کد خبر : 2050191 | 02 تیر 1403 ساعت 06:10 | 30.2K بازدید | 22 دیدگاه

یادگاری زیدان در دل ورزشگاه لایپزیش

ورزشگاه لایپزیش یادگاری از زین الدین زیدان به جا گذاشته است.

یادگاری زیدان در دل ورزشگاه لایپزیش

به گزارش "ورزش سه"، ورزشگاه لایپزیش، به خاطر معماری مدرن، جو پرشور و بازی‌های به یاد ماندنی فوتبال شناخته می‌شود. اما این ورزشگاه در جریان جام جهانی 2006 فیفا، میزبان زین‌الدین زیدان کاپیتان تیم ملی فرانسه بود.

در یک بازی مرحله گروهی مقابل کره جنوبی، زیدان دومین کارت زرد خود را در طول مسابقات دریافت کرد. در نتیجه، او بازی نهایی گروه را از دست می‌داد. زیدان که از این اتفاق عصبانی و احساسی شده بود، به رختکن بازگشت.

در لحظه‌ای سرشار از احساسات، زیدان به در فلزی رختکن ورزشگاه لایپزیش لگد زد. استوک‌های او دو جای پا به جای گذاشتند. در کنار جای پاها، این نوشته به چشم می‌خورد: "یادگاری از زیزو."

امروزه، بازدیدکنندگان تور ورزشگاه لایپزیش همچنان می‌توانند شاهد این قطعه از تاریخ باشند. این در، که به طور موقت در طول مسابقات یوفا پوشانده می‌شود، یادآور شور و احساس زیدان است.

2046313

نتیجه نهایی بازی 1-1 مساوی بود. تیری آنری، مهاجم فرانسه در دقیقه 9 برای فرانسه گلزنی کرد، در حالی که پارک جی سانگ از کره جنوبی در دقیقه 81 بازی را به تساوی کشاند.

علی‌رغم برتری فرانسه در بیشتر دقایق بازی، این تیم با گل دیرهنگام کره جنوبی غافلگیر شد که منجر به تقسیم امتیاز بین دو تیم شد. به نظر می‌رسد ناکامی تیم در طول بازی، عصبانیت زیادی را برای کاپیتان فرانسوی به همراه داشت.

دیدگاه‌ها