کد خبر : 2050160 | 02 تیر 1403 ساعت 04:00 | 12.4K بازدید | 10 دیدگاه

یک نگرانی بزرگ در تیم ملی آلمان: ضربات ایستگاهی

بازی دوم تیم ملی آلمان در یورو یک نکته نگران کننده در سازمان دفاعی این تیم را برجسته کرد.

یک نگرانی بزرگ در تیم ملی آلمان: ضربات ایستگاهی

به گزارش ورزش سه، نمایش درخشان تیم ملی آلمان در بازی افتتاحیه یورو 2024  فوق العاده بود و با تعریف و تمجیدهای بسیاری مواجه شد. این تمجیدها بیشتر از آنجایی نشات می‌گرفت که تیم ملی آلمان از جام جهانی 2018 تا الان در تمام تورنمنت‌ها ناکام بود و حتی در بازی‌ای دوستانه قبل از شروع یورو 2024 نیز نمایش‌هایی ناامیدکننده ارائه داد.
آلمان تحت هدایت یولیان ناگلزمان موفق شد مجارستان را نیز شکست داده و با شش امتیاز اولین تیم صعود کرده به مرحله یک هشتم نهایی باشد اما نمایش دوم مانشافت نگرانی‌هایی در خود داشت که زیر پوست این پیروزی و صعود مخفی ماند.

2045485

آلمان مثل بازی با اسکاتلند از حیث مالکیت توپ حاکم مطلق بازی بود.آنها در بازی افتتاحیه 67 درصد زمان بازی توپ را در اختیار داشتند که در دیدار با مجارستان به 64 درصد رسید. آلمان در بازی نخست خود 18 حمله داشت که 10 تا از آنها منجر به شوت در چارچوب شد و حداقل نیمی از آن 18 حمله را می‌توان موقعیت‌های قطعی گل دانست.
ژرمن‌ها در بازی با مجارستان و در فاز حمله باز هم نمایشی درخشان داشتند و 19 حمله ترتیب دادند که 6 شوت در چارچوب را به دنبال داشت و باز هم کیفیت تیم ناگلزمان در یک سوم تهاجمی به چشم آمد.
با این وجود آنچه نسبت به بازی اول آلمان متفاوت بود اینکه این تیم موقعیت‌های زیادی هم به حریف داد و مجارستان در چند نوبت تا آستانه باز شدن دروازه‌اش پیش رفت و یک بار هم به گل رسید که با VAR و به شکلی میلیمتری آفساید اعلام شد.

2045497

نکته عجیب اینجاست که آلمان در مقابل ترتیب دادن 19 حمله روی دروازه حریف به مجارستان اجازه داد که 11 بار روی دروازه‌اش بیاید در حالی که در بازی نخست اسکاتلند هرگز فرصت حمله پیدا نکرد و تک گل آنها نیز روی اشتباه فردی رودیگر به دست آمد.
نکته اینجاست که بیشتر موقعیت‌های مجارستان با ضربات ایستگاهی یا ارسال از کناره‌ها به دست آمد و با اینکه زوج رودیگر – جاناتان تاه قد و قامت مناسبی دارند و روی هوا مدافعانی مسلط به نظر می‌رسند اما یک جور ناهماهنگی محسوس بین آنها در لحظه ارسال توپ وجود دارد که می‌تواند مانوئل نویر را به درسر سربیاندازد و در بازی‌های دشوارتر از جمله دیدار با سوئیس یا دشوارتر بخصوص در دیدارهای مراحل حذفی برای این تیم دردسرساز شود.
موضوع قابل یادآوری اینجاست که اسکاتلند در طول بازی با آلمان با دو ضربه ایستگاهی دروازه نویر را تهدید کرد که یکی از آنها با اشتباه رودیگر منجر به گل خودی شد.

دیدگاه‌ها