کد خبر : 2050161 | 02 تیر 1403 ساعت 04:17 | 24.1K بازدید | 11 دیدگاه

در هلند: غذا بخورید و هدبند دپای را بگیرید!

هدبند ممفیس دیپای، مهاجم تیم ملی هلند، در جریان جام ملت‌های فوتبال اروپا خبرساز شده است.

در هلند: غذا بخورید و هدبند دپای را بگیرید!

به گزارش ورزش سه، دیپای که پیش از این هم در مسابقات دوستانه هلند برابر ایسلند و کانادا مانند بازیکنان تنیس و بسکتبال از هدبند استفاده کرده بود، توجهات زیادی را به خود جلب کرد و حتی باعث شد موجودی این هدبندها در تمام فروشگاه‌های کشورش به پایان برسد.

این موضوع واکنش رسانه‌ها را هم به دنبال داشت و روزنامه "دی ولکس کرانت" نوشت دیپای به یک نماد مُد تبدیل شده است. روزنامه تلگراف نیز با ابراز تاسف از این اتفاق نوشت ممفیس خود را به یک فرد خاص در تیم تبدیل کرده و این چیز موضوع خوبی نیست.

اما دیپای در واکنش به این موضوع از خود دفاع کرد و گفت: این هدبند زمانی که عرق می‌کنم، به من کمک می‌کند و نامزدم هم آن را دوست دارد. این یک ظاهر جدید است.

البته رونالد کومان، سرمربی هلند، از استفاده از این هدبتد که روی آن شماره 10 نوشته شده است، استقبال نکرد و در این باره گفت: من آن را دوست نداشتم و تعجب کردم، اما به نظر من خطرناک نیست. من فکر نمی‌کنم هیچ فایده‌ای برای ایجاد یک جنجال بزرگ در مورد این موضوع وجود داشته باشد.

با این حال، شرکت‌های تجاری در هلند از این موصوع استفاده کرده‌اند تعداد زیادی از این هدبند را به فروش رساندند. عجیب‌تر اینکه حتی یک رستوران نیز با هر خرید، یک هدبند رایگان به مشتریان خود هدیه می‌داد.

این در حالی است که ماده 42.01 مقررات اتحادیه فوتبال اروپا استفاده از لوازم جانبی خطرناک (زنجیر و گوشواره) را ممنوع کرده، اما هیچ قانونی برای استفاده از هدبند وجود ندارد.