن 2017 برگزار شد، سردار آزمون در دقیقه 23 گل اول ایران را به ثمر رساند. در نیمه دوم، یک پنالتی برای ایران گرفته شد که مسعود شجاعی نتوانست آن را به گل تبدیل کند. در دقیقه 88 نیز مهدی طارمی با گل دوم خود فاصله را بیشتر کرد. این مسابقه یکی از بدترین بازی‌های تیم ملی ازبکستان محسوب می‌شد، چرا که آنها تنها یک بار به سمت دروازه ایران شوت زدند.

پس از این پیروزی، تیم ملی ایران به عنوان یکی از اولین تیم‌ها جواز حضور در جام جهانی را کسب کرد و روند بی‌نظیر خود را ادامه داد. آنها در این مرحله از رقابت‌ها هیچ گلی دریافت نکرده بودند، تا این که در مسابقه آخر مقابل سوریه دو بار دروازه خود را باز شده دیدند.

تیم ازبکستان در آن بازی با هدایت سرمربی خود، ساموئل بابایان، به میدان رفته بود. این مربی یکی از نزدیک‌ترین افراد در راه رساندن تیم ملی ازبکستان به جام جهانی بود. در آن زمان، تیم ازبکستان در رده سوم قرار داشت و هنوز دو بازی دیگر برای صعود باقی مانده بود، اما با شکست مقابل چین و تساوی مقابل کره جنوبی، این رویا بر باد رفت.

2042449

سال‌ها گذشت و نسل جدیدی وارد تیم ملی ازبکستان شد. امروز این تیم نه تنها می‌تواند بیش از یک شوت به سمت دروازه حریف بزند، بلکه می‌تواند حداقل یک گل به ثمر برساند. برای اطمینان از صدرنشینی در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی، آنها باید امروز در ورزشگاه آزادی ایران را شکست دهند.

دیدگاه‌ها