کد خبر : 2050044 | 01 تیر 1403 ساعت 11:45 | 73.1K بازدید | 90 دیدگاه

بهترین تیم یورو با اختلاف

واقعا ترسناک: اسپانیایی که اروپا را شوکه کرد!

اسپانیا با دو نمایش بی نقص و باورنکردنی برابر کرواسی و ایتالیا، پیامی روشن و واضح برای همه اروپا فرستاد.

واقعا ترسناک: اسپانیایی که اروپا را شوکه کرد!

به گزارش "ورزش سه"، «ما سبکی داریم که رقبا را خفه می‌کنیم.» این جمله را آلوارو موراتا بعد از پیروزی اسپانیا در همان چمن ولتینس آرنا گفت و دقایقی بعد توسط اسپالتی در کنفرانس مطبوعاتی تأیید شد: «بله، او درست می‌گوید، همه ما می‌خواهیم مانند اسپانیا بازی کنیم.» 

2046085

دقایقی قبل از صحبت موراتا، اکیپ در گزارش مسابقه از این عنوان استفاده کرد: «اسپانیا ایتالیا را خفه کرد و به مرحله دوم یورو 2024 رفت.» تمام اروپا موافق هستند: «اسپانیا یک مدعی خطرناک است.»

دلا فوئنته که طرفدار تعریف از خود و در بوق و کرنا کردن نیست، هم نتوانست مقاومت کند: «هیچ تیمی بهتر از ما وجود ندارد.» 

نمایش عالی مقابل ایتالیا به طور قطع وضعیت روحی مثبت و سرخوشی را در اسپانیا ایجاد کرده است، هرچند که یوروی واقعی دقیقا از مرحله یک هشتم نهایی به بعد شروع خواهد شد.

چیزی که در آن شکی نیست این است که اسپانیا دوباره شیفته سبکی شده است که سال‌ها فراموشش کرده بود: خداحافظی با بازی‌های با هزار لمس توپ، سلام بر فوتبال سرگیجه‌آور با لامین و نیکو در جناحین و فشاری که رقبا را شوکه می‌کند. 

اسپانیا تیمی است که بیشترین ربایش توپ را در رقابت‌های امسال  (82) داشته و بیشترین خطا را هم انجام می‌دهد! تیم ملی اسپانیا در حال حاضر 32 خطا انجام داده است که نشان دهنده جدیت و جنگندگی اسپانیاست. بیش از 50 درصد ریکاوری‌ها و خطاهای اسپانیا نیز در زمین رقیب رخ می‌دهد. در اینجا راز بازی اسپانیا نهفته است.

2046034

نیکو قبل از شروع بازی‌ها گفته بود: «ما ایده‌های بسیار روشنی داریم. مربی از ما می‌خواهد که پرس کنیم و به دنبال گلزنی باشیم و اینکه از تکرار یک برنامه بازی یکسان خودداری کنیم.»

اسپانیای دلافوئنته دیروز با یک گل به خودی برنده شد ولی برابر یک تیم پرآوازه‌تر نسبت به کرواسی، نمایشی دلچسب‌تر هم داشت.

چهار گل زده و هیچ گل خورده

آمار و ارقام اسپانیا در یورو فوق العاده است. دو برد در دو بازی، چهار گل زده و دو کلین شیت. با این خبر خوب که اگر کرواسی 4 موقعیت گل در بازی نخست داشت، دیشب ایتالیا هیچ شانس گل قطعی به دست نیاورد. اونای سیمون در کل بازی فقط یک مهار داشت که نشان دهنده استحکام تیمی اسپانیاست. لاروخا دفاع را با مهاجمانش شروع می‌کند.

2046086

دلا فوئنته آنقدر ایده‌های روشنی دارد که حتی در نیمه دوم کل خط حمله را تغییر داد. 

مربی احتمال فرسودگی و تکراری شدن سیستم را می‌داند و به همین دلیل بازی را با آیوزه، فران، بائنا و اویارزابال در حمله به پایان رساند. 

حداکثر شدت و فشار برای به حداقل رساندن خطر دریافت گل، در عین حال با حفظ سبک تهاجمی. اگر روزی مثل بازی مقابل کرواسی مجبور شود توپ را کمتر از حریف در اختیار داشته باشید، بازهم هیچ اتفاقی نمی‌افتد. 

ایده روشن است: توپ را بدزدید و سریع به سمت کناره‌ها حمله ببرید. در آنجا کیفیت بالای وینگرها بقیه کارها را انجام می‌دهد.  چه تیم ترسناکی ساخته‌ای آقای دلافوئنته!

دیدگاه‌ها